Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC

Príspevok v téme: Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC
xyxyxy

Teraz už vážne !
Lietam v tom od cca. januára . Je mi zo seba zle . Baby, potrebujem poradiť, ako sa z toho dostať sama .Neviem si ani len predstaviť ako by som to povedala doma mamine a nechcem jej to povedať ,ja viem..že by mi chcela pomôcť , ale potrebujem to zvládnuť sama .
Viem,že by som sa z toho mohla dostať aj sama - snažím sa menej vracať ... niekedy to bolo 3-4 krat denne , teraz sa to snazim obmedzovat , a proste uz mam v hlave taky blok ,ze radsej sa neprejem ako keby som mala ist vracat potom .. uz to nevladzem robit .
Odkedy mam bulimiu som schudla "len" 4 kilá , myslíte si, že keby som s tým pomaličky prestala a hývbala sa medzitým ( bicykel,korcule,beh,posilnovanie,stepper,tenis... ) pribrala by som viac ako tie 4 kilá ?
-bola som na odbere krvi , nezistili mi nic zle,vsetko mam v poriadku , kedze vela mineralok ,ovocia,zeleniny ,jogurtov ( bielych ) ostava vo mne , takze predsa v sebe nieco musim mat. ; menzes mi tiez nemeska nikdy .. zatial mam zdrav. stav myslim ,ze v poriadku
Potrebujem len radu, ako zacat .. viem ,ze to pojde pomalicky , ale chcem to , musim to dokazat ! pre seba , aby som netrpela ako doteraz, lebo ma to nicí , ta predstava,ze ja som bulimicka ! - zabija ma to :-(
Prosim baby, ktore mate bulimiu alebo ktore ste ju prekonali , piste ,ako sa vam dari .. a tie ktore ste ju prekonali ,prosim,dajte vediet ako . K odbornikovi ist nechcem,lebo to by potom museli vediet rodicia, a ja chcem byt silna ,AJ BUDEM a musim to DOKAZAT !
Dakujem kazdej !
...................................................................................
ZDRAVIE.sk odporúča:
Veľký boj s anorexiou a bulímiou (PORADŇA)
Viac na www.zdravie.sk

mrska

ahojte...
nikol tak to je jasné že sa nemôžeš obviňovať za každé zlyhanie...to by bolo ešte horšie,musíš sa pochváliť za to čo sa ti podarilo....ale hlavne nehádzať flintu do žita pri zlyhaní...všetko chce svoj čas...
no ja sa mám dobre len ma už týždeň bolí hlava,a mám pocit že je to s tých nových liekov čo mi dal psychiater....dnes mu budem volať...ale nejako to tu stagnuje...možno nás len čítate ale môžete aj napísať ako sa máte....
tak pekný deň...

nikol89

ahojte baby :)

maoam-dakujem za radu,len ja by som nechcela byt na antidepresivach..ale porozmyslam nad tym..lebo ani takto to nie je dobre..

mrska-ja sa mam teraz tak vselijako,raz je to fajn a zachvilu zase uplne zle..prisla som este na jednu vec,ze sa musim zmierit s tym,ze obcas zlyham..a nebrat to tak tragicky,ze som zlyhala..lebo potom tie dalsie zachvaty mi pridu z toho pocitu,ze som to nezvladla..

ako sa mate?co mate nove? :)

mrska

ahojte no ako vidím tak nič nevidím:)))
ako sa máte a čo nepíšete...ja od nedele bedám po lekároch v nedeľu na zubnej pohotovosti a včera na endokrinologii..no des zub mám otvorený tak ma pri každom jedle bolí,ale dnes by mi s tým mala niečo robiť,bud mi tam dá plombu alebo vytrhne,to sa už nenajem vobec lebo je to dolná stolička a na druhej strane nemám zadné zuby...na endokrinologii mi zistili nejaké znížené hodnoty hormonu a našli mi tam nejaký uzol tak mi hned z toho brali vzorku...no čo vám poviem,na prvé pichnutie mali málo vzorky tak museli ešte raz...no dosť to bolelo alebo skor nepríjemné,ale tak mi prišlo zle..z jedlom je všetko ok...aj tak moc nepojem kvoli tomu zubu...tak sa majte a píšte...

Maoam

nikol - vitam ta v teme, z mojej strany len tolko: daj si opät nasadit lieky na OCD, dobra rada, nic viac, myslim, ze by sa tym u teba vela vyriesