Ako chytiť tulavu mačku aby ma nedoškriabala?

Príspevok v téme: Ako chytiť tulavu mačku aby ma nedoškriabala?
saska_

Chcela by som dať vykastrovať tulavu mačku, ktoru som si obulbila a každy den ju krmim, nechcem aby sa s nou tulali aj mlade, teraz ma pri sebe jedno mačiatko, su spolu pod autami, krikami..., preto nechcem aby mala ešte mlade. Problem je v tom, že pohladkať sa da, ale chytiť nie, brani sa a určite by ma došktiabala tak ako jej mlade :-) to som nahodne chytila na ruky, chcela som ho odniest k jedlu a skončila som s doškriabanou rukou :-)

dobra vila

njn, ty mas pekne odveci zmyslanie. Najprv jej radis, aby nekrmila opustene tulave maca, ale radsej ho nechala na pospas hladu (esteze su ludia, ktori maju city!) a potom jej nasledne radis, aby ju nedala na kastraciu, lebo macka ma pravo na svoj zivot. Takze nechajme macicku dalej sa kotit (lebo ju isto bavi, ze nadrzany kocuri na nu skacu nonstop, ked chudera hara), ale nechajme ju zaroven aj o hlade... Milujem takychto ludi, neskutocne.

0vecka

2 majkyy1111 to nevysvetlis... inak podla mna je jedno ci je to stvorenie pritulne ... macka ma take iste pravo na to aby sme ju nechali na pokoji ako potkan... teda v pripade ze neskodi tak nieje dovod ich likvidovat...

majkyy111

este som zabudol zareagovat na:
"Bezdomovci su smradlavy, špinavy, nakazeny narodiel od mačiek ktore sa každy den umyvaju"
ano macka si instinktivne telo a srst olizuje aby ho zbavila vonkajsich necistot, ako napriklad prach. avsak to neznamena, ze sa "umyvaju" - macky vodu, narozdiel od psov ci ludi, neznasaju ak o tom nevies. olizovanim teda dochadza k mechanickemu zbaveniu sa necistot zo srsti, ale v pripade napriklad parazitnej infekcie to tento stav naopak este zhorsuje, kedze pri tom "umyvani" dochadza aj ku kontaktu jazyka s konecnikom cim sa len udrzuje zivotny cyklus parazita, pretoze pri tom dochadza k opatovnemu prehltaniu jeho zarodkov resp vajicok. dalsie olizovanie po srsti zanechava tieto zarodky aj v srsti samotnej takze je takato macka infekcna aj na dotyk.

majkyy1111

1. "Nemaš rad zvierata, nehovorim o potkanoch a myšiach a nikdy nebudeš mať rad ani ľudi"
Mam rad uslachtile zvierata, nemam rad skodne zvierata, ako napriklad potulne infekcne macky alebo potkany. A mam rad aj ludi - evidentne na rozdiel od teba a tvojej nenavisti k bezdomovcom, mamickam a mojim detom.

2. "mačky parazity a choroby neroznašaju"
tulave macky ktore ziju volne v exterieroch bez pravidelnej veterinarnej starostlivosti maju rovnaky infekcny potencial ako potkany - len namatkovo
www.google.sk
sk.wikipedia.org

saska_

Bezdomovci su smradlavy, špinavy, nakazeny narodiel od mačiek ktore sa každy den umyvaju. Takže fakt ak sa ti stane že ostaneš na ulici by bolo pre teba ako bezdomovca lepšie keby ťa zabili aby si neroznašal nejaku nakazu, syfilis, AIDS, TBC, svrab, kožne plesne... na nemych tvarach by ste sa všetci psychicky odbavovali, pretože nemožu rozpravať a su odkazané iba na ľudi

saska_

Majkyy, ty si dobry ko..t. Omrač palicou a hod do rieky svoje deti alebo buduce deti ak ich nahodou ešte nemaš. Nemaš rad zvierata, nehovorim o potkanoch a myšiach a nikdy nebudeš mať rad ani ľudi. Mačky maju viac rozumu ako niektore prijebane mamičky. Môže sa ti stať že raz budeš bezdomvec a možno skapeš od hladu alebo zmrzneš na zastavke, alebo skôr by bolo lepšie keby ťa ako bezdomovca radšej niekto dobil na smrť.

majkyy111

lepsie spravis ak ju omracis nejakou palicou a hodis do rieky.. macky, holuby a potkany by malo byt zo zakona povinne deratizovat. niektori ludia to naopak este aj dobrovolne krmia a potom sa cuduju ze ich je vela a ze to roznasa choroby a parazity..

saska_

njn no comment. neodpovedaj radšej, ale to nie je potkan alebo myš, je to stvorenie, ktore sa vie tuliť, ma city, je mile a vdačne, keby si vedela ako sa mi tuli a pradie ked sa naje tak prečo by som ho mala nechať umrieť od hladu? Asi nemaš rada psy a mačky preto maš takyto nazor. A mačky sa budu rozmnožovať či im dam najesť alebo nie. A s tou sterilizaciou si robiš srandu? Jej je to jedno či bude mať mlade alebo nie, je to už lepšie ak sa pozera na zrazene svoje mačiatko pod autom? Tak ako teraz naposledy? Bolo to velmi smutne a zostalo jej iba to jedno už. Straži si ho aj na mna zautočila pazurikmi ak som jej ho zobrala na ruky, ale to nevadi viem že si ho chranila.
Veves, ano byvam na bytovke