Naklady na spolocne byvanie

Príspevok v téme: Naklady na spolocne byvanie
nella-bella

Sme s priatelom cca 8 mesiacov, byvame spolu 3 mesiace a v horizonte jedneho roka by sme sa chceli zobrat. Naklady sa spolocne byvanie (najom, strava, net atd) sme rozdelili na dve tretiny a jednu tretinu a ja platim jednu tretinu a on plati dve tretiny. Bol to jeho navrh, lebo vie, ze platit pol na pol by som si nemohla dovolit, nakolko moj plat je cca tretina z jeho platu. A pri tomto rozdeleni este kazdy usetri nejaku ciastku zo svojho platu, ktoru neskor pouzijeme pri realizacii vlastneho byvania.
Mna to aj dost mrzi, ze platim mensiu ciastku, ale inac by som si nemohla dovolit byvat v podnajme s nim. Hladam si aj novu pracu, ale s mojim odborom a v lokalite, kde byvam, je to dost tazke, ale dufam, ze sa mi to podari.
Zaujumalo by ma, aky mate nazor vy na taketo rozdelenie? Pripadne, ako to mate rozdelene vy? Lebo mne nasadil chrobaka do hlavy jeden znamy, ktory ked sme sa na podobnu temu bavili v partii, povedal, ze nevidi dovod na to, aby platil vasciu cast nakladov, aj ked zaraba viac. Pretoze predsa nie je to jeho vina, ze ma jeho frajerka mensi plat.

Baira

Podľa mňa je to úplne v poriadku ako to máte, zvlášť ak to on sám navrhol. Vôbec sa s tým netráp. Veď keby sme išli do detailov taký chlap aj viacej zje, takže aj keby ste zarábali rovnako myslím, že na potraviny by mal chlap prispievať viac.
A čo sa týka toho, že ženy si môžu sami za to, že zarábajú menej, to je vtip? Keď vezmeme dvoch rovnako vzdelaných ľudí s rovnakou praxou na rovnakých pracovných pozíciach, tak na Slovensku v 99% prípadov má muž vyšší plat ako žena. Čím si to zavinili? Že im niečo chýba medzi nohami?

gumka

ovecka - hovori ti nieco slovicko diskriminacia zien??? zeny sa na uroven platov muzov dostanu zriedkakedy, pravda su pripady, ked zena zaraba viac, ako muz, avsak ten to vo vacsine takych pripadov nedokaze prehltnut - tak to zasa nie je dobre.
Vies co ovecka, lutujem zenu po tvojom boku!

analyn

myslienka, ovecka- studovat, pracovat, milovat, varit, upratovat, chapat, starat sa o seba, byt do koca i do voza. Nie je to dost na jednu osobu? Som rada, ze nie som s vami!

uško

ovecka, a kebyže platia rovnakým dielom nájom, tak aj muž by doma varil, žehlil a upratoval rovnakým dielom??? asi by trebalo vyrátať ktorá domáca práca koľko stojí? nechápem a asi nie som jediná

analyn

hladas problem, kde nie je. Toho, kto vynasiel rovnopravnost, by som vyfackala! Co svet svetom stoji, muzi zabezpecuju rodinu financne, a zeny sa staraju o pohodlie a teplo domova. Aka rovnopravnost? Muzi nerodia!

nella-bella

ovecka - mas pravdu. Ked som pred 12 rokmi isla studovat, mala som predpokladat, ze odbor, ktory bol v tedy celkom v kurze a dalo sa aj zarobit, tak o 12 rokov to bude o nicom. A, ano, studujem teraz popri zamestani, ale je to beh na dlhe trate a je to vycarpavajuce aj financne aj casovo.

nella-bella

Kavenka - ja som sa do tej debaty nezapajala, ten znamy sa o tom bavil s niekym inym. Ja som si len tie jeho slova aplikovala na nasu situaciu a napadlo ma, ci sme to vyriesili spravne. Nie, priatel mi to nezazlieva, sam povedal, ze predsa nebudem platit polovicu, ked mi potom nic neostane z platu.

Kavenka114

Je mi jasné, že sa cítiš trochu blbo, za to, že tvoj partner platí viac ako ty, lebo si to nemôžeš dovoliť, ALE pokiaľ ti to nezazlieva on sám, tak by som to ďalej neriešila (koniec koncov bol to jeho návrh) a zbytočne takéto veci nerozvádzala s kamarátmi, lebo to dojde k záveru, že sa budeš cítiť jedine horšie. Proste financie a vaša dohoda o podnájme je vaša osobná vec.

0vecka

2 nella-bella sama to pises ze tvoj obor ma slabe uplatnenie... takze si za to mozes tym co si studovala... nemyslim to v zlom ale je to tak...

nella-bella

ovecka - pre zaujimavost, sposobom, ktory ty popisujes, to "kompenzujem", hoci ja to neberiem, ako kompenzaciu. A - zaujimalo by ma, ako si podla teba mozu zeny same za to, ze zarabaju menej ako muzi?