Práca na Slovensku

Príspevok v téme: Práca na Slovensku
nerovnovááha

Mám potrebu sa verejne vyjadrit.
Citim sa dost zle vdaka svojej práci.
Pracujem prí pase 5 ranne 5 nocne 5 poobedne sedem a pol hodiny dennne . Cez vikedndy musim chodit tiez do práce, ked dobrovolne nasilu musíme podpisovat papiere o nariadenej smene . V práci sediet nemozme cize stojime ci je den a ci noc a pracujeme v obrovskom tempe . Na záchod máme ist povolene tak 2 krat za smenu max aj to len na 3 minuty. ( oficialne mozme ist hocikedy ,ale to sa potom hned bonzuje a clovek dostane vypoved ) Na vyrobnej hale su casto hrozne podmienky bud horúco ,alebo zase zima. Pracujeme aj cez sviatky. Z ludi sa stali novodoby otorci a to je akoze rok 2012 a SVK je v EU . Ako sa ma potom clovek tesit zo zivota ? ked jednoducho nevladze a stale je v strese pod hrozbou vypovede . A este ten plat smiesny . Byt nezamestnany je rovnako stresujuce .

Zavod na vychodnom Slovensku

george303

nerovnovááha
Slovaci vedia pracovat ???
Ani nahodou ja som mal tu cest vydiet ludi ktori vedia pracovat , a slovaci to neboli ...

nerovnovááha

zamestnanec nema skoro ziadne práva
vláda nechrani zamestnanca, ale zamestnavatela (tísko vravi - budte radi ze nejaku prácu máte )

Vemeno

U nas to bohuzial tak chodi. Nemci, Rakusania aj Korejci sa z nas smeju, aky su tu ko.oti. Pre Slovaka nie je dolezite, kolko zaraba, ale musi minimalne o 20Eur zarobit viac a pri pase mat o jednu prestavku viac, ako ostatni. Ze ho vsetci, vratane zamestnavatela maju za debila mu veru nevadi.

amanda23

veru pisala som o nemeckej firme, vcera som sa streta s inou kamoskou co tam pracuje a povedala, ze aj ti, co boli v pohode sa zmenili na svine a ti co boli v pohode a zastavali si svojich podriadenych , vyhodili, takze ludia su hlupi, ked sa prisposobuju a menia na svine, namiesto, aby tomu bolo naopak a pani vysokopostaveni vo firme vratane majitelia sa chichocu na Bahamach vo svojom luxusnom dommku, nech sa chudoba aj zderie, ved spravime im sportovy den, firemnu vianocnu ozer party, kde si vsetko so svedskych stolov napchaju do kabeliek, vymyslime nejaky specialny platovy bonus, ked nebudes marodovat viac ako 2 tyzdne do roka, dostanes 30 eur navyse, tak chodia do prace aj chori a prenasaju to na inych a ritolezectvo , bonzactvo , to najviac fici zial, za to su asi specialne odmeny, neviem, ja som takm kedysi robila tiez, chvalabohu uz nie, po krize prisli o miesto vsetci, co cosi robili a comusi rozumeli, lebo sa vedeli aj slusne ozvat , ked sa im cosi nepacilo, zostali tam v kancli len ritolezi, co sa tvarili, ze cosi robia a cely den boli na nete a kade chodili tade pi...vali, kolko maju prace a nestihaju a donasali..Ale toto si nasi ludia robia sami, ze sa takto chovaju.

.

Slovenskí privatizéri nie sú o nič lepší.Chyba je ale aj v zamestnancoch.Nás keď sprivatizoval najväčší h****l z menežmentu,všetci naňho za chrbtom nadávali,keď sa objavil na pracovisku,každý sa mu tlačil do zadnej časti tela.Myslím,že som bol jediný,ktorý mu do očí povedal,že nesúhlasí s jeho podmienkami.Bol som prvý,ktorý od neho odišiel.Ostatní riadiaci pracovníci(okrem pár riťolezov,ktorých povýšil na uvolnené miesta)odišli po mne tak do pol roka.Robotníci väčšinou nechali na sebe orať,niektorí pol roka,rok,dva,pár zúfalcov,ktorí si mysleli,že iný zamestnávateľ na svete neexistuje v zdecimovanej firme pracuje doteraz..ale Slovák je už raz taký..a netreba sa porovnávať s nemeckými zamestnancami,stačí s aj čechmi..hlavne,že v krčme je každý hrdina,a v robote alebo podlieza,alebo sa zašíva,alebo obetuje svoj život chlebodarcovi..čo už

myska20

Strielala by som to rad radom, stat na linke par hodin v kuse, ani vysrat sa clovek nemoze a este znasat magorov v praci, teda hlavne zeny na linkach total sliepky, to je sila. V GB sa za take dostane 1000e, tu ani nie 400 a pritom ceny potravin rovnake, benzin ani nehovorim, aby ich slak trafil tam pri korytach, hlavne, ze platime inym statom, aby neskrachovali uplne