Psík sa ma bojí

Príspevok v téme: Psík sa ma bojí
mária-

ahojte, mám yorkschira, má 3 roky. Milujeme sa navzájom, teda až do toho okamihu...pred troma dňami som v kuchyni spadla pred linkou a ako som padala strhla som zo šporáka so sebou to kovové. Psíka som počula len zakňučať. Keď som sa pozvliechala zo zeme, utekala som za psíkom, tak ležala v obývačke za kreslom. Asi som ju kopla, neviem. Ale psík je v poriadku, nič zlomené, papá, kaká, ciká..LEN..sa na mňa hnevá. Doslova sa ma odvtedy bojí. Dovtedy bola na mńa naviazaná, kam som sa pohla tam mi bola v pätách. Ešte aj na WC išla a ľahla si na koberček, poslúchala na slovo, maznala sa...teraz keď ju zavolám pozrie na mňa a ide za kreslo. Von nechce so mnou chodiť, ostane na schodoch, musím ju zobrať na ruky a zobrať do parku.. no proste sa ma strašne bojí..
je mi to nesmierne ľúto ale už to neodčiním. nemohla som za to, že som padla ( bola voda na dlažbe a šmykla som sa, riadne si odrala lakeť aj koleno ) .. ako jej mám prinavrátiť aby ma opäť milovala a nebála sa ma ?

mária-

dakujem, snažím sa jej prihovárať, chváliť ju, hladkať ju...ale zatiaľ to moc nezaberá. Každé ráno ked sme sa budili, s radosťou na mňa skočila a oblizovala..dnes sedela na konci postele a len bokom pozerala na mňa..už som aj plakala dnes ... som smutná z toho všetkého :(

Deria

no nasilu to nepojde a potrebuje to svoj cas, kym zisti, ze je pri tebe v bezpeci. musite zacat od zaciatku. vzdy ked pride k tebe alebo posluchne, daj jej oblubenu maskrtu alebo este lepsie kusok mäska. malo by to zabrat, len treba trpezlivost.