Preukaz ZTP a Česka republika

púpavienka

a k tej dobrej vôli - VŠADE, kde majú v cenníku uvedené ceny pre ZŤP, mi túto zľavu aj uznali. ale stalo sa mi v jednom múzeu, že nemali uvedené ceny pre zťp, aj tak som sa opýtala a ako sprievodca som mala vstup zadarmo, v jednom z pražských múzeí

púpavienka

ddana, pardón za dezinformáciu, u nás je to tak, že aj syn má preukaz, so sprievodcom, takže ak cestujeme vlakom, ja mám ako sprievodca cestu zadarmo. Na svoj by som mala len 50% zľavu.

ddana

M 25, medzinárodný ZŤP preukaz neexistuje, zrejme máš na mysli Európsky parkovací preukaz a to je rozdiel. Púpavienka ZŤP preukaz platí na slovenských železniciach polovicu sumy, zadarmo chodí iba sprievodca. O uznávaní a neuznávaní preukazu - záleží na ľuďoch... Niekde platí, niekde nie. Právny nárok neexistuje, je to dobrá vôľa...

M 25

vlakom to mať zadarmo?? hádam za polovicu, nie?

ale inak sú to fajn správy, že aj v cudzej zemi platí sk preukaz :)

púpavienka

platí v ČR a v zahraničí na vstupy (kultúrne pamiatky, múzeá a podobne), mám osobné skúsenosti, neplatí však na mhd, tam musíš mať preukaz vydaný v ČR - pýtala som sa na to v DPP.
ak cestuješ vlakom do ČR, máš zadarmo cestupo hranice s ČR, za trasu po ČR platíš plnú sumu.

M 25

myslíš pred vstupom do kult.pam. v čechách?
a vlastne, či ti uznajú sk zťp v cz?
no isto nie.. tento platí len na slovensku.
treba si vybaviť medzinárodný