Chcem byť tou ktorú mam v hlave, nie tou ktorá stojí na váhe....

Príspevok v téme: Chcem byť tou ktorú mam v hlave, nie tou ktorá stojí na váhe....
raspuša

Mám 20 rokov. Som vysoká 173cm.Mám miery 92/70/94 Už strašne dlhú dobu som sa snažila schudnúť z mojích 67 na 50kg. Je to môj, môj ideál, jediné po čom najviac túžim. Tú váhu som mala pred rokom. Ked sa mi k nej už raz podarilo dopracovať ale od vtedy som poľavila a vrátilo sa to sem. Som nešťastná, rána začínam s nadšením chudnúť a večer zakončujem nočným plačom že som to zase nezvládla. Na kúpalisko ma tento rok nikto nedostane a ani priateľa nechcem kým neschudnem. Chcem znova začať chudnúť od pondelka. Pohyb ma absolútne žiadny nebaví. To je najväčší problém. Takže hlavne to jedlo sa snažím obmedzovať čo najviac a veľa piť a spať a vyhýbať sa jedlu. Mala som už toľko ideálou, videí či fotiek ako chcem vyzerať. Snívala som o kockách o vyrysovanom bruchu ale už som tak bezradná a slabá že mi stačí len proste schudnúť a nemať faldy na bruchu ked si sadnem a nosiť veľkosť S. Ktorá slečna by si trúfla začať chudnúť so mnou chcela by som od Pondelka?

Sejla

ppp.zdravie.sk najskôr nech si toto prečítajú, kým sa rozhodnú chudnúť takýmto spôsobom. Tiež si myslím, že aj potom, čo sa dostanú z najhoršieho, už nikdy nebudú normálne vo vzťahu k jedlu a k sebe. Brrr radšej by som bola plnoštíhlejšia a zdravá, ako toto. Inak raspuša to s nami už asi vzdala

Maoam

Sejla, to by ti vedel povedat clovek,ktory takych ludi lieci, moj osobny nazor je ten, ze baby, ktore tym trpeli a ktore sa aj mozno z toho dostali (ako-tak), tak aj tak to budu mat cely zvysny zivot v sebe, vzdy to budu musiet kontrolovat alebo prepadnu inej zavislosti (fitko, nakupovanie, pripadne iny typ PPP, napr. ortorexia), proste vzdy badas, ze s jedlom nenarabaju uvolnene, ze k tej teme maju napäty vztah

je to velmi komplexne, tam su aj ine komponenty, väcsinou problemy s identitou, vlastnou sexualitou, mnohe ine

je to tazke a veeelmi komplexne

Sejla

Maoam... :( je to ako satan v hlave. Inak dá sa anorexia/bulímia úspešne natrvalo vyliečiť? Aká je pravdepodobnosť?

Maoam

tu som to spomenula preto, ze asi najhorsie bolo to, ako jej odchadzal postupne mozog, tym, ze dlhe roky nedavala telu ziadne ziviny, jej uplne odisiel

to bolo desive pozorovat

Maoam

Sejla, viem, ze nepracuje a viem, ze bola na lieceni, niekolko mesiacov, ale tam ju odviezol manzel, lebo uz nevladal dalej.
Ale podla toho, ako vyzera, to uspesne nebolo.

Maoam

SEjla, ano, ona bola casom uz tak labilna, ze sa na nu iba niekto pozrel a uz slzy v ociach. Bolo to hrozne, minule som ju videla v meste, stale je taka strasne chuda, uplne strhana, vyzera velmi choro. Pritom kedysi mala normalnu hmotnost, na jej vysku 178cm mala 65kg, cize musela mat krasnu postavu. Bola uplne stihla. Ale proste jej preplo v hlave. Ona je podla mna nevyliecitelny pripad. Je to smutne, hlavne ked ide o vekovo uz zrelu zenu, to je uz ine kafe ako u mladuckych bab v puberte.

Sejla

Maoam, hej psychicky chorí ludia sa vyzačujú aj veľmu velkou tvrdohlavosťou:/ Proste niet pomoci. Ich choroba ich tak ovládne, že ich osobnosť sa úplne vyparí. Moja spolužiačka neustále klamala.. odvádzala pozornosť od svojho taniera a kúsky jedla si schovávala do tašky, aby sa potom mohla pochváliť psychologičke, kolko toho zjedla a má na to svedkov.

Maoam

Sejla, to s tym mozgom, to bolo potom asi to najhorsie. Ona bola vysoka, asi 178cm, vazila nejakych 54-56kg, raz vysla na 58kg a normalne vyzerala uz lepsie, aj jej lepsie palilo, ale potom zasa do toho vpadla. Mozog jej uplne postupne odchadzal, potom sa v nicom uz nedalo spolahnut, zabudala, bola neustale nervozna, mimo, nevladala, nechapala, z roka na rok viac a viac. Nakoniec musela odist.
Odvtedy nepracuje.

Maoam

Sejla, vela ludi sa jej snazilo pomoct, strasne vela. Pritom mala dobry zivot, muza, ktory ju mal rad, bola materialne vyborne zabezpecena, mala jedineho syna, ktory bol fajn, studoval, uspesne sa osamostatnil atd. Problem mala ona, podla mna z cias, este pred manzelstvom. Nikdy nechcela vyhladat psychoterapeuticku pomoc. Bolo to hrozne, pozerat sa na to, ako za celu sluzbu (12h) zjedla jednu mrkvu a jeden kalerab, pila iba cistu mineralku bez bubliniek. Ale ona mavala aj navaly zravosti na sladke. Vtedy zozrala cely balik praliniek a sla to vygrcat.
:-/