Neexistujú verní muži

Príspevok v téme: Neexistujú verní muži
A-Z-ka

stale sa tu opakuju temy o manzelskej nevere. zeny sa pytaju, preco su muzi neverni, nechapu to, nechcu to nejako stravit. lenze pravda je zial taka - nic take ako verny muz neexistuje. a nic take, ako muz, ktoreho na zene zaujima nieco ine ako sex, tiez na zemeguli nenajdete.zeny toto nechcu prijat, preto ustavicne robia chyby vo vztahoch s muzmi. a je tu este jeden neprijemny fakt: keby neboli zeny, ktore su ochotne spavat s muzmi inych zien, neboli by ani neverni muzi. to je to stare zname: ked suka neda, pes neskoci. ved v prirode je to tak isto. a muzi su prilis primitivni na to, aby si mysleli, ze su nieco viac ako zvierata. im sice stale z papule visi uslintany jazyk a snoria na vsetky strany kde je ta akuratna suka, ktora roztiahne, ale pokym ju nenajdu, dovtedy si nevrznu. take je to jednoduche. takze sa nemozno divit manzelkam, ze na tie suky nadavaju, ved bez nich by ich ko-ko-ti sedeli doma pri telke alebo si lestili vtaka niekde v hajzli.
a teraz ma mozete chlapi poriadne zdrbat, ale ti, ktori ste zenati a myslite si, ze kecam, si najskor dobre zacrite do svedomia.

lost

siza
"Ja sa len usmievam nad príspevkami typu - "ja by som nikdy nepodviedla/nepodviedol svojho partnera/partnerku""

Cize - tym naznacujes, ze nikdy nehovori nikdy plati aj vo vete "nikdy by som nikoho nezavrazdil umyselne" ? (nie z nedbanlivosti)

siza

Škoda, že zakladateľka témy to už vzdala, ale úprimne, ani sa nečudujem, tá diskusia nabrala riadne do šírky záberu.
Podľa mňa tá jedna jediná pravda neexistuje, každý má tu svoju a tá cesta vedie niekde plus-mínus uprostred. Každý na to pozerá z pohľadu vlastných skúseností.
Ja sa len usmievam nad príspevkami typu - "ja by som nikdy nepodviedla/nepodviedol svojho partnera/partnerku"
"ja by som nikdy netoleroval/a neveru" "okamžite by som ho vyhodil/a z domu", "môj partner/ka by to v živote neurobil/a" a pod. Najmä, ak to napíšu ľudia, ktorí majú 25-30 rokov. Mám jednu zásadu, ktorá sa mi v živote už veľa krát osvedčila - NIKDY NEHOVOR NIKDY. Počkajte ešte zopár rokov, možno desaťročí a potom znova prehodnotťe svoje slová. Je ľahké povedať - v momente by letel, papier a internet znesie veľa. V reále je to urobiť oveľa ťažšie - najmä ak existujú spoločné relatívne dobré roky, spoločné ekonomické zázemie a najmä deti, ktorým sa ťažko vysvetľuje, že kvôli jednej nevere (a je jedno koho nevere) musel tatino odísť (kvôli jednej nevere žena deti neopustí - až na výnimky). Alebo je lepšie im to nevysvetliť? Asi ani na toto nebude jednotný názor, ale to je prirodzené, pretože ak by bol na všetko jednotný názor, tak ľudstvo ani neexistuje.
Autorka pôvodného príspevku píše z pozície poradkyne a či sa to mnohým páči, alebo nie, v mnohom s ňou súhlasím. Trošku iný názor mám na to, že za všetko si môžu muži sami. Áno, je kopa mužov, ktorí chronicky podvádzajú svoje manželky, pretože môžu, pretože sa im to prepečie a pretože existujú iné ženy, ktoré sú ochotné s ním podviesť. Ale existuje množstvo mužov, ktorí podvedú, pretože im doma niečo chýba a hľadájú (a možno ani nehľadajú, len sa to prosto vyskytne) inde a v tom pripade sa z ľudí stávajú laboratórne myši - nadopované hormnónmi, ktoré skrátka reagujú na vonkajší impulz, ktorý im robí dobre. Ak živočíchom niečo robí dobre, skrátka to vyhľadávajú - zvieratá podvedome, ľudia aj podvedome a aj s plným vedomím (toto sa potlačiť dá, ale je to veľmi náročné, najmä z dlhodobého hľadiska). Nemyslím si, že všetci muži a všetky ženy sú rovnaké, ale určite existujú nejaké kategórie, do ktorých sme zaškatuľkovaní a správame sa viac-menej podľa nejakého vzorca. Lenže tých kategórií je niekoľko a tiež sa prelínajú - pevné hranice tam nie sú.

sewie

by ma zaujimalo v akej spolocnosti sa Vemeno pohybuje:D alebo pozera vela hollywoodskych filmov:D ja osobne si momentalne hladam dobreho chalana a mam mat s jednym rande co sa mi dost paci ale obavam sa ci nie je hrac tak uz teraz ma chytaju obavy...(cize jasne-hladam kurevnika a trasem sa na to jak ho skrotim-to bol sarkazmus:))

Anjel14

bozemoj
vystižne trefne a presne ...........jednoducho je to na každom partnerstve ako si ho dokažu udržať a nie hned pri prvom probleme utekať do ineho naručia ........spestriť si to v posteli a nie každodenny stereotip alebo sex typu len v sobotu .........to neznamena že ked su dvaja spolu dlho že to musi byť o tom istom a vtedy sa všetko da :)

domina

ja mám zase inú skúsenosť: niektorí muži si vyberajú dominantné ženy, pričom očakávajú, že takúto ženu skrotia a bude im zobať z ruky. keď sa to nepodarí, tak sa na ňu ustavične sťažujú aká je xantipa a vrhnú sa na ďalšiu dominantnú, aby sa pokúsili skrotiť tú.

Vemeno

bozemoj,

problem je ale v tom, ze zeny chcu nevernych muzov. Dokonca ich priamo vyhladavaju. Citia sa vynimocne, ked si ich takyto muz vyberie spomedzi dalsich 10 inych zien. Nasledne potom ale ocakavaju, ze sa ten clovek hned ako si jednu vyberie zmeni na verneho a obetaveho partnra, ktory ma oci len pre nu.

Magy

Sejla - cafko. Tentokrat na plavbe sukromnou plachetnicou Novy Zeland - Tonga - Fiji - Novy Zeland. Bolo prekrasne, net mi vobec nechybal. Ale na nejaky cas odzvonilo takymto radovankam, idu sa zarabat peniazky na dalsie dobrodruzstva, tak budem zase nejaky cas k dispozicii ;)