FórumDo kategórieKam som prispelObľúbenéVyhľadávanieNová téma

Téma: Som gambler - ako prestat?

Pridať do obľúbených **OdpovedaťObnoviťHľadať "Som gambler - ako prestat?" v článkoch
  • Ikona kategórie Téma v kategórii: Psychické / Osobné problémy
    ances14.07.12 00:54??.??.195.97

Mam 21 rokov a uz rok hram pravidelne automaty..spočiatku sa mi darilo,takmer stále som vyhraval, mal som limit, kolko eur vyberam a kolko eur maximalne si mozem dovolit prehrat..lenže postupom casu to slo so mnou dole vodou..podnikam, a s peniazmi som problem nikdy nemal..teda pokial som nezacal hrat intenzivnejsie a intenzivnejsie..postupom casu som vsetky aktivity spajal s hranim.. "najprv pojdem zahrat,vyhram a tak pojdem nakupovat" atd.. ide to so mnou stale dole vodou,sice neprehravam vsetky peniaze,stale si nechavam istu rezervu, avsak peniaze ,ktore by som mohol usetrit alebo investovat nahadzem a tak zijem len z ruky do ust,aj ked moj prijem nie je ani zdaleka taky,aby som takymto stylom zivota musel zit..uz s tym chcem navzdy prestat,ale neviem ako nato..stale ked mam peniaze nazvys ma to tam vtiahne ani neviem ako..siel by som aj na liecenie pretoze uz v tom nechcem pokracovat,ale nechcem,aby sa o tom dozvedela mama,ktora by to znasala velmi tazko,nakolko otec bol gambler a prehral takmer vsetko...co mam robit? uz nevladzem

• 0vecka27.10.13 13:52??.??.239.222

2 karol33 fiiiha tusim si aj ja kupim taky automat :-D

• karol3327.10.13 08:21??.??.37.75

Skus sa zamysliet nad tym kam tvoje peniaze idu. Ten majitel herne si krasne uziva exoticke dovolenky aj 3x do roka s krasnymi kockami, ma krasne drahe auto, velky dom a cele dni nic nerobi len si mysli svoje ako su ti ludia hlupucky. Dalej peniazky idu do statu, do politikov, ktory pre teba nerobia nic, akurat ta supnu na psychiatriu. Nie je ti s toho zle? Skus zmenit automat cojaviem za banku, chore deti ..., urcite ti s toho bude lepsie.

• _meno26.10.13 23:19??.??.38.4

ahoj ances

ako pises mas rodinny predpoklad k danej cinnosti po taktovi a nechut od mamky.

poradim ti uprimne, zavisle cinnosti sa nedaju ukoncit ..daju sa nahradit cinnostami novymi

napriklad ak ti niekto vravi sed na riti prestan hrat automaty - ten clovek je sam strateny.

teraz to nahradenie : pisal si ze vzdy mas peniaze nazvys (cize mas zrejme peniaze + cas).

hranie (nvm presne) robi tu chemicku reakciu ako tvrde drogy (tusim najviac heroin sa priblizuje).

najdi si nieco ine ohladom chemie, napr. sport

na peniaze pouzi nieco mudrejsie, investovanie lokalne alebo globalne

v pripade ako pises ze ta to tam automaticky taha, tvoje telo ta neposlucha .. ti urcite padne vhod partnerka / rodina.

ako by som to povedal .. ty uz rozumovo vies ze gamblin je nespravny .. zial telo ma vytvoreny zlozvyk co nema s rozumum nic spolocne - je to zvyk ktory telo opakuje .. preto treba ratat aj s tym ze sam seba cestou zradis a ze to nefunguje a ci sa rozhodol spravne

riesenie : investovanie penazi (peniaze rozmnozis) a sporty (budes mat stale skvely pocit).

• Shirley26.10.13 22:59??.??.14.159

Vážení čitatelia!

