Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako šetriť ?

Príspevok v téme: Ako šetriť ?
lost

Nejak sa tu objavuje stale viac a viac tem ze nizke platy, tak tu by mohol byt priestor na tipy ako usetrit z tych mizernych platov :-)

Napr.: ked si kupujete tekute mydlo, dajte do neho vodu v pomere 1:1 a usetrite 50% ... teoreticky by to na umytie ruk stacit malo (ked to hygiena dovoli ochdodnym centram v daleko vyssom pomere ako 1ku1 tak preco nie..)
Spongie.. naco take mega spongie na umyvanie riadov? Staci ic hprerezat na polovicu alebo tretiny a vydrzia 2 az 3 - krat dlhsie.. a umyje to spinu rovnako, dokonca je ich mozne aj vyprat v umyvacke riadu..
Nepouzita stara zubna pasta je fajn na umyvanie kupelne (hlavne tych baterii ci co su to)
Alebo ak mate obnosene tricko, rozrezte ho na polovicu z jednej strany, otocte naruby a zasite (napr francuzsky sev).

A rozne ine praktiky, menej zname ci viac sialene ale fungujuce :-)

Nepoznam vsetky, tak sa podelte aj s ostatnymi :)

ellyy

pokial naozaj niekto chce usetrit, tak v prvom rade voda, ziadne plytvanie, radsej sprcha ako kupel, vodu pri umyvanu riadu si naliat do lavora a potom len oplachnut, usetrit sa da aj na potravinach, nekupovat zbytocne drahe a zahranicne potraviny, vana sa napriklad da umyt aj obycajnou solou, pekne kusky oblecenia sa daju kupit aj v sekaci ako uz bolo napisane ked ma este nieco napadne napisem

ixtrii

LULU, inak som sa pytala tej kamosky z lekarne, ako je to so vzorkami, tak mi povedala, ze aj oni ako lekaren maju casto problem nejake vzorky ziskat. Ze to zdaleka nie je take, ze kozmeticka firma ich zasypava vzorkami a mne to ona vlastne odklada len preto, ze sme fakt dobre kamosky. A zdaleka nie su vzorky zo vsetkeho.

Lills

no moznosti ako usetrit je strasne vela

napriklad ja nakupujem oblecenie len v sekacoch fakt takmer zadarmo a mam krasne kusky, ktore vyzeraju ako nove a vela ludi mi ich chvali

alebo strava...mne v tomto teple ani nechuti jest, takze momentalne toho vela neprejem :D
hlavne nekupujem hluposti ako zuvacky, sladkosti, chipsy, balene vody a podobne, varim si doma a to ma vyjde velmi lacno

a celkovo, mne sa dari setrit, ved je tolko veci, ktore nepotrebujem :)

Lulu2011

aj toto je super, potom nemaju zakaznici :p ale nie...ale nic ma tak nevytoci, ako ked clovek urobi nakup v parfumerke a kym v zahranici vas obsypu vzorkami, tu len nestastny vyraz predavacky, ze zial nemame..ale máme len pod pultom a doma vo svojej zbierke, ze hej...

Lulu2011

neviem, ci to je tým teplom, ale naco by som mala otacat obnosene tricko a zosivat? to snad nie :D

inak k tým spongiam, ja som sa obabrala na lacnych, su uplne ploche, ked sa namocia a velmi zle sa s nimi umyva, mega velke netreba, kupujem male

napr. sa da usetrit v tých horucavach na vode, kedysi som si kupovala pol litrovky, teraz si naplnim flasu doma, cistu vodu, trochu citronady, ale samozrejme si kupim za par dni novu, lebo chcem mat proste novu flasu na pitie :)

najviac sa da usetrit na jedle, lebo to je najdrahsie, kto nevie prestat so sladkostami odporucam "fejky" keksy z CBA ich "horalka" chuti lepsie ako original a cena fakt smiesna, jogurty kvalitne Sabi od Milk Agra su lacnjsie v ich materskej predajni

da sa usetrit aj na kozmetike, dobre kremy nemusia byt zarucene Dior, ale aj klasicke slovenske a české znacky, ci rozne ine napr. od dr. Popova

tak isto cakam na akcie, minule sa mi strasne pacil jeden top, ale stal 16 eur o dva dni stal 12 atd.

wreck

na odstranenie vodneho kamena fantasticky funguje obycajny lacny kvasny ocot. ponorim do toho predmet a uz pocujem ako to krasne syci a uvolnuje bublinky. :)

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako šetriť ? - Fórum - ZDRAVIE.sk