Ako obliecť dieťa v zime

Príspevok v téme: Ako obliecť dieťa v zime
masasko

Ahojte, chcela by som počuť rady mamičiek, čakáme babätko, má sa narodiť v zime, tak zbieram informácie, čo všetko ste nakupili pre "zimné" babätka a čo všetko reálne aj využili (do kočika, sedačiek, postieľok) a naozaj to poslúžilo účelu. V obchodoch je toho plno: fusaky, overaly, rôzne zateplene spacie vaky, kombinézy, zavinovačky... a človek sa v tom stráca a nechce zbytočne vyhodiť veľa peňazí a potom to ani nepoužiť alebo maximalne raz. Ďakujem všetkým za rady

Blondula

mosimosi.... moj spaval vonku celu zimu aj v mrazoch,dazdi.len ked bol silny vietor,spinkal vo vnutri.vnutri mi nikdy nespinkal dobre,stale sa budil.a musim povedat,ze rok aj pol sme nevedeli co je soplik,kasel,alebo nejaka choroba :D prvy soplik mal tento rok vo februari a za chvilu bude mat 2 roky....

Blondula

kedze aj moj sa narodil v zime,spinkaval vonku v mrazoch a obliekala som ho do dupaciek s dlhym rukavikom,pancusky,na to nejaky svetrik,vetrovku,rukavicky,ciapku.bol v kociku s fusakom,nato som dala este deku,alebo tensiu perinku a na to cele ten kryt od kocika.moj ma dodnes rad tmu,tak som este strechu kocika prekryla plienkou,alebo niecim priedusnym.takto "zabaleny" mi prespal v -20 stupnovych teplotach aj 5 hodin vkuse.niekedy aj viac...

mosimosi

Teplu zavinovacku tiez treba. Uz som aj zabudla :) dupacky, kosielja, svetrik, perinka, zavinovacka, fusak, deka. Samozrejme podľa potreby. A s babím nechodit von jked je pod mínus päť.

masasko

ďakujem za odpoveď. na nete sme pozerali zakladnu vybavičku pre novorodenca. ale ja som skôr mala na mysli, niečo v zmysle. ked mame fasak, overal nepotrebujeme, alebo ked mame teplu zavinovačku fusak je zbytočny...

januar

Fusak, deka, perinka, čiapka. a bežná výbava, dupacky, kosielky, okienku.Deti rychlo rastu. Fusak vyuzijes aj dalsi rok.