Chcem,aby moj pribeh bol pre všetky ženy ponaučením.Môjho priateľa som poznala ešte v detstve kratko v období puberty.Stretli sme sa až po vyše 10 rokoch.Veľmi sa zmenil.Na prvy pohľad som ho nespoznala,až o trošku neskôr.V tom čase som spoznala 25r.mladíka,ktorý sa liečil tiež zo závislosti.Bol narkoman.On netušil,že som sa s priateľom poznala v detstve.Dohodol nám obom stretnutie.Vtedy som si myslela,že si zo mňa ten 25r.mladík uťahuje.Vlastne je to môj kamarát.A tak som len tak zo žartu povedala,že sa chcem so svojím budúcim partnerom stretnúť na školskom ihrisku.V osudný deň som prišla na školské ihrisko.Ked´som došla na ihrisko,nebol tam môj kamarát.V tom momente som sa preľakla,pretože som si v tej chvíli pomyslela,či si tá daná osoba zo mňa náhodou dosť kruto nevystrelila.Z krátkej vzdialenosti som videla,ako sa približuje ku mne cudzí mladý muž.Najprv sa mi zdalo,že to bol môj kamarát,ale nebol.Cudzí mladý muž sa ma spýtal,že či som to ja s kým sa mal stretnúť.Ja som odpovedala,že áno.V tej chvíli som sa ho spýtala:´Kde je môj kamarát Mišo?Povedal,že je v podniku,ktorí vlastnia moji dvaja bratia.Navrhol mi prechádzku.Prechádzali sme sa takmer po celej dedine.Bolo to také romantické.Pripadala som si ako Popoluška,ktorá sa stretla so svojím vysnívaným princom.Ale potom nastalo sklamanie.Ked´som sa chcela opäť s ním stretnúť,tváril sa ako keby ma v živote nikdy nevidel.A tak som sa rýchlo zobudila zo sna.Ale napriek tomu som na neho myslela.Pripadala som si v tej chvíli ako pubertiačka,hoc som už zrelá žena po 30ke.Až po polroku mi zvoní mobil,kde sa na displeji ukáže cudzie neznáme číslo.Zdvihnem mobil,a ozve sa on.Najprv som si myslela,že sa mi po dlhom čase ozval môj kamarát Stanislav z druhej dediny.Netušila som v tom momente,čo on odo mňa vlastne chce.Dohodol si so mnou schôdzku.Lenže ja som s ním chodiť najprv nechcela,a tak som náš vzťah brala ako kamarátstvo.Ale on mi potom nato navrhol chodenie.Súhlasila som.Ale jeho rodina bola proti nášmu vzťahu.Ale nie preto,že by mala niečo proti mne,ale preto,že ich syn je gambler,ktorý sa liečil v ktorýchsi liečebných centrách.Stále ma jeho matka varovala,že ak budem s ním chodiť,budem neskôr veľmi trpieť.Ale ja som si naivne myslela stále svoje.Jej syn sa ku mne správal veľmi milo a pozorne.Pozval ma na 2 dni na chatu jeho starého otca.Tak mi s ním tam bolo dobre,že som nechcela odísť domov.Ale musela som.Brával na výlety,do reštaurácií a iných podnikov,aj mi niečo kúpil,aj ked´ho to stálo nemalé peniaze.Ked´chcel byť som mnou osamote,išiel sa so mnou ubytovať do nejakého penzionu.Po polroku ma zoznámil s jeho starou mamou.Ano,bola som v jej rodinnom dome.Vtedy bol doma aj jeho starý otec.Bola som taká rozrušená,že som sa nevedela dočkať,kedy konečne od jeho starých rodičov odídeme.Medzitým môj priateľ chodil do hlavného mesta na zárobky.Ale v januári