Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Rozculuje ma to!

Príspevok v téme: Rozculuje ma to!
zewa

Nenavidim, ked mi niekto povie, ze sa stavaju aj horsie veci ako mne. Ze ini su na tom horsie a podobne. Ide ma z toho roztrhnut, pretoze pre mna je vtedy najhorsie to, co prezivam ja a netrapi ma, ze ini sa maju horsie. Akurat sa citim este viac na hovno lebo viem, ze sa mozem citit este horsie. Ako ste na tom vy?

anjelik

Zewa, nebolo mojim zámerom útočiť na tvoju osobu. Ale asi nie každý príspevok sa vydarí. Tak sa ti ospravedlňujem, ak som sa ťa nejak dotkla.

arman

zewa - reagujem iba na tvoj povodny prispevok.

NAPROSTY SUHLAS.

ale uvedomenie si, ze niekto trpi viac je predsalen trochu polahcujuce, a niekedy dokonca liecive.
Predstav si nejaku tupu rozmaznanu babu, ktora nikdy netrpela. Pre nu je najvacsie utrpenie ked si zlomi nechet. Nic horsie nepozna.
Co by si takej babe povedala, keby ti fnukala, ako strasne trpi, lebo si zlomila nechet.

Cize, urcite bude aj nieco pravdy na tom, ze ked niekto trpi viac, je to urcite uvedomenie si, ze niekto ma vacsie problemy.
Ale rozhodne sa da povedat aj o tej babe so zlomenym nechtom, ze stastna nieje. Trpi.
V podstate... ta chyba je v jej poznani.
Zivot je aj utrpenie a treba sa naucit trpiet, a pomedzi to najst malickosti z ktorych sa radovat. Takisto, clovek musi byt zdravy... iba vtedy netrpi. Ak je sustavne chory, tak sa len moze utesovat tym, ze niekto je chory viac, ale v podstate zije v pekle.
Ale najvacsie peklo je ked zmizne laska...
v podstate vtedy uz nieje ziadne ospravedlnenie ze niekto trpi viac. nikto netrpi viac ako clovek, ktory nema lasku

Maoam

zewa, nedaj sa vyviest z miery schizofrenikom, ktory si tu sam odpoveda a zufalo sa snazi ziskat aspon nieciu pozornost, opakovane tu nadava na ludi, ktori mu v minulosti pomohli a to neraz, vtedy mu boli dobri

zewa

anjelik momentalne si tu neriesim ziadne osobne konflikty, len sa mi tak zdalo, ze toto je forum a diskutuje sa tu na rozne temy. A kedze vo svojom okoli nemam ludi, ktory by chceli na taketo temy diskutovat, tak som si sem dovolila napisat az dve temy za sebou. Myslim, ze si mi velmi pomohol/a v pohlade na moju osobu...
J111 nemas v sebe nejak moc oblbovakov?
M 25 staci ked zajdes k obvodakovi, ze chces odporucenie k psychologovi. Nebude sa ta ani na nic psytat a v pohode ti to poistovna preplati pokial teda terapeut bude mat zmluvu s poistovnou.
Maoam dakujem aspon za par prispevkov k veci :)

J111

Co na to poviete? Je to vobec mozne, aby mal jeden clovek tolko diagnoz? Vsak jemu v nemocnici davali za hrst liekov. To som videl na vlastne oci.

J111

Ja mam napr. schizofreniu, asi nic horsie sa mi uz ani nemohlo stat, ale predsa, jeden kamos z liecenia ma rakovinu zaludka, cirvozu pecene, schizofreniu simplex, bolesti klobov, bolesti chrbtice a este aj astmu. Moze sa jemu stat este nieco horsie, podla mna uz len lepsie, ak by ho napr. zrazilo auto, ale inak je to super kamos, hoci trochu vlezly. Momentalne je na lieceni v Tatrach s astmou. Berie osemnast liekov denne.

vitali

Pripájam sa. Tiež ma to rozčuľuje. V mnohých prípadoch sú to otrepané, bezduché slová. Ja som sa stretla s tou "milou" frázou vo veľmi zlej situácii a predsa sa našiel niekto múdry a povedal mi, sú na tom ľudia aj horšie. Tak to mi vtedy padlo ozaj zle. Aj preto som sa naučila rozoznávať, za akých podmienok a komu povedať niečo také.

anjelik

Zewa, toto je od teba už ďalšia téme veľmi podobného charakteru..že ťa zase niečo rozčuľuje. Predtým si riešila negativitu.
Tak asi trošku teórie. Čo je problém, kto má problém a ako sa rieši problém. Problémom je pre teba niečo a keďže je to tvoj problém, je v tebe, logicky ty si problém ;o), A problémy sa riešia pochopením, prečo ťa to alebo tamto trápi a štve. Bežne to ale ľudia robia tak, že sa snažia dostať problém mimo seba a to sa deje pri rozprávaní, poprípade písaní. Lebo už ten problém popisuješ a to je niečo, čo už vidíš mimo seba a nie je to tým pádom v tebe a menej ťa to akokeby zasahovalo. A tu ty narážaš na to, že ľudia ťa nechcú počúvať..prečo?? Pretože si nevyberáš tých správnych na počúvanie. Vieš, ideálne to je, keď rozprávaš niekomu, kto ťa má rád a chápe tento mechanizmus a tak sa ani nerozčúli, ani ťa neodpálkuje....že ty máš problém..nenene..JA mám problém. Mal by zostať pokojný a tvoj jed kľudne vstrebať do seba a pretaviť ho na pokoj a mier a ten ti vrátiť. Tak jediné, čo ti viem poradiť, hľadaj takého človeka a tomu sa sťažuj. ;o) Iba tak sa ti uľaví. Ak narazíš na podobne rozčúleného človeka ako si ty sama...tak máte o zábavu vystarané..zosilníte to ešte viac a môžte si hľadať niečo na upokojenie v lekárničke. ;o)

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Rozculuje ma to! - Fórum - ZDRAVIE.sk