Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Problém s kolenom

Príspevok v téme: Problém s kolenom
Nika265

Dobrý deň :)
Mám 15 rokov a trápi ma problém s kolenom. Približne v polke februára som na TV pri hádzanej zle skočila na pravú nohu. Keď som dopadla pocítila som akoby mi v kolene niečo puklo, následne mi noha od kolena dole stŕpla. Učiteľka si však moje reči o bolesti nevšímala a posielala ma hrať dalej. Aj napriek krívaniu a bolesti ktorú som pociťovala pri každom dotyku zeme som sa snažila hrať no nešlo to. Občas pri prudkejšom pohybe som cítila ako keby mi koleno znova a znova vyskakovalo. Noha mi aj opuchla, nemohla som ju poriadne vystrieť ani zohnúť. Do približne týždňa mi síce odpuchla, no nie úplne. Mala som ju stále troška opuchnutú. Dávala som si na to Flector, Ibalgin Duo aj konskú masť. Vyskúšala som aj rôzne recepty na vodu v kolene ale zdá sa že to nepomohlo. Potom asi začiatkom mája sa mi zopakoval ten istý problém, tentokrát pri futbale. Chcela som ísť po odkopnutú loptu. Preskakovala som lavičku a stupila som na tú istú nohu. Opäť som pociťovala vštko tak ako na hádzane, tentokrát mi však koleno opuchlo menej. Odpuchlo približne do 3 dní, no aj tak mi stále ostalo troška opuchnuté, vždy na hornej časti kolena. Ale samozrejme pri mojom šťastí sa mi muselo opäť s ním niečo stať. Pri hasičskej súťaži, keď som bežala k základni a klakala som si, kamarátka ma trošku buchla a ja som neudržala rovnováhu a spadla som tak, že som si troška vykrútila koleno. Následne mi v ňom opäť puklo. S Božou pomocou som dobehla tých 70 metrov k terčom. Dosť som potom krívala no bolesť prešla. Koleno mi opuchlo, no nie moc. Večer, keď som šla spať som si ho natrela Ibalginom Duo a ofáčovala som si to koleno. Nemohla som zaspať no nakoniec sa to niako podarilo. Ráno keď som sa zobudila ma však čakalo nepríjemné prekvapenie. Koleno mi opuchlo tak ako pri prvom úraze spojenom s ním. Na pravej strane kolena sa mi vytvorila menšia hrčka, ktorá ako sa zdá sa zmenšuje (chvalabohu). Priložila som si k nej ľad, namastila som si ho konskou masťou (neskôr aj Ibalginom), ofáčovala som si ho a dala si naň sťahovák. Nohu môžem vystrieť, ale mávam ju mierne skrčenú, troška aj krívam. Ešte som zabudla dodať, že vždy keď mi odpuchne, tak keď zohýbam nohu mi v nej pukne. Nebolí to ale je to pocit ako keby sa tie kosti v kolene dali na pár sekúnd od seba. K doktorovi sa bojím ísť. Mám z neho panický strach. Aj za to že by mi mohol vynadať že prečo som nešla k nemu hneď v tom februári. Tak mi prosím pomôžte. O 2 týždne odchádzame na dovolenku a ja ju fakt nechcem stráviť doma alebo nebodaj niekde v nemocnici.

Tak ešte raz PROSÍM pomôžte. Vopred ďakujem všetkým za rady.

Nika265

Takže nakoniec som k doktorovi šla :) Vybral mi 40ml krvi a diagnóza znie: Vyvrtnutie, vykĺbenie a natiahnutie svalov a väzov kolena :) dal mi ortézu ktorú mám nosiť týždeň.. Ešte povedal že nevie s čoho bola tá krv ale že sa to bude postupne liečiť :)

Nels

Určite tak choď, ja som takto odkladala lekára rok , potom som padla druhýkrát a už je to celé zle. Vyzerá to na artroskopiu, ale určite choď ;) dobre bude

Helus

Ahoj Nika co nbajskor navstiv ortopeda,lebno mam s takym skusenosti,bola som na artroskopii,a teraz cakam na vymenu klbu.Ale ty si mlada,treba ti urychlene pomoct,artroskopie sa bat nemusis,podla mna bude potrebny zasah do kolena operativny.Drzim palce.

odpovedam

Pytas si sice pomoc, lenze cez internet ta po prve nikto nevysetri a po druhe tu nie su lekari, iba bezni ludia. Sorry, ale aku radu chces? Jedine taku, ze CHOD CIM SKOR K LEKAROVI, ak nechces mat dozivotne problemy s kolenom. Samo sa nevylieci.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Problém s kolenom - Fórum - ZDRAVIE.sk