Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nesprávne odstránenie kliešťa?

Príspevok v téme: Nesprávne odstránenie kliešťa?
kajo17

Dobrý deň,
dnes som spozoroval kliešta na mojom tele (oblasť genitálu) keď som bol na WC. Naštastie bol prisatý len predným sosákom a zvyškom tela sa ma vôbec nedotýkal tak v rýchlosti som ho nasucho odtrhol.(kliešť na danom mieste nebol určite viac ako hodinu pretože približne pred hodinou som ho tam nevidel) Po odstránení bol celý akoby sa mu nič nestalo ale na danom mieste na pokožke mi ostal červený flek pripomínajúci vyrážku. Flek som jednoducho pretrel mydlom pretože som bol ešte v práci a nemal som možnosť to nijako vydenzifikovať. Týmto sa chcem opýtat či mám vyhľadať lekársku pomoc alebo to nieje nič alarmujúce? Pred 4dňami som bol na stanovačke a po návrate som ho nikde nespozoroval, je možné že odvtedy prebýva na mojom tele bez toho aby som o tom vedel?

vopred Ďakujem za odpoveď

kgb

bez k obvodnej, da ti preventívne atb. prvé príznaky boreliozy sa ti môzu objavit až po mesiaci a to uz nie je dobre.

nikisk

na boreliozu musi byt prisaty dlhsie a encefalitidu mozes dostat aj po hodine pockaj chvilu a ak sa bude diat daco chod k dr.

kajo17

No a potom si to riešil ambulantne? lebo v mojom prípade môže môj prenášať vírus a či mi stačí len takýto krátky časový interval an prenesenie vírusov. A ešte keby prebýval namne tie 4dni aspoň by som cítil svrbenie tam kde bol, alebo aspoň flek, ale nevidím to.

Wito

Ked si bol pred 4 dňami,tak si ho tam musel mať prisatého už dlho.Lebo kliešť je nenásytný a nečaká na nič.Možno v oblečení bol a ty si si to obliekol a ž potom sa Ti tam objavil.Ked vieš,že si ho tam mal len hodinu,tak k lekárovi nemusíš ísť.Len si to dezinfikuj.Ja som mal kliešťa prisatého cc 2 týždne za uchom.A tom som si myslel,že to je len pupák.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nesprávne odstránenie kliešťa? - Fórum - ZDRAVIE.sk