Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Minulé životy - hľadám niekoho, kto sa zaoberá regresmi

jablko11

Všetko má svoj čas.
Materialisti, ktorí veria len v to, čo sa dá vedecky dokázať, prídu na to, aká je pravda, ale musia si počkať ešte pár rokov, prípadne až na zážitok po smrti. Ale to nevadí :) Jedni na isté veci prídu skôr, iní neskôr. Každý si ide po svojej ceste svojím individuálnym tempom a tak to asi má byť.

rebellin

oklahoma,zdá sa mi neprimerané, márniť svoj drahocenný čas vyvracaním bludov, ktoré nemajú o nič vážnejšie opodstatnenie než viera v morské panny.Nechápem prečo sa vzácna ľudská energia vyplytváva na boj s veternými mlynmi. Mňa táto situácia krajne znechucuje a keď proti nej čosi robím, tak len preto, že chcem uchrániť ešte celkom nepoblúznených ľudí pred úplnou stratou rozumu a sebaúcty. Verím, že toto masové pomätenie musí jedného dňa skončiť – čím skôr sa to stane, tým lepšie. A nielenže tomu verím, ja aj viem, že to raz skončí, lebo ma v tom názore utvrdzuje analógia s minulosťou. Verím v osvietenú budúcnosť, keď každý bude veriť len tomu, čo sa dá exaktne dokázať.

oklahoma

Excell

to ze si taky zadubeny materialista je na skodu len tebe..nie vsetko dokaze veda dokazat ale to este neznamena ze to neexistuje..kazdy veri comu chce..ak neveris nepohnes sa z tej roviny kde si, neobjavis mnohe cesty uz tu na zemi ktorymi sa da priblizit pravde o tom co je po smrti
myslim ze nescetne mnozstvo ludi sa tomu venuje, podla mna je totalne absurdne uz po tom vsetkom co ludia zazili tvrdit ze nic neexistuje po smrti
tak trebars vezmime si jeden z mnozstva prikladov : raymond moody a jeho vyskumy so zazitkami na prahu smrti..
on presvedcivo podal dokazy o ludoch ktori boli fyzicky mrtvi a nemohli pocut iste rozhovory alebo vidiet veci , napriek tomu ich zreprodukovali po tom co sa vratili do tela..to sa neda popriet, robil vyskumy

bingham

Excell napisal si

"Je mi smiešne sa baviť o posmrtnom živote, zvlášť ak do dnešných dní nikto nič také nevedel dokázať."

A ani vyvratit...tak potom ???

bingham

Excell

Pises ze veriacich nezaujimaju dokazy...ALE ake dokazy ???? mas ich ???...ty sam to nevies vyvratit ziadnym dokazom, lebo ziadny nemas...tak ako nikto nema 100% dokaz o tom ze existuje posmrtny zivot, tak nieje ani ziadny 100% dokaz o tom ze neexistuje

Ty si len myslis, ze to neexistuje - ty to nevies naozaj potvrdit...ty si to len myslis, lebo tak ti to vyhovuje - A to je velky rozdiel...

V podstate medzi tebou a veriacim nieje ziadny rozdiel, lebo ani jeden nemate 100% dokazy, len jeden v to veri...a ty si to len myslis...

Excell

A ešte niečo. Žiaden sen sa nedá vyvrátiť, pretože akékoľvek sny sú možné. Ale ani obsah môjho sna, v ktorom mi boh pred rokom oznámil, že je už veľmi starý a na budúci deň zomrie, sa potom nedá vyvrátiť. A naozaj sa mi odvtedy už (vo sne) nezjavil… Čo s tým teraz? Je boh už rok mŕtvy?

Excell

Veriť v minulé životy či živote po smrti súvisí s vierou. Ibaže veriaci sa k viere nedopracovali rozumovými úvahami, ich k viere vychovali. Dôkazy ich nezaujímajú, preto ich ani nepresvedčia.

Excell

Je mi smiešne sa baviť o posmrtnom živote, zvlášť ak do dnešných dní nikto nič také nevedel dokázať. A toto platí po celú dobu, po ktorú sa človek pohybuje po Zemi.Rozumný človek potrebuje veriť len pravdivým tvrdeniam.Také tvrdenia sa však nevycucávajú z prsta, také tvrdenia treba dokázať.Z toho, že jestvujú ľudia, ktorí veria krajne nepravdepodobným veciam bez dôkazu vyplýva mimochodom, že to, v čo veria, neposkytuje overiteľné predpovede. Ak veriaci verí v posmrtný život (čo je budúci život nasledujúci po tomto pozemskom) bez akéhokoľvek dôkazu, svedčí to o tom, že dôkazy o takom budúcom živote nemá. Ak by ich mal, iste by ich nezabudol pripomenúť! Tam, kde veriaci nemajú žiadne dôkazy, hovoria o svedectvách. Ich „svedectvá“ sú však iba príklady, a to ešte také, ktoré iba neprotirečia viere – a to je naozaj žalostne málo na dôkaz.

bingham

Excell

Teraz si sa trosku domotal :), ved ty tvrdis ze po smrti nic nieje(tak nepis ze nic netvrdis)

a ja sa ta pytam ci mas na to nejake dokazy, ze po smrti nic nieje... ???

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Minulé životy - hľadám niekoho, kto sa zaoberá regresmi - Fórum - ZDRAVIE.sk