Nespavosť u 12 ročného dieďaťa

Príspevok v téme: Nespavosť u 12 ročného dieďaťa
matusko1969

Dobrý deň!
Môj mladší syn ktorý má 12 rokov strašne zle zaspáva. Pošleme ho spať o 21:30 a niekedy k nám dojde o pol dvanástej že nemôže zaspať. Hovoril, že keď si dá melatonín tak zaspí. Ale nechcem do doňho nacpávať. Dnes sme boli na endokrinológii a štítna žľaza bola úplne v poriadku. Prosím poradte, ako to vyriešiť?

Matúš

ajajja

Neviem, čo všetko ste skúšali ja by som vygooglila všetky možné upokojujúce rituály a aplikovala ich. V rýchlosti mi len napadá - ľahká večera, pred spaním príjemný kúpeľ s nejakou ukľudňujúcou prímesou ( niečo bylinkové a pod. ), dobre vyvetraná miestnosť, malý nech si pred spaním číta nejakú fajn knižku, potom tá relaxačná hudba, možno nejaké malé svetielko do zásuvky pre pokoj ... Určite toho nájdete na nete viac. A samozrejme, že pred spaním by nemal pozerať nejaké akčné filmy, hrať také hry a v rodine by mala byť pokojná atmosféra ...
Nie je medzi vami nejaké napätie ( myslím medzi rodičmi, nezhody a tak )? Lebo ten problém mala moja neterka keď bola malá - rodičia nevychádzali spolu práve najlepšie a malá mala vtedy veľké problémy aj so zaspávaním aj s nočným budením ...

baculka

ja ked som bola v jeho veku tiež so velmi zle spávala, vela som sa budila a mala zlé sny ... popritom TV som nepozerala, nemali sme ju, ale aj tak sa mi snívali nereálne psycho veci, kt. som sa bála ... teraz mám 18 rokov a ono ta to postupom casu samo nejako vylepšilo , doma sme to nerieslili nejako extra, teraz spím ako dudek :)

verovero

nech má potichu pustene radio alebo relaxacnu hudbu ale len po tichu a ako to bude pocuvat tak sa unavi a zaspi ja som to robievala tak ked som bola mala a nevedela som spat

sewie

nemoze byt nervozny zo skoly alebo z niecoho?alebo sa mozno len boji tmy, samoty...a nechce to priznat lebo je chalan:)...ja ked som bola mladsia som tiez mavala obcas obdobie kedy som ani za ten svet nemohla zaspat...byvala som hore do tretej v noci a az potom ma premohla unava...bud to bol nejaky stres alebo strach-mam izbu v podkrovi:) tak treba zistit ci ho nieco netrapi

gra

A nemôže to mať z nejakého preľaknutia, vystrašenia, strachu...Skúste byť pri ňom kým nezaspí. Sú deti, ktoré potrebujú aby pri nich niekto bol pred spánkom.