Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Pomoc pri myslienkach na smrt

Príspevok v téme: Pomoc pri myslienkach na smrt
Rost

Chcel by som opytat niekolko otazok niekoho kto mal myslienky na samovrazdu alebo o niekom inom vie ako sa to da riesit ako sa toho zbavit, co pomaha.Pomahaju lieky a ak ano pomaha aj nieco ine ? Ako sa postupuje pri riesieni problemu,najma ak uz clovek sam niekdy nezvlada situaciu ?...O tejto teme nemam skoro ziadne informacie tak sa ospravedlnujem vopred ak sa pytam na banality ale chcem sa informovat.Ide o mna nie o inu osobu.

suicidaltend

Rost, a co by si z toho mal? ved by si bol mrtvy, nevidel by si reakciu, nic, proste by si tu nebol. a co by z toho mala ona? nenapadlo ti, ze mu to povedala nie preto, ze by jej to bolo ozaj jedno(co je tiez mozne), ale preto, ze je to proste tak? svet sa bude krutit dalej, a ludia si par dni poplacu , povzdychaju a zabudnu. kolko hlupych samovrahov sa chce zabit "aby im ukazal, co sposobili" a "aby zistili, ako im chybam, o co prisli" a podobne plkotiny. nikto si nebude robit vycitky, okrem tych, ktori si to naozaj nezasluzia.

Jane_3sto18

Mne stále sestra hovorí, keď príde na tému samovražda, že samovrahovia sú sebeckí.
Sú sebeckí aj oni aj ľudia okolo nich. Lebo ľudia okolo nich ich tu chcú držať nasilu, nútiť im šťastný život, hľadať zmysel, ktorý pre nich ten život nemá.
Samovrahovia sú zas sebeckí v tom, že opustia rodinu a kamarátov a ani len neskúsia ísť ďalej, veľa z nich ani nevyhľadá pomoc.
Keby je to ale na mne, prikloním sa na stranu samovrahov, lebo každý deň sa chcem zabiť. Lenže stále je tu ešte niečo/niekto, čo/kto ma tu drží. Lenže táto záchranná ruka sa zo dňa na deň stráca...
K psychiatrovi idem až 27.8. ale nezabudnem sa mu sťažovať, že tie lieky asi nezaberajú.

Rost

no ak by mi toto povedala nejaka doktorka tak by som sa co najskor zabil a este by som tam nechal aj odkaz kde by som tu osobu spomenul.A by som sa jej opytal ze keby jej niekto z rodiny umrie napriklad aj tak ze sa zabije sam ci by take nieco hovorila.

J111

Ak mas myslienky na samovrazdu, tak vyhladaj pomoc psychiatra. Oni vedia pomoct, ked chcu. Mne povedala jedna psychiatricka, ze no a co, ze spachate samovrazdu, ved kolko ludi denne umrie. To je pristup.

J111

Ja zijem preto, lebo mam syna. Inak by som to skoncil /pod vlak/, ale nechcem, aby deti hovorili, ze moj syn ma otca samovraha. Teraz co ma preliecili, tak na samovrazdu ani nepomyslim, ale spachat by som ju spachal.

Rost

ja osobne pre priatelov , pre rodinu uz nie , a pre to aby som druhym pomahal este v ramci svojich moznosti.Snad jedine co ma tu drzi je ze budem mozno niekedy pre niekoho este uzitocny ,mimo mojej rodiny, a este ze ma maju kamarati/ky radi.Pre seba som nikdy nezil, ak by som ostal iba "sam pre seba" tak to ozaj nema vyznam a skoncim to okamzite.

zewa

Som sa dnes zamyslela :)
Zijete len preto, ze mate rodinu, priatelov, prosto preto, ze mate inych ludi okolo seba alebo zijete pre seba?

Rost

bella ,milovanu osobu som pochopil ako nejaku partnerku.No ano taky clovek mi chyba respektive chybal ale aspon navonok som sa s tym zmieril, ze nema vyznam hladat niekoho ak mi to nevyslo vela krat tak je asi chyba niekde u mna o ktorej neviem a nedokazem ju odstranit.Myslim si ze z principu , zo skladby osobnosti atd. som taky clovek ku ktoremu sa sice niekto urcite hodi ale tych moznosti je tak malo ze je to zanedbatelne a musel by som zit 200 rokov aby som mozno niekoho nasiel.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Pomoc pri myslienkach na smrt - Fórum - ZDRAVIE.sk