Zvýšený tlak a zrýchlený tep ,mám 20 rokov :(

Príspevok v téme: Zvýšený tlak a zrýchlený tep ,mám 20 rokov :(
mirka.m

mám 20 rokov, a doktorka mi namerala tri dni po sebe zvýšený spodný tlak ktorý sa vyšplhal až na číslo 99 ..bola som u interného lekára, ten mi zmeral tlak..výsledok taký istý . povedal mi že mam skúsiť vysadiť antikoncepciu ktorú beriem už tri roky (gynekológ mi povedal, že to určite nebude tabletkami , pretože to by sa prejavilo skôr a nie po troch rokoch ) ..týždeň už neberiem tieto tabletky, cítim sa zle, stále ma bolí hlava a mám divný tlak na hrudi :( ...tlak sa mi o malinko znížil , ale tep mám 96 ...ja už neviem čo mám robiť ..beriem aj magnéziové tablety ktore mi kázali na internom brať ..bojím sa že dostanem infarkt :( ..sú moje obavy oprávnené ?..ďakujem za všetky odpovede

inga2

mirka,osobne som prešla viacermi vyšetreniami ohladom tlaku a tepu,ak si bol au internistu a lekar ti nič nepovedal,tak daj tomu čas a uživaj si magnezium pekne alebo si kup aj magne b6 a 3x denne uživaj.meraj si tlak,ale neprehanaj to ani s tym meranim.ja som bol ajedneho času uplne zavisla na tlakomeri -:)
alebo sa porozpravaj s obvodnym lekarom o tom ,aby si pochopila čo sa s tebou deje.
teraz si z toho len zbytočne vystrašena.nijaky infarkt nedostanes,neboj sa.

Lulu2011

mirka - tieo veci su velmi dedicne...mama teraz zostavuje rodokmen aj praprapra atd. a v umrtnych listoch same srdcove problemy, mama ma vysoky tlak, jej otec mal, aj jeho otec mal, dokonca s mamou mame rovnako prolaps mitralnej chlopne, s tým vela nenraobis, genetick epredispozicie ovplyvnuju hormony, tie ak su v poriadku drzia tlak nizsi mi vravela kardiologicka a samozrejme ovplyvnuje ho aj stres a tiez stav vody v tele, ci oblicky dobre funguju

mirka.m

inga, no robil mi EKG ,lenže nič mi k tomu nepovedal , iba že mam zvyšeny trochu tlak , a velmi tep ...a ja teraz neviem ako som na tom keď sa tomu vôbec nerozumiem ...

LULU : no šak toto ..tatino aj tatinova mama sa obaja liečia na vysoký tlak .

Lulu2011

zaobstaraj si tlakomer na doma, ale si pozicaj od niekoho klasicky take su najspolahlivejsie, ja mam u dr. vzdy vysoky doma nizky, treba to odsledovat, ak napr. bude vyssi vzdy a vsade napr. 2 týždne asi budes potrebovat lieky, treba sa zamerat aj na rodinnu anamnezu, mam, otec aky tlak? kup si koenzym Q 10 a kazdy den rano i hod sumive magnezium do studenej vody, teraz v tých horucavach ziadna fyzicka namaha, vela tekutin, lahsie jedlo, moze to byt len prechodny stav

mirka.m

maroš, ďakujem moc . to ma len doktorka nastrašila a poslala na interné , možno z toho sa mi zvýšil tlak ešte viac . myslím zo strachu .

inga2

mirka,ak by bol nejaky problem,tak by ti lekar už dal lieky.
tlak nemaš nejaky hrozny,skus sa viac uvolniť a ak sa da tak sa viac hyb,stači prechadzky večerne ked j etrošku prijemnjesie,ak fajčis,prestat fajčit.
uvidiš za chvilu sa to ukludní.strach a uzkost zvyšuju tlak a hlavne tep.

mirka.m

maros75: veď pijem, inak sa to ani nedá v takýchto horúčavách
inga2: meriavam, predchvílkou som si ho merala a tlak bol 129/ 87 ale tep som mala 96 :(... vážim okolo 59kg , v strese som pravdepodobne stále ..učím v MŠ a rozchod s priatelom tiež urobil svoje ..