nastal zlom,ked´som sa zrazu chcela s ním rozísť.A to preto,že sa môj priateľ ku koncu roka 2012 začal správať ku mne nepekne.V tom sa chcel dať so mnou dokopy moj bývalý kolega z práce.Lenže moje srdce rozhodlo inak.Tak veľmi som milovala svojho priateľa,že som bývaleho kolegu z práce poslala bokom.Napriek tomu,že som si s ním skvele rozumela.Vtedy kolega nechápal,čo sa deje.Do smsky som mu nenapísala dôvod,že prečo už nemá prísť ku mne do mojej rodnej dediny.Ten som mu povedala neskôr prostredníctvom mojho listu,ked´začal ísť môj vzťah s priateľom dole z kopca.Potom sa to medzi nami urovnalo.V júli 2013 mi navrhol spoločné bývanie v nájomnom byte,ale tam sme boli iba týždeň.Presťahoval sa k nám,pretože mu to navrhol môj otec.A to bol žiaľ veľmi zlý nápad.A nastáva rozuzlenie príbehu.Posledné augustové dni som netušila,že dňa:2.septembra2013 uvidím svojho priateľa naposledy.Povedal mi,že odchádza za prácou do Anglicka.A ked´bude v Anglicku,hned´sa mi po pristáti ozve.Zial,neozval sa mi.Ani po mesiaci a 3 týždňoch.Od jeho rodiny som sa dozvedela,že ich syn je na Slovensku,a nie v Anglicku.V ten deň,ked´odo mňa odišiel,predal svoj mobil so svojimi 2 simkartami,pretože z jednej smsky mi poslala cudzia neznáma osoba takú chorú a bezohľadnú správu s prepáčením,ktorá sa za neho vydávala.Také niečo dokáže len človek psychopat s prepáčením.2 mesiace nič o ňom neviem.Aj som ho prestala ľúbiť.Cakať na niekoho ako posledný hlupák,sa fakt nevypláca.Dnes ľutujem,že som neposlúchla jeho rodinu,lebo dnes by som nemusela trpieť pre nešťastnú nenaplnenú lásku.Inak ma podvádzal s druhými ženami,využíval mňa a moju rodinu na peniaze,a strašne klamal.Môj expriateľ ma klamal v tom,že mu stále chýbajú peniaze,že ma nikdy nepodvádzal,že ma to len tak skúšal,pred rokom som počula ako sa mi vysmieva jedna ženská do telefonu,a to preto,že sa jej podarilo dostať môjho expriateľa.Po expriateľovi išli mnohé cudzie ženské.Zeny,ktoré rozbíjajú vzťahy slušným ženám,by sa mali poriadne hanbiť.Normálna slušná žena si snaží vybudovať vzťah a rodinu,ale iná žena pobehlica jej ho zruinuje zachvíľu ako domček z karát.Vtedy som nechápala,prečo sa mi tá žene pobehlica tak kruto a bezohľadne vysmieva.Dnes viem prečo.Po 1.,preto,že ho dostala a po 2.,preto,že aká som naivná a hlúpa ale vinu väčšiu mal vždy môj expriateľ.Preto Vás slušné dobré ženy varujem.Ak budete chodiť s gamblerom,budete strašne trpieť. Bude Vás podvádzať a klamať v tom,že Vás miluje.A ked´dosiahne od Vás to,čo chce,využije Vás,a nakoniec odkopne.Viete,ako sa budete v tej chvíli cítiť?Budete sa cítiť oklamané,podvedené,osamelé,a dostanete sa do strašnej depresie.Nebudete mať v tej chvíli chuť žiť.Hoc ešte cítim v svojom srdci bolesť,verím,že ma to do nového r.2014 prebolí,a že na toho darebáka navždy zabudnem.Viem,že niekde tam vonku na mňa čaká ten pravý muž na celý život.

