Chcela by som sa opýtať, či fajčíte popri užívani EVRI

Príspevok v téme: Chcela by som sa opýtať, či fajčíte popri užívani EVRI
klaudusch

užívam antikoncepčné náplaste EVRA a chcela by som sa opýtať, či popri tom fajčíte. Fajčím už niekoľko rokov a nie je pre mňa ľahké prestať, ale obmedzila som to na 5-7 cigariet denne. Myslíte, že je v tom veľký problém ? (kamarátky ktoré užívajú antikoncepciu - inú, fajčia a je všetko OK, ale neviem ako je to pri EVRE) Ďakujem

abecedko

Popri antikoncepcii sa nesmie fajcit, lebo je vysoke riziko tvorby krvnych zrazenin.

Nedavno som videl dokument s nazvom "Kym stupa dym". Jednou z akterok bola zena (Slovenka), ktora fajcila a brala HAK sucasne. Rano sa zobudila s napuchnutou nohou - zrazenina jej upchala cievu v nohe. Odporucam pozriet.

Kontrolna otazka: co myslite, bude vas boliet hlava, ked sa vam upcha cieva v mozgu?

wreck

tak tak, klaudusch, dobre ti radi prvy prispevok. neinspiruj sa hlupuckymi kamaratkami, ktore si asi myslia, ze su mudrejsie, nez samotna farmaceuticka firma, ktora fajcenie pri hak uvadza ako kontraindikaciu. to nie je ani tak osobny nazor, ako fakt. v zaujme svojho srdcovo-cievneho zdravia sa aspon jednej z tychto veci vzdaj.

hmhmhm

fajčenie plus antikoncepcia rovná sa tichý zabijak. fajčenie ničí zdravie, antikoncepcia ničí zdravie. takže si ho ničíš dvojnásobne. minimálne jedno z toho vyraď zo života. to je môj osobný názor