Naklady na spolocne byvanie

Príspevok v téme: Naklady na spolocne byvanie
nella-bella

Sme s priatelom cca 8 mesiacov, byvame spolu 3 mesiace a v horizonte jedneho roka by sme sa chceli zobrat. Naklady sa spolocne byvanie (najom, strava, net atd) sme rozdelili na dve tretiny a jednu tretinu a ja platim jednu tretinu a on plati dve tretiny. Bol to jeho navrh, lebo vie, ze platit pol na pol by som si nemohla dovolit, nakolko moj plat je cca tretina z jeho platu. A pri tomto rozdeleni este kazdy usetri nejaku ciastku zo svojho platu, ktoru neskor pouzijeme pri realizacii vlastneho byvania.
Mna to aj dost mrzi, ze platim mensiu ciastku, ale inac by som si nemohla dovolit byvat v podnajme s nim. Hladam si aj novu pracu, ale s mojim odborom a v lokalite, kde byvam, je to dost tazke, ale dufam, ze sa mi to podari.
Zaujumalo by ma, aky mate nazor vy na taketo rozdelenie? Pripadne, ako to mate rozdelene vy? Lebo mne nasadil chrobaka do hlavy jeden znamy, ktory ked sme sa na podobnu temu bavili v partii, povedal, ze nevidi dovod na to, aby platil vasciu cast nakladov, aj ked zaraba viac. Pretoze predsa nie je to jeho vina, ze ma jeho frajerka mensi plat.

lost

no :D

ale ten co si nezvykne na bez€ svet, ten rychlo padne na hubu :D

a predstierat kamaratsvo nevydrzi taky clovek dlho podla mna :)

cize to by mohlo byt konieckoncov aj dobry filter, taky eurokolaps :D

popriapde nejaka velka vojna.. to ludi zvacsa zmeni :)

aspon dufam :D

a ked nie, Bastien to isti :P

Maoam

Lost, mozem povedat, ze sme sa ovela viac osobne rozpravali a chalani boli dost citlivi, ked si s nim(i) bol osamote, spoznal si ich aj z inej stranky. Komunikacia bola asi lepsia, teda kvalitnejsia, nebolo to take povrchne a nebolo to vsetko len o €, ako dnes.

Maoam

Lost: neviem posudit, ja som vyrastla v generacii bez netu, FB, iPodov, laptopov a stretavali sme sa osobne, ako kamosi, spoluziaci, tak aj ako frajeri :-), neexistovali vtedy este mobily, teda este len zacinali na SVK a ked ma frajer chcel pozvat von, tak zavolal domov na pevnu linku, alebo po mna prisiel osobne domov :-)

doba bola ina, ale vztahy fungovali lepsie a pokial si spominam na mojich priatelov, vsetci hladeli na vztah komplexne a citova stranka bola velmi dolezita

dnes je to uz asi dost inak

vtedy neboli este ani silikony, teda nebolo to v mode, baby mali svoje prsia, svoje pery, svoje riasy :-)), u primne, v tejto dobe byt v generacii 20+ je asi dost blbe

Maoam

0vecka, to je jasne, ale tak stale je dost inteligentnych, rozumnych a schopnych zien, ktore vedia velmi vela ponuknut a vedia byt adekvatnymi partnerkami, nielen sliediacimi po € muza ;-))

treba sa zamerat na tie

0vecka

2 Maoam ale dobre vies ze ak ma chlap peniaze tak vzrastie jeho atraktivita... a to nieje o zlatokopkach ale aj o slusnych zenach .. skratka daju prednost neikomu kto sa vie o seba financne postarat takze nieje to len o peniazoch ale aj o peniazoch

lost

????

jaj no hej :)
asi nebolo spravne zovseobecnovat ludi nakupujucich v auparku :D
ale asi chapes ako som to myslel :P
jasne ze ti nahodne okoloiduci nakupujuci - tych som nemyslel :)

lost

no ze ak je ta generacia 19-23 nakazena s tymto, tak ked vyrastu, tj. moji rovesnici, mozem ocakavat u nich zlepsenie? :D
lebo ak nie, tak mam zrejme brutalnu smolu, ze som sa narodil v tejto generacii :P

????

lost, niekedy v auparku nakupuju aj normalne zeny, ktore potrebuju topanky ci nove gatky. Nepozeraj len po vyfejkovanych paviciach s otrasnymi umelymi riasami ziariacimi solarkovym odtienom...
Ja nie som prilis konzumne zalozeny tvor a predsa sa obcas potesim peknymi vecami v nakupnom centre, staci mi ich casto iba poobzerat a idem zas prec...