• jedulka17.09.13 07:35??.??.240.78

jednou to pomine ... to mi věř, prohraješ všechno, všechny peníze, dům, byt, auto, rodinu, práci,prostě všechno.Až padneš na úplné dno a nebude z čeho dávat do automatu,začneš podvádět nejbližší, kamarády,přátele,začneš i krást a pak teprve až nebude opravdu kde vzít do automatů (ve vězení) tak se z toho dostaneš.

• Prezyvka5517.09.13 03:52??.??.36.206

Posli tie peniaze mne ja ti ich uschovam a nebudes mat co prehrat. Povedzme ze mas 10 000 libier, posles mi ich, ja ich podrzim zakial kym pojdes na liecenie a potom ti vratim 9000 libier :D bude to stale lepsie ako by si to mal prehrat vsetko :p

• ziga17.09.13 01:02??.??.233.139

Ahojte mohol mi niekto poradiť neviem si us dať radi celé dní len myslim na automaty a aké penifáze mám tak im prehrajem bývam v anglicku a dostávam veľmi slušné peniaze ale všetko prehrám a ešte mám dva deti o toľko horšie nemozem im nic kúpiť vsetko prehram za dva roky som prehral najmenej 15000 libier a stále to pokračuje na píšte mi nejaké typi ako sa mam vyhýbať tým skurvenym masinam

• M8cr626.05.13 15:00??.??.82.235

sakra zas som si nekukla datum :-///

• M8cr626.05.13 14:59??.??.82.235

neni to síce priamo ku gamblerstvu film , ale môžeš vidieť ako sa maldi ludia dostali z horších závislostí. dúfam, že sa bude páčiť :-)

• M8cr626.05.13 14:57??.??.82.235
  • gambler26.05.13 01:05??.??.17.158

Ja mam podobny problem. Do problemov ma dostaly herne. Som student aj podnikatel. Zo zaciatku som vo firme robil 16 hodin denne, vsetko bolo super, len som bol prepracovany a zacal som do herne chodit utracat peniaze po case som sa prestal firme venovat naplno a siel som do skoly. Za pol roka som zistil ze firma je 15 tis € v minuse. Tak som to zacal riesit. Za 4 mesiace som dlh znizil na 4 tisic. Len som uz na dne lebo robim prezmenu 19 hodin denne a som uz hotovi stoho. Moji dodavatelia uz stracaju trpezlivost aj ked im splacam vsetko. No posledny mesiac som zacal znova gemblit. Potrebujem uz len 4 tisic€ a mam vsetko z krku. Do herne uz nechcem chodit len akosi ma prepadava depresia lebo nedokazem 4tis zarobit lebo furt nieco prehram. Chcem sa vratit zas do toho ze budem setrit. Poradte nejaku overenu cinnost. Uz som si chcel aj na zivot siahnut len rozmyslam ake by to malo dosledky. Nikde a nikto mi nechce poziciat na vyplatrnie dodavatelov. Viem ze ked ma nebudu nahanat dodavatelia tak sa mi bude lepsie dychat. Auto sa mi nedari predat. Som uz na dne . Cital som si komentare a mam pocit ze ked mam robotu tak je to fajn len zarobim 200€ za den a hned to dam do stroja. Potrebuje. Nejaky postup ako to usetrit

• alflex12.05.13 19:40??.??.70.146

Prosím Vás,vie tu niekto poradiť nejaké tabletky pre gamblerov,aby nemali chuť hrať?Čo predpisuje psychiater?Ďakujem.

• saso 507.05.13 02:39??.??.121.43

Vojtoo...robis si srandicky? povedz uprimne ci si bol niekedy v takej situacii a ci vies ako sa citi gambler ked chce prestat ale sam si uz nevie pomoct? ak nie tak bud rad a neutahuj si z ludi ktori do toho spadli a lutuju to... a hladaju pomoc a nie vysmesky

• Vojtoo07.05.13 00:46??.??.5.229

Kanar, 200 tisic za 7 rokov?

ved toto neni gemblerstvo :)

to mas 2380mesacne cca..

ak by si to nepreflakal na hazarde, preflakal by si to proste inde.. ja neviem, auta, dovolenky, zeny, chlast, drogy, kino, korcule, cokolvek..

ked prehras dve taketo krasky

www.youtube.com!

za 1 noc, tak potom sa ozvi :D

ale dam ti link na super online kasina/poker/stavkove/bingo/what-ever-you-like-baby... chces? :D

(pre teba ako vidim by sa mi oplatilo zalozit si gemblersku stranku :D )

• Vojtoo07.05.13 00:38??.??.5.229

a gemblerstvo nie je psychicka choroba. JE to ABSENCIA NA HODINACH MATEMATIKY !!!

takze neplacte a nezufajte, staci sa zapisat na doucko (mozete u mna, mate to zadarmo :D ) staci 5 minut, a/alebo 1 rovnica, a pochopite, o com, ako vzdy, tocim..

hra sama o sebe nie je problem, ale vzdy musite hrat s tym co si mozete dovolit prehrat, tak ako liat do seba alkohol, nema to racionalne logicky zmysel, tak ano gembling )z dlhodobeho hladiska je to ako alkohol, vzdy prehrate, vid zakony matematiky), cize ak niekomu vadi, ze hra, tak evidentne nezvlada svoj money manazment..

