Šteňa maltezáka mini

Príspevok v téme: Šteňa maltezáka mini
Annie.S

ahojte, včera som dostala šteňa, sučku, maltezáka mini,.. pozerala som na nete rôzne rady, ako ju začať učiť novemu prostrediu,ale má to chybu. nikde nepíšu kedy začať s cvičením, a navyše má ešte len 6 týždňov. je maličká, a stále len spí . myslím že ešte mala ostať pri matke, ale nevedela som , že ju dostanem. a ešte, kedy približne by som ju mohla aspoň opláchnuť ? alebo okúpať,? a ako maltezáci zvyknú, slzia im oči, a potom maju taku hnedu srsť pod očami od sĺz. ako ju vyčistiť..? čítala som, že sa to dá, ale nepísali ako..prosím poraďte, je to náš prvý psík vo vnútri. ďakujem

Alica6

Ja mám mini maltezáka. Brala som si ho keď mal 7mesiacov...bol strašne bojazlivý nechcel ani žrať z misky. Po čase si ale zvykol. Začala som ho učiť neskôr ale naučil sa. Kúpala som ho aj kondiciónérom pre psy asi rok a musím povedať že má oveľa hlačiu srsť. Teraz má 6rokov a je ešte stále ako šteniatko...
Otec si zobral maltezáčku keď mala 3roky a bola dosť agresívna no možno to je aj výchovou...
Maltezákom srsť nepadá!
Vyjadrím sa aj k tejto veci.... Mini maltezák nie je výmysel... Viem to aj porovnať...

LogikaNepusti

Štena sa nesmie predavat mladsie ako 8 tyzdnov. Mala byt este pri mame no vsetko zavisi od koho steniatko je. Zrejme o niekoho komu ide len o prachy

Aliss

Mnozitelia sa casto ohanaju sfalsovanymi papiermi od doktorov. Takze nejaky PP je prd platny :) Chovne stanice nemaju za potreby inzerovat napriklad na bazosi. Najdu sa take, ale od nich by som si steniatko nevzala a nepodporovala ich biznis. Spravne chovne stanice nevypustaju rok co rok steniatka, mavaju pauzu medzi vrhom a riadne si overuju do akych ruk zveruju stena. Ak si beriete cokolvek "mini, maxi, ci midi" od kohokolvek, dozadujte sa priamo na mieste (nie dopredu), vidiet matku steniat a ak otec nie je z tej istej chovnej, tak kontakt na chovnu odkial mali psika na pokrytie. Pytajte sa priamo na mieste, aby sa ujec ci teta nemohli na vas pripravit a premiestnit sucku z pivnice na 10 minut do obyvacky s tym, ze aha ako krasne si tu zije. Pointa totiz je v tom, ze mnohe "chovne s PP" maju sucky v otrasnych podmienkach, krizia ich medzi sebou, trpia hroznymi chorobami, co samozrejme schyta aj steniatko. To, ze vam prinesu nieco mini v kosicku a s maslickou, neznamena, ze rodicia stenata sa maju rovnako krasne. Ak nechcete podporovat mnozitelov, ktory zarabaju na krutosti voci zvieratam, a mat doma psika, ktory bude trpiet roznymi chorobami, a za ktoreho date u veterinara statisice, vyhladavajte si poctive chovne stanice, ktore vam ukazu ako ziju ich sucky na krytie, ci psikovia :)

MiniMalteseDogSk

lombardo1981 mini maltezáčikovia sú normálne psy nie od množiteľov... BTW... Predávajú sa Mini maltezáčikovia aj s PP takže... Určite niesu iba výmysel množiteľov

Luxior

Ja len k pojmu minimaltezak - pravdepodobne ide o pomenovanie maltezacika, ktorý trpí jednou z chýb, ktoré sú uvedené aj v medzinárodnom štandarde, a to je vzrásť psíka menší ako 19 cm alebo fenky menšej ako 17 cm teda tieto psíky sú asi ľudovo nazývané minimaltezaky ;)

m.

Ja som si tiež kúpil psa. Veľmi inteligentnú rasu (Canadian dachshund). Si predstavte, že sme trénovali a trénovali a ani po troch mesiacoch som nebol schopný, aby som sa naučil mu podať labku.

Lussy2013

My sme nasej maltezacke cistili ocka s borovou vodou asi 4x a potom som vzala noznicky a vzdy som jej to zaslzavene odstihla ... a dnes nema ani 2 rocky a ma to krasne biele a aj slzit uz prestala. Maltezaci su bytove psiky, nie su stavane na pobyt vonku. Su to vyslachtene az skor preslachtene psiky. A kupat take male steniatko tak raz za dva tyzdne .. samozrejme ak by malo hnacku alebo sa kdesi zablatilo tak pokojnr oplachnut len teplou vodou nozky, dupu ale zbytocne nekupat celeho