Ako chytiť tulavu mačku aby ma nedoškriabala?

Príspevok v téme: Ako chytiť tulavu mačku aby ma nedoškriabala?
saska_

Chcela by som dať vykastrovať tulavu mačku, ktoru som si obulbila a každy den ju krmim, nechcem aby sa s nou tulali aj mlade, teraz ma pri sebe jedno mačiatko, su spolu pod autami, krikami..., preto nechcem aby mala ešte mlade. Problem je v tom, že pohladkať sa da, ale chytiť nie, brani sa a určite by ma došktiabala tak ako jej mlade :-) to som nahodne chytila na ruky, chcela som ho odniest k jedlu a skončila som s doškriabanou rukou :-)

Deria

V podstate som proti veskerej sterilizacii a kastrovaniu, pokial to nie je nutne. Pretoze je to uz raz zasah do organizmu. U tulavych maciek to ale nutne je! Nechat ich hladovat nie je vychodisko. A ak chce niekto problem riesit, sterilizacia je prvorada.
Matticca, v tom s tebou suhlasim, ze tulava macka sa nema veznit v byte. Vobec ziadne dive zviera! Ine je, ak je take zviera ochocene a je mu nadalej umozneny vybeh tak, aby mohlo prist a odist, kedy chce.

matticca

autorka temy si dane macky nechce vziat k sebe domov. nikde o tom nepisala. len ju dat sterilizovat. takze preco zase zbytocne zahlcujete temu prispevkami odveci?

±

Deria tu ide o tulave zvierata, ktore ludia beru a krmia a nasilu ich tlacia k sebe, aj ked sa brania, ako autorku temy poskriabala samotna macka.

Ja mam rad zvieratka, mame doma psika, macky (z oboch mlade obcas), dalej papagaje, tri akvarka (250L), sliepky, dve prasiatka, velke nad 1m uz :-) normalka na dedine...

Proste ak chce macku, nech ma, ale nech nebere tulavu z jej prostredia... A o to ide asi vsetkym v tejto teme co maju negativny postoj. Ak ju zobere k sebe, bude nestastna a bude sa snazit ujst.

Skoda, ze clovek je najvyssie postaveny. Neviem ako by sa vam lubilo keby vas niekto chytil do klietky, dal sterilizovat a potom nutil zit u vas. Ja neviem, ale ak ma clovek rad zvieratka, neurobi toto ziadnemu.

Deria

ja stale nechapem, co robia na teme, vyhradenej pre zvierata ti, ktori nemaju sajnu o zvieratach alebo ich dokonca nenavidia!

veves

jeden z dovodov, preco mam radsej macky ako ludi je, ze ma nezatazuju svojimi nazormi:D
mam momentalne 4 tulave macky doma. vsetky som dala sterilizovat. jedna bola polomrtva od toho zapalu co mala. kludne som si ju vzala do postele. cudzia macka, chora, usoplena, ukychana, spinava. cele noci som pocuvala ci este dycha, veterinar jej pichal neustale injekcie..mate ju vidiet dnes, je to kus zdravej a hravej macky. v zivote som necitila tolko stastia v sebe ako ked ju vidim. tulave macky treba sterilizovat aj ked sama zastavam nazor ze je to zasah do niecoho na co nemam pravo. zial, premnozenie tiez neakceptujem. preto uzavrite tuto temu, ludske nazory zbytocne zatazuju hlavu ostatnym. nikdy tu nebude zhoda iba hadky.
Saska, daj ju sterilizovat, skus jej najst miestecko napr. v nejakej budke, pristresku, vystel niecim makkym a podla vlastneho citenia zvaz ci mienis aj krmit. skrabnutia sa neboj, daj si trebars rukavice, chvilu jacania prezijes volako.

george303

Velmi vela ludi ma nazor zevraj macky su nevdacne a zakerne :DD Len to su vecsinou ludia co poznaju macky iba z rozpravok , macky su rovnako pritulne,hrave a mudre ako psy... Tiez mame pred panelakom nejaku tu miestnu macku a nevidim nic zle natom ze ich niekto prikrmuje , samozrejme pokial sa ich nenahromadi 20 to je uz extrem, ale urcite sa lepsie pozera na macku ako na potkana ...

njn

Tulavych mačiek su tisícky, to ich budete vsetky kŕmiť? Ved ak by nemali co jest, nebolo by ich toľko. Mačky vašu opateru nepotrebujú, pokiaľ teda nie su vaše, domace. Tak si tie túlavé mačky skúste vziať domov. Asi by sa im ta strata slobody nepáčila. Príroda ma samoregulacne systémy, ked je dost potravy, zvieratá sa množia. Podobne je to u ľudí. Ale hladné cigancence kŕmiť nejdete.