ach, mat tak vase problemy, svet by bol ruzova gombicka :D

• Vojtoo07.05.13 00:33??.??.5.229

pohoda, su ludia co preflakaju dom za noc :D

takze ste na tom celkom OK este ;-)

• saso 507.05.13 00:22??.??.121.43

ances neviem ci este chodis citat tieto prispevky ale ak ano tak si mozme vymenit maily ak chces a popisat...mozno si pomozeme aj navzajom..si mlady chalan tak si neposer zivot...aj ked ja o tom nemam vela co rozpravat... tak ak nahodou budem to tu kontrolovat kazdy den..drz sa

• saso 507.05.13 00:16??.??.121.43

Ja som sa dnes priznal svojej priatelke ze som gambler a nezvladam to. Aj ja mam slusnu pracu a dost si zarobim ale co z toho ked vsetko prehram? nechcem takto zit. Neviem ako to bude dalej ale dnes som sa odhodlal ze zmenim svoj zivot. Vzala to tazko ale je ochotna mi pomoct. Aspon dufam ze mi pomoze. A hned rano to poviem svojmu otcovi. Uvedomil som si ze nechcem takto zit a nicit seba aj ludi okolo ktorych mam rad a ktori maju radi mna. Trva to pol roka a urobil som si velke dlhy. Bude dost trvat kym to vsetko splatim a najhorsie je ze za tie utratene peniaze ( lebo tie sa uz nevratia ) plus za peniaze ktore budem musiet vratit co je dokopy dvojnasobok (napr 500 som pozical ale prehral a 500 musim vratit cize som prisiel o 1000 euro ) som mohol urobit radost sebe aj svojim blizkym. teraz mi uz len ostava verit ze ti najblizsi mi pmozu. A preto povedz to svojej mame povedz to naj kamosovi povedz to priatelke hovor o tom. Oni ti mozu pomoct ale musis to chciet aj ty. ja dnes zacinam a preto mi drzte palce. Aj u mna to zacalo zapasmi futbal hokej atd. Velky pozor vsetci... ani neviete ako a ste v tom... je to choroba pocit z vyhry predstava velkych penazi... vsetko je to na hovno. Ja dufam ze budem mat v zivote dost casu napravit vsetky svoje chyby ohladom tohto porblemu. Verim ze to dokazem sam sebe aj ludom okolo. Vsetci co mate problem s hranim urobte to teraz hned. povedzte to. Mne je velmi luto ze som to nepovedal skor. Mohlo to byt vsetko inac a hlavne lahsie a mozno uz aj za nami. A tak som na zaciatku a bude to tazke. mam 30 rokov cakame s priatelkou babatko a ja som sa zachoval ako uplny idiot. Neopakujte moje chyby. Drzim ti aj vsetkym ostatnym ktori maju tento problem palce aby to zvladli. Drzte sa ludia.

• Return13.04.13 14:27??.??.36.194

Ste mimo. Pocitacova hra nepatri medzi gambling ani hazard!

• sinker13.04.13 12:31??.??.213.110

Pomoze ti ak zmenis tuto zavislost na inu ale pri ktore budes zazivat podobnu euforiu z gry a pritom ta to nezrujnuje.Prejst na neskodnu zavislost pri ktorom mas rovnaky pocit ako pri automatoch.P.d ti velmi dobre poradil.A nehamb sa navstivit psychiatra je vela zavislych.Mozes najst picit hru a zameatnaj sa svojim hobby kt si mal predtym.Ake bolu tvoje zaujmy zacat ich robir a sucasne hraj pocitacovu hru aby si presiel na neskodnu zavislost kt ta nezruinuje.

Nový Príspevok

Opíšte písmena z obrázku vľavo

Inzercia

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Prežite krásy zimných dní a vianočných chvíľ v Hoteli Partizán**** na južnej strane Chopku

Ľahší život mamičkám

Ľahší život mamičkám

PAMPERS Active Baby 3 MIDI, 112ks - detské plienky teraz s Wallet kupónm len za 0,18€/ks.

^ Späť na vrch