Práca na Slovensku

Príspevok v téme: Práca na Slovensku
nerovnovááha

Mám potrebu sa verejne vyjadrit.
Citim sa dost zle vdaka svojej práci.
Pracujem prí pase 5 ranne 5 nocne 5 poobedne sedem a pol hodiny dennne . Cez vikedndy musim chodit tiez do práce, ked dobrovolne nasilu musíme podpisovat papiere o nariadenej smene . V práci sediet nemozme cize stojime ci je den a ci noc a pracujeme v obrovskom tempe . Na záchod máme ist povolene tak 2 krat za smenu max aj to len na 3 minuty. ( oficialne mozme ist hocikedy ,ale to sa potom hned bonzuje a clovek dostane vypoved ) Na vyrobnej hale su casto hrozne podmienky bud horúco ,alebo zase zima. Pracujeme aj cez sviatky. Z ludi sa stali novodoby otorci a to je akoze rok 2012 a SVK je v EU . Ako sa ma potom clovek tesit zo zivota ? ked jednoducho nevladze a stale je v strese pod hrozbou vypovede . A este ten plat smiesny . Byt nezamestnany je rovnako stresujuce .

Zavod na vychodnom Slovensku

Deaaa

tak toto mi pripomína Lear, raz som tam bola na brigáde, bola to skutočne fuška ale v tom čase ešte neboli tak drsné podmienky, plat nič moc a pritom si tam stál na nohách 7,5 hodiny, mal si normu ktorú si musel splniť atď. ale zas čo ti ostáva, buď pracovať tam alebo byť nezamestnaný

0vecka

2 lost to je jak s tym diplomom... ak by sa ludia nasrali tak toto by si zamestnavatel nemohol dovolit... len problem je ze vecsina ludi to tak podvedome vnima ze to tak ma byt...

nerovnovááha

das sa raz vypisat - tak v pohode
das sa druhy krat vypisat - mas padaka
paragraf zobrat je takmer nemozne a ked ano tak musis mat dve peciatky aj to max jeden paragraf na cely rok
na papapieri to vyzera este ako tak pekne ale realita je 1000 krat horsia

sweater*

je to naozaj strasne jak ludi zdieraju, a pritom to zamestnanci nechcu nic vynimocne, proste len slusne pracovne podmienky podmienky a slusne platove ohodnotenie... a vzdycky ked to je na papieri vyzera to inac nez to v skutocnosti je, lenze to zistis az ked nastupis... pojdes sa stazovat? kludne... ludi co su bez prace je obrovske more, neni problem najst si nahradu, a co maju ti ludia na vyber ked sa musia zivit alebo nebodaj rodinu? je mi z toho na grc a smutno. cely system smradlavy a s touto krajinou kanalnou do slaka... fuj

eam

Po prečítaní tvojej témy som si myslela, že píšeš z TN, no to spomína amanda. Bola som tam na konkurze, no keď som počula aké podmienky sú tam a za aký plat, tak som radšej nezamestnaná. Čo si tí šikmookí myslia? Že sme otroci? Škoda, že každí si nemôže zostať doma, keby sa im na to každí vy.ral, tak by im nič iné nezostávalo, len by museli zvýšiť plat, alebo si robiť samy. Je to katastrofa, potom prečo je toľko chorôb, samí stres.

amanda23

suseda sa zamestnala v jednej automobilke , TN kraj, 2 smeny 310 eur nastupny cisty plat, teplota vo vyrobnej hale 36 stupnov v tychto dnoch, tempo sialene, pracovne vztahy uzasne, ritolezectvo, bonzactvo..Zkratka nechapem kopu ludi na SVK, v riti su, hovno maju, mahaju vo vyrobe na 3 smeny za smiesne prachy a este sa k sebe takto spravaju, clovek normalne zmyslajuci s priemernym IQ tam asi nema sancu prezit, ked nie koli prac. podmienkam, tak koli tym "slepicam" a ritolezom tam...

lost

seriozne, aspon mi napis, co nemam kupovat :) a ja to kupovat prestanem, ak to nahodou kupujem (tym myslim, aky produkt vyrabate?)
sice prides o pracu tymto, ale tak pride o nemalu investiciu aj ten magor co sa srpava ako chuj :)
kto z koho, heh...

Vemeno

Otroka z teba mozu nemozu urobit. Otrokom sa musis uz narodit. Ale je pravda, ze cim pochadzaju ludia z vacsej riti, tym viac na seba bonzuju a maju snahu robit sa dolezitymi.