Depresia, introverzia, socialna fobia

anonym22

Prene mám tieto 3 problemy čo ty.Dokonca som na tom tak že sa bojím už len zavolať psychiatrovi a sa nahlasiť tam,už 4 dni to odkladam,ale zajtra už tam zavolam a idem sa objednať,jednoznačne pomožu lieky na uzkosť a antidepresiva,da sa to liečiť,tak to netreba odkladať ani hambiť sa za to.Je to hrozne hlavne s tou soc fobiou ako by sa to zhoršovalo.Najvačší problem je niečo vybavovať,telefonovať cudzím,už dokonca odmietam pozvania od kamaratov ktorý ma volaju do spoločnosti a sedím cele dni doma pri pc

ivka123456

Ahoj ja tiež prežívam niečo podobné :) Hlavne v lete.. Vieš ako sa nudím doma? Už mám 1. rok na výške za sebou, a som sa tak tešila na prázdniny, no a teraz tým že som introvert mám dosť málo takých dobrých kamarátov. A normálne plynu prázdniny, a ja nemám nič na pláne, ani dovolenku

inak k tej výške, medzinárodné vzťahy myslíš eubu? lebo ja tam chodím, a moje skúsenosti s mojou povahou, plakávala som prvé mesiace, navyknuť si byť s 3 ľuďmi na izbe, žiadny kľud, ďaleko od priateľa.. No teraz isto idem poriešiť byt, na intrák by ma nezobrali :)

lingvista

tie obavy uplne poznam ako tiez soc. fobik, ale tie sa rozplynu uz po prvom dni..
zatial si uzivaj nerusene prazdniny a skus si najst nejake zaujmy aby si sa necitila tak osamelo..

just me

no tak to sa ti urcite nieco vybavi, len to mas kdesi hlboko zafixovane, ja som presne takto prerusila tiez nemcinu na 4 roky
a fakt skvela prilezitost ako sa trochu otukat

medzinarodne vztahy to budu
no kazdy mi to hovori, tak uvidim ze ako aj ked sa toho dost obavam

lingvista

zaklady mam zo strednej, ale tie som nepouzival 4 roky, takze uvidime co vyhrabem zo seba..
a inac aj ta vyska bude pre teba sokom v pozitivnom slova zmysle, netreba vsak pred tym vela stresovat, treba sa na to tesit, urcite spoznas novych ludi a hadam to ti pomoze sa trosku uvolnit medzi nimi..
aky odbor to bude?

just me

tak to je vazne super :))..hned by som sla
ja budem mat sokovu terapiu v septembri ked nastupim na vysku do ineho mesta :)
ale treba treba :) a uz vies po nemecky trochu? ci zacinas uplne od piky?

lingvista

ja tym tiez trpim, ale naplanoval som si na august taku mensiu sokovu terapiu, idem na jazykovy kurz do Berlina, cudzie mesto, cudzi spolubyvajuci na byte, a 4 tyzdne vyuky, dufam,ze mi to aspon trochu pomoze okrem nemciny aj v tychto ohladoch mojej introverzie a soc. fobie..