Potravinová alergia

Príspevok v téme: Potravinová alergia
staniellaTN

chcem poprosiť všetkych kompetentných, potrebujem poradit, kde v PN sa nachadza specialne vysetrenie na toleranciu-netoleranciu z potravin...celikaia je vylucena, co ma sokovalo, lebo som nastavena na stravovavnie ako celiatik a fungujem-zistujem vsak, ze mi vadia aj ine potraviny- potrebovala by som specialne vysetrenie-viem, ze v telerane na markize bola o tom reč...dakujem za info

staniellaTN

zuzulko - nik ma neliecil. Neskutocne ma nafukovalo, dokonca som 2 dni brala dovolenku - lebo som neobliekla ani teplaky. Vecer ako balon a rano nic...fotky som ukazala na gastre, Mudr. sa vraj s takym niecim extremnym este nestretla. Mala podozrenie na celiakiu a brali sa vzorky zo zaludka-odporucila mi vylucit muku, skusit to- odvtedy mam pokoj- zistila som vsak, ze mi vadí aj mak, karfiol, brokolica, strukoviny, mlieko....celiakia sa vcera nepotvrdila a ja zistujem, ze muka mi naozaj robila zle, aj pecivo...a co sa tyka alergologie v TN- je to totozne so skutocnostou-neist tam,- strasna bieda

amanda - tiez som pozerala tu stranku...:(strasne ceny)

amanda23

tak to by zaujimalo aj mna, som z okolia PN tiez...Hladala som infosky na nete, nasla som nejaky Interklinik, robia to z kvapky krvi vraj, ale vychadza to dost draho, 100,200,300 eur podla toho, na kolko potravin to chces zistit, navyse sa obavam, ze darmo mi budu zistovat intoleranciu na potravinu, ktoru som nejedla napr. mesiac, ked uz stopy v krvi nemam, skusila som tam napisat ako je to s tym, kolko dni pred meranim ked nieco zjem , co mi skodi to mam este v krvi... Ci to robia lekari netusim, ale myslim, ze najkor len klasicky alergolog, test na celiakiu a laktozu na gastre, inak neviem..

zuzulko

nepotešim ta neviem konkretne mesto ale také testy robia alergologické ambulancie vo všetkých väčších nemocniciach./mali by/ zaujala ma tvoja otázka s pohladu alternatívnej celostnej medecíny tým, že si bola liečená ako celiakička a nemaš ju. stravovanie celiatikov je špecifické pri ochorení ale ty by si mala byť vlastne zdravá a práve organizmus sa môže chraniť a dava ti najavo že niečo robíš zle. zlyháva energeticky imunitný systém ktorý je spojený s metabolizmom a travením. ak máš podozrenie na niektoré potraviny skús ich obmedziť ako sa budeš cítiť. ja osobne by som išla cestou detoxikácie a energetickej regenerácie, to znamená aj zmenu životosprávy aby zdvihol imunitný systém a energetika. konkretne sa da uvažovať ako na to, ale to je na tvojom rozhodnutí pretože všeobecné rady treba trošku aj niekam cieliť