Chorý z hluku

Príspevok v téme: Chorý z hluku
Doldy

ahojte, neviem ani do ktorej temy som to mal zaradit :), ale mam problem, ze akosi neviem znasat hluk... byvam pri ihrisku s mantinelmi a ked zacnu decka davat supy loptami do tych mantinelov (teraz cez sezonu denne), citim, ako mi stupa tlak, zacne mi buchat srdce a upadam do apatie. bojim sa uz aj vychadzat von... pocujem to buchanie aj vtedy, ked sa tam nehra, mam to uz akosi vryte v psychike. moze sa zdat, ze to je malickost, ale mam obavy, ze som z toho uz chronicky chory, neviem sa sustredit v praci, dost mi to poznacilo aj vztah s blizkymi ludmi, som podrazdeny, nevrly, znenavidel som decka atd. bojim sa normalne chodit uz aj domov, radsej sedim v praci az do vecera... neviete mi poradit, ako by sa to dalo zvladat resp. ci by sa to dalo riesit nejakymi liekami? osobne ine vychodisko ako odist inam uz asi ani nevidim, ale tam kde zijem, to milujem a investoval som do domu uz vela penazi a energie. vdaka

Karell

Já jsem DJoval třeba 2 hodiny a pak strávil 5 hodin kolem toho v klubu. Celou dobu se špunty a pohoda. No lepší než je nemít..

Karell

Já jsem DJoval třeba 2 hodiny a pak strávil 5 hodin kolem toho v klubu. Celou dobu se špunty a pohoda. No lepší než je nemít..

karel.cerny

No nejlepší je si koupit špunty do uší. To pomohlo mě, jen trvá než si na ně zvykneš. Koukni třeba tady jsem kupoval: www.earplugs.cz

NANY

Máme ten istý problém ihrisko pred domom.Náš dom bol taktiž postavený v r.1925 a ihrisko v r.2009.Hotové nešťastie.Takisto máme ti isté problémy ako vy.Vypisovali sme na urady,ale nič platné.Trpíme celá rodina.Ak ste nejako pokročil v této záležitosti napíšte.

montego

To je stres typu: Bojujem proti niecomu, ale vopred viem, že nevyhram. (Staznosti X krát)
Psychiater ti napíše, ...má stoho depresie, a on už vie ako ti to škodí.
Foto kopia na prislusny urad, už spominany. A oni by mali konat.
Prajem ti vela sily, aby si boj vyhral.
Nech ti Pán pomoze.

Elstrom

Pošli sťažnosť na Regionálny úrad verejného zdravotníctva (príslušný podľa bydliska, vygúgli si).
Oni musia zmerať hluk a ak prekračuje povolené hranice, musí vlastník urobiť opatrenia na zníženie hluku.

Podľa "Zákona 355/2007 o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov" máš na ochranu pred hlukom právo.

Magy

Doldy, aj ja mam citlivy sluch, pocujem frekvencie a tak tiche zvuky, ktore bezny clovek nepocuje. Osobne to beriem ako vyhodu, najme v prirode. Ale ano, problem je, ak si v hlucnejsom prostredi, potom nastava problem intolerancie na zvysenu hladinu alebo konkretne zvuky (ako v mojom pripade).
Pokial legislativna cesta zlyhala, skus tie sluchatka a potom uplne staci, ak si pustis do nich potichu Enyu a mas poriesene ;)

Doldy

Majkymu: ci to vadi este niekomu v okoli neviem, v podstate iba este jeden dom je od ihriska tak blizko ako moj a suseda povedala, ze vsak ked si zavrie okna, tak sa to da vydrzat. asi ma nizsi prah unosnosti ako ja... cely den so zatvorenymi oknami nie je tiez nic moc. mne ide aj o pobyt v zahrade (hned pri ihrisku), na ktoru som kvoli tomu uplne zanevrel a s nejakymi hostami cez leto ani nemozem sediet vonku. a aj keby to niekomu vadilo mentalita miestnych ludi je taka, ze sa proti tomu nepostavia

Maoamovi: vlastnikom domu je moja rodina uz od 1945, ihrisko postavili v 2009. nechcem tu rozoberat, ze bez nasho vedomia a dost "nestandardne" v zmysle stavebneho zakona, lebo toto nie je na to adekvatne forum... aj keby som to zaloval, dodatocne sa to zlegalizuje a nic sa nevyriesi (je to ficovske ihrisko dotovane z uradu vlady, urcite proti tomu uradnici zakrocia...), v tomto smere je to uz nbeznadejne

Mozno ta moja citlivost na zvuky suvisi s mojich sluchom - pri vysetreni pred par rokmi mi lekarka povedala, ze mam absolutny sluch. Mam proste dilemu ci zajst k nejakemu odbornikovi s takymto zvlastnym problemom alebo na vlastnu past si nieco z lekarne zadovazit

Mmle O

..aha, napadlo mi, kup molitanu, aspon 10 cm hrubeho, kybel lepu a v noci im to tam chod ponalepovat..prisamvacku, ja by som to spravila..partizanske odhlucnovanie..kebyze do nejakej betonovej steny, to sa este da vydrzat, tiez sme byvali pri hadzanarskom ihrisku a viem, co je to za prijemny zvuk, ked kope niekto loptu o plechovy mantinel..