Morske prasa a prenosne choroby

Andulik1111(ja som Andulik)

lolinka: uz pojdeme na poslednu injekciu a veterinar nam povedal ze ho samponom mam umyvat kazdy 4 den .takze to robim a na tom mieste kde ro ma uz mu zacina vyrastat srst takze sa to asi lepsi ☺chcela by som este vediet ze ci ho mozem aj zobrat von na vzduch (kedze tu u nas uz svieti slniecko ) ze ci mu to neublizi ?
A Dakujem velmi mi pomahas ☺☺

lolinka

Anudlik: ono je potreba 3 injekcie. Po kazdej injekcii ho vykupte vo veterinarnom sampone, ktory mu odstrani supinky, ktore mu sposobuju svrbenie. Tiez mu vzdy vydezinfikujte klietku a vsetko prislusenstvo. Ustupovat to zacne postupne. V podstate uz po 2. - 3. injedkcii budu vsetky roztoce mrtve, ale stale ho moze svrbiet koza, ak mu ju nebudete umyvat.

redka

chod s nim na veterinu... tam mu pomocu... daju ti taku vodicku (uz neviem ako sa to presne volalo) a tym ju budes natierat denne a chlpky sa obnovia... niektore svinky maju problemy s vajecnikmi (ovarialne cysty - u samiciek) a taketo vypadavanie srsti v oblasti zadnych stehien je vonkajsim prejavom tohto ochorenia... mate len jedno prasiatko ci viac? trebalo by mu nejaku kamosku/kamosa - najlepsie asi rovnake pohlavie, ked nechcete mat male prasiatka.... su to spolocenske zvery, potrebuju kamaratov...

Prosím pomôžte mi :'(

Ahojte.Mám morské prasiatko a z bruška jej povipadávali všetky chlpy a aj nad zadkom jej začínajú vypadávať :'( . Neviem či je to dáka choroba alebo že je už stará.Ale čo sme mali predtím morča tak to nemala!POMÔŽTE MI PROSÍM !!!

Prosím pomôžte mi :'(

Ahojte.Mám morské prasiatko a z bruška jej povipadávali všetky chlpy a aj nad zadkom jej začínajú vypadávať :'( . Neviem či je to dáka choroba alebo že je už stará.Ale čo sme mali predtím morča tak to nemala!POMÔŽTE MI PROSÍM !!!

Anudlik

lolinka: Ďakujem a chcem sa ešte spytat že za kolko to asi zmyzne my sme s tym boli aj na veterine a teraz pojde na druhu injekciu takze kolko to bude asi trvat kym to zmizne uplne ? Vopred Ďakujem za odpoved

lolinka

Anudlik: svrab z morčaťa nie je prenosný na človeka, oni majú iný typ svrabu a ten na ľudí nejde. Nemusíš sa vôbec báť chytať ho. Pozor dávaj len na iné morčatá a králiky. Ak by chytal nakazené morča a potom budeš chytať iné morča bez toho, aby si si ruky umyl, môžeš preniesť nákazu na to druhé morča. Ale na seba nie.

dr.Happo

Dobrý deň .mám skúsenosť s morskou chorobou ,pravdepodobne s morského presaťa.Liečil som to morskou solou.