Naklady na spolocne byvanie

Príspevok v téme: Naklady na spolocne byvanie
nella-bella

Sme s priatelom cca 8 mesiacov, byvame spolu 3 mesiace a v horizonte jedneho roka by sme sa chceli zobrat. Naklady sa spolocne byvanie (najom, strava, net atd) sme rozdelili na dve tretiny a jednu tretinu a ja platim jednu tretinu a on plati dve tretiny. Bol to jeho navrh, lebo vie, ze platit pol na pol by som si nemohla dovolit, nakolko moj plat je cca tretina z jeho platu. A pri tomto rozdeleni este kazdy usetri nejaku ciastku zo svojho platu, ktoru neskor pouzijeme pri realizacii vlastneho byvania.
Mna to aj dost mrzi, ze platim mensiu ciastku, ale inac by som si nemohla dovolit byvat v podnajme s nim. Hladam si aj novu pracu, ale s mojim odborom a v lokalite, kde byvam, je to dost tazke, ale dufam, ze sa mi to podari.
Zaujumalo by ma, aky mate nazor vy na taketo rozdelenie? Pripadne, ako to mate rozdelene vy? Lebo mne nasadil chrobaka do hlavy jeden znamy, ktory ked sme sa na podobnu temu bavili v partii, povedal, ze nevidi dovod na to, aby platil vasciu cast nakladov, aj ked zaraba viac. Pretoze predsa nie je to jeho vina, ze ma jeho frajerka mensi plat.

Smirnoftka

my podobne ako formula1 sme si nikdy nic nedelili, nechapem to, ako sa moze niekto delit na casti, ked chcu fungovat v buducnosti ako dvojica.. Kupili a prerobili sme si spolocny byt, zarabala som vzdy menej, ale kazdy dal na byt co mal.. Na bezne vydavky aj uver nikdy nic odo mna nevzal.. Teraz nemam uz dlhsie pracu, takze prispievat nemozem, ale aj tak by nic odo mna nevzal.. uz dva tyzdne sme manzelia a chceme si spravit aj spolocny ucet..

Betka132

nella ty bud rada ze mas priatela akeho mas a ze nechodis s niekym tak chamtivym ako je tvoj znamy. predstav si zeby si takeho mala, dajmetomu zeby si mala tiez dobry plat, delili by ste sa na vsetko fifty-fifty, ok, utiahla by si to zatial. a co by bolo, keby si raz isla na matersku? ver tomu, ze takyto typ chlapa by ti vydeloval kazdy cent prip. nedal nic. a mozno ani na svoje decko. poznala som dost takych chamtivych typkov. jeden znamy mal vtedy uz byvalu a mali vtedy 2 rocnu dceru ktoru mal inak rad. stazoval sa mi, ze este ked spolu zili, zena neostala s malou doma ale isla zakratko do prace. neskor z neho vyliezlo, ze on jej vobec neprispieval, a ked som sa ho spytala, z coho mala zit, uplne suverenne odpovedal: ved ma predsa matersku! on predsa nebude zivit nejaku cudziu zenu preboha. takze bud rada ze mas doma co mas a drz sa ho.

maricenka

myslim si, ze je to na dohode obidvoch. ked je muz vysporiadany s tym, ze bude platit viac, preco nie? rozhodol sa predsa s tebou byvat, tym padom ta respektuje ako osobu aj s tvojim prijmom.

0vecka

inak stal emi to nejde dohlavy preco je verejna mienka naklonena k tomu ze je to v poriadku ak zena zaraba menej ale ak je to chlap tak uz je nieco v neporiadku...

doubledog

ja som uz dlho zenaty, ale tiez to tak mame.
ja platim o nieco viac, kedze aj o nieco viac zarabam.
proste naklady mame rozdelene pomerne k vyske zarobku (s tym, ze to samozrejme nepreratavame na centy, je to taky expertny odhad)
sme manzelia, takze v konecnom dosledku to delenie mame len zo zvyku z cias, ked sme hospodarili samostatne.

brazilcanka

nella-bella tak ako to mate rozdelene vy je v pohode, ked to on navrhol tak sa tym netrap. vidi, ze nevyhadzujes peniaze inde, ale ze sa snazis. pokial vam to bude klapat a budete spolu tak by to malo byt ok. skor by bolo horsie keby ti to zacal vykrikovat. mozno toho by som sa bala, ale nepoznam jeho povahu, ludia su rozni a o peniaze byva mnozstvo hadok aj po 10 rokoch ked sa manzelia rozvadzaju. takze tym ze sa to plati na polku, nic take nehrozi..ale 3 mesiace spolocneho byvania su strasne malicko, to sa este bude vsetko vyvijat, nikam sa neponahlajte zbytocne.

brazilcanka

my mame s priatelom hypoteku a ucty za byt rozdelene na presnu polku, od zaciatku sme sa tak dohodli a plati to stale a sme spokojni. nakupy potravin robime spolocne a platime raz ja raz on alebo kazdy hocikedy zajde do obchodu a nakupi co chce a co treba. tak isto aj v meste platime jeden ucet podla toho kto ma kolko v penazenke alebo kto ma blizsie bankomat:)co sa tyka domacich prac, jedine co priatel nerobi je varenie. v ostatnom je sikovny a vsetky prace robi sam od seba kedy je co treba, niekey upratujeme spolocne, inokedy ked sa komu chce. ked nahodou jednomu neostanu penaze posleme si na ucet a hotovo, nikdy sme si nevycitali ani sa nevydelovali...pozve ma aj na dovolenku a na dalsi krat zas ja zaplatim..proste to ide nejak spontanne. aj ked ja zarabam menej, ale na druhej strane aj viac miniem na seba, na kozmetiku a oblecenie, na anglictinu atd. on take vydavky nema tak jasne ze mu vzdy viac ostane..ale nema problem mi peniaze dat a nepytat ich naspat.

Maoam

baby, moja rec :D, ja ked vidim fotky zo SS, tak sme v tretej triede vyzerali take decula :DD, dnes tak vyzeraju 13 r baby

xdanielax

Lulu - ja som sa kedysi machlila ovela viac nez teraz :DD asi preto teraz posobim mladsie, nez v skutocnosti - oproti tym 18r, co su zmalovane jak ved vies co :D