Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako ďalej - bola mi neverná

Príspevok v téme: Ako ďalej - bola mi neverná
oklamaný

Náhodou som zistil, že manželka mi bola roky neverná. Dozvedel som sa to z jej listu, čo napísala úplne zdrvená (vraj jedinému) milencovi, keď ju nechal. Náš vzťah bol počas tých rokov na bode mrazu, nechcela so mnou spávať, žiadne dôvernosti, intimita, už sme sa skoro ani nerozprávali. Rodina ako tak fungovala, práca, starostlivosť o deti, bývanie atď. Stále som dúfal, že to sú nejaké osobnostné problémy a zakrýval som si oči pred skutočnosťou. Paradoxne, keď sa to prevalilo, začal sa náš vzťah trochu zlepšovať. Ona ale necíti žiadnu vinu a ja ju napriek všetkému veľmi ľúbim. Nechcem, aby sme sa rozišli, hoci deti sú už dosť veľké, aby to pochopili. Myslíte, že to má šancu, aby sme sa dali opäť dokopy? Alebo ju mám opustiť, aby som sa nedočkal ďalšieho trpkého sklamania?

Castiel

Muž či žena bez sebeúcty to je smutné, že si neváží človek sám seba. Na tvojom mieste by som ju vyhodil na ulicu žiť s takou osobou čo ťa iba vyciciava sa spamätaj chlape na svete je milióny iných žien, s ktorými budeš šťastnejší a budú ti verné.

viktoriabb

oklamaný v nevere nejde len o to že ti niekto podkopne nohy ale uvedomujete si vôbec čo mohla vaša žena nachytať od milenca? čo ked má niekde hiv alebo syfilis o ktorom ani nevie takemu človeku davat sancu? aj toto si treba uvedomiť nie len rozprávať rečičky o tom ako treba držať vzťah a ako ma byt vsetko idealne ako si treba vsetko odpustit ... ja by som nikdy netolerovala neveru a chcem varovat fakt ludi co chcu odpustit aby si dali otestovat partnera na choroby nech nedopadnu ako ja..

Leon

Naco ostat v stahu ,ked manzelka ma dlhotrvajuci milenecky vstah?Mam to z vlastnej skusenosti.Prvy krat som jej neveru odpustil,dohodli sme pravidla.No ako vidim zbytocne,stretava sa z milencom do teraz.Jeho miluje a mna sa zbavila,po case...Mam stoho depresie a vycitky,ze som to neukoncil skor. Stale som jej veril,no klamar ostane klamarom,nemaju moralne zasady .Ba pripisuje chybu mne...

jedulka

... doposud od ní nic moc nedostal a to spolu žijí roky ... co asi může dostat teď? ...
Zůstat s ní je jen zvyk,neschopnost a strach ze změny,alebo chorý způsob namotání se.Nic víc tam není ...
A to už jsem starší jak to hnědé uhlí co máme pod barákem:))))

Mondial

Touto dilemou zostať či odísť som si prechádzal v inkriminovanom období veľmi často. Nakoniec som sa rozhodol, ako som sa rozhodol.
Dnes toho neľutujem, naopak som rád, že sme túto etapu života obaja ustáli.
Keby som mal urobiť niečo inak, asi by som vynechal prehnanú pozornosť voči manželke v spomínanom období (básničky, výlety, ...)
Ale stále som presvedčený, že vzťah ak sa dá, treba sa pokúsiť ho zachrániť.
Keď čítam niektoré príspevky, mám pocit, že títo ľudia nikdy skutočne nemilovali alebo sú príliš mladí na takéto jednoznačné radikálne vyhlásenia.

juhy

Chlapi, majte trocha sebaucty !! ja mam svoje principy a NIKDY by som netoleroval neveru, ked jej to tolerujes alebo jej odpustis, spravi to znova a das jej tym nekonecnu volnost = tj. vie ze to moze spravit zas a nič sa nestane.. vztah je aj o zodpovednosti k tomu druhemu ,a ked partnerovi takymto sposobom poskytnete takuto volnost,je pochopitelne ze casom sa to aj tak zruti,pretoze ten partner to uz za vztah ani povazovat v "podvedomi" nebude.. a okrem toho,ako som spominal..sebaucta..to si nevazite samych seba ze takto so sebou nechate zametat? viem,niekedy je tazke po XY rokoch menit svoj zivot inym smerom,ale v takychto pripadoch treba konat radikalne - opustit a zacat novy zivot s novym clovekom.. alebo hoc aj istu dobu sam..to co pisal Mondial je asi najhorsie moze chlap spravit,takto ponizit seba sameho,to vazne nechapem.. tak zena ta dlhodobo podvadza,ocividne to ani neriesi a ty jej namiesto toho aby si ju poslal do riti tak jej pises basnicky a chodis s nou na vyletiky? no aku uctu k tebe moze mat,ved ta berie za handru ktora spravi hocico, ako si ta moze vazit??.viem ze sa to čita tazko,ale čo si budeme klamat...ja osobne by som s clovekom ktory mi bol neverny nedokazal dalej pokracovat vo vztahu, uz len z vlastnych principov,vlastnej sebaucty a zasad.. mam predsa svoju uroven a nebudem sa ponizovat pre niekoho ,kto za to nestoji,.. či?!

miso 21

neda sa mi nereagovat na "mondial"... clovece ty sa ako mozes na seba rano pozriet v zrkadle? ako si mozes nechat skakat po hlave takymto sposobom ??? ved to niejen ze koliduje so zdravym rozumom ale aj so sebauctou ... ani sa necuduj, ze sa takto k tebe sprava a ze si nasla ineho(hoci zeny dovod nepotrebuju)... zacni navsetovat nejaky kurz sebavedomia alebo nieco lebo to je strasne... ona si najde ineho a ty jej to tolerujes ? :D kks kde to zijeme :D

Mondial

Veľmi ti rozumiem. Pred 3 rokmi sa mi stalo niečo podobné. Zistil som, že ma žena podvádza - Flirt, sms, maily, spoločné služobky, ...
Vtedy som chcel udržať rodinu za každú cenu a aj sa mi to podarilo. Skúsim Ti popísať, ako som sa postavil k tomu ja...
1. Zakázal som si otvárať túto temu s manželkou. Kedykoľvek som ju otvoril, lebo to na mňa doľahlo, alebo som chcel vedieť, či ukončila ten vzťah, vždy vypenila a pohádali sme sa. To ma hnevalo najviac, že ja som si pripadal ako stíhačka a ten, čo jej nedá dýchať a ona je tá obeť. naviac som mal pocit, že vôbec neľutuje, čo sa stalo, akurát jej vadí, že som nato prišiel. Radím Ti, neotvárať túto temu, urob za tým hrubú čiaru.
2. Druhý " zákaz", čo som si dal. Už nikdy sa jej nebudem hrabať v mobile ani v mailoch. jediný, kto mal z toho traumu som bol ja, prebdel a preplakal som niekoľko nocí, v práci som bol úplne grogy. Ona spala ako bábika. (Aj tak si asi zmenila heslo v mailoch a stráži si ich ako oko v hlave)
3. ja som veriaci...nechal som to na božiu vôľu...Aj tak som s tým nevedel nič urobiť, a o čokoľvek som sa pokúšal skončilo to katastrofou...povedal som si, že je to možno z Jeho strany nejaká skúška, že mi alebo žene tým chce niečo povedať, niekam nás posunúť
4. potom ako som to zistil som sa veľmi trápil s tým, kde som spravil chybu, čo som urobil/neurobil, ako som sa správal/nesprával... na nič zásadné som neprišiel. Keď mi žena povedala, že nás nič nespája a že namáme žiadne spoločné záujmy, napísal som si na papier čo nás spája a čo nás rozdeľuje, poslal som jej to a povedal jej, aby si takýto zoznam urobila aj ona a že až potom môže dávať takéto vyhlásenia. Následne som sa snažil oživiť náš vzťah prejavmi lásky, dotykmi, bozkami, išli sme do kúpeľov len my dvaja, kvety, lístky do kina, divadla, napísal som je zopár básničiek, ktorými som chcel vyjdriť svoje city, keď sa s ňou už nedalo rozprávať, napísal som som jej mail, ktorým som chcel vysvetliť svoj postoj. Nebolo to k ničomu, resp. bez väčšieho úspechu. Skončilo to nepochopením alebo s posmeškom

Najhoršie je, že som sa nemal s kým poradiť, porozprávať...rodinu a deti do toho nemôžem a nechcem zatiahnúť, kamarátov veľa nemám. Mojou bútľavou vŕbou je kolegyňa v práci.

Musím povedať, že sa ku mne žena správa omnoho milšie a mylsím si, že jej kontakt s jej amantom zostal len na profesionálnej úrovni (sú kolegovia). Všetko tomu nasvedčuje :o)
Čo ma hnevá, že sa zhoršuje vzťah detí k nej. ono to vyplýva z toho, že často nie je doma (máva aj nočné služby (6x do mesiaca a nasledujúci deň je grogy, často je na služobných cestách 3-4 dni za 2 mesiace, deti sú už väčšie 16 a 17 r, tak si už viac všímajú jej reakcie, komentáre, prejavy, správanie...) Raz mi povedali, že sa mi divia, že jej niektoré veci tolerujem. Že oni by jej to netrpeli. (to som presvedčený, že o jej nevere nič nevedia).

Jej vzťah trvá od septembra 2008, ja som nato prišiel v novembri 2009 a asi od konca roka 2010 sa to zlepšuje. Teraz je to fajn. Komické je, že po 19 rokoch manželstva, si na nej všímam veci, ktoré mi doteraz unikali (oči mi asi otvorili moja kolegyňa a čo je horšie moje deti). Zisťujem, že je strašný snob, neprispôsobivá, netolerantná často je jej empatia na bode mrazu. Aby si si nemyslel, že je zlý človek...to nie, je veľmi pracovitá a svedomivá (bohužiaľ len v práci a v oblastiach, ktoré ju bavia),neznáša nespravodlivosť, pomáha druhým aj v rámci rodiny,s citom pre zodpovednosť, dokáže byť láskavá a milujúca, stará sa o deti.
Jedno viem, že ju nechcem stratiť, že ju ľúbim a stoj čo stoj urobím všetko preto, aby som naše manželstvo zachránil. Ale nielen na papieri, ale hlavne mi ide o plnohodnotný láskou naplnený a harmonický vzťah.
Som presvedčený, že pokiaľ je to len trocha možné, treba vzťah zachrániť. Treba ale nato dvoch!
Rady typu: uteč, nemáš kúska úcty v sebe alebo vrcholná rada - najdi si frajerku aj ty, sú úplne zcestné, neprinesú ti žiadnu radosť ani pokoj do života.

Trocha som sa rozkecal....
možno ti tieto riadky ukážu Tvoj problém z iného uhla...
Prajem Ti veľa odvahy, toleracie, lásky (bez toho to nejde), aby si vyriešil svoju situáciu zdarne.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako ďalej - bola mi neverná - Fórum - ZDRAVIE.sk