Naklady na spolocne byvanie

Príspevok v téme: Naklady na spolocne byvanie
nella-bella

Sme s priatelom cca 8 mesiacov, byvame spolu 3 mesiace a v horizonte jedneho roka by sme sa chceli zobrat. Naklady sa spolocne byvanie (najom, strava, net atd) sme rozdelili na dve tretiny a jednu tretinu a ja platim jednu tretinu a on plati dve tretiny. Bol to jeho navrh, lebo vie, ze platit pol na pol by som si nemohla dovolit, nakolko moj plat je cca tretina z jeho platu. A pri tomto rozdeleni este kazdy usetri nejaku ciastku zo svojho platu, ktoru neskor pouzijeme pri realizacii vlastneho byvania.
Mna to aj dost mrzi, ze platim mensiu ciastku, ale inac by som si nemohla dovolit byvat v podnajme s nim. Hladam si aj novu pracu, ale s mojim odborom a v lokalite, kde byvam, je to dost tazke, ale dufam, ze sa mi to podari.
Zaujumalo by ma, aky mate nazor vy na taketo rozdelenie? Pripadne, ako to mate rozdelene vy? Lebo mne nasadil chrobaka do hlavy jeden znamy, ktory ked sme sa na podobnu temu bavili v partii, povedal, ze nevidi dovod na to, aby platil vasciu cast nakladov, aj ked zaraba viac. Pretoze predsa nie je to jeho vina, ze ma jeho frajerka mensi plat.

0vecka

podla mna je tu len otazka ze ci by potom ta zenska nemala prebrat vsetky domace prace ako kompenzaciu.... inak si nemyslim ze je to celkom spravne lebo povecsine si za to tie zeny mozu samy ze menej zarabaju ale to je presne o tom luxusnom zivote slovakov... skratka budem studovat co ma bavi a zit kde sa mi paci ...

kukucko

Ano, je to finanacna zavyslost zeny na muzovi.

Ale byt dnes financne nezavysla zena nie je vobec jednoduche.
Podla mna, je prirodzene, ze naklady na byvanie sa hradia proporcionalne k vyske prijmu - tomu sa hovori aj socialna solidarita a v pripade, ze sa jedna o vztah dvoch milujucich ludi je to aj prejav tolerancie, spolupatricnosti a v konecnom dosledku i lasky.

0vecka

ja poznam aj pary kde ona neplati nic... a inak je to bezna fraza ze s mojim oborom...

neviem ale teraz je to uz aj tak jedno :)

je to podla mna zle lebo potom je ta zena urcitym sposobom financne zavisla...

[zruseny20]

Ja súhlasím s kamarátom.

Tak pokiaľ si ten podnájom nemôžem dovoliť (platiť rovnakú čiastku ako priateľ), tak do podnájmu jednoducho nejdem.

Alebo ste si mali nájsť lacnejší tak, aby ste zvládali platiť nájomné obidvaja.

Vieš, ono to je pravda, že nie je jeho "problém", že ty zarábaš menej.. btw.. keby nastala situácia, že teoreticky by si zarábala viac ty - ruku na srdce - platila by si tiež 2 tretiny a jeho nechala platiť tú menšiu časť?

Iné je, keď už ide o manželov, ale i keď píšeš, že sa chcete zobrať, ste spolu podľa mňa dosť krátko a preto nevidím dôvod, aby väčšinu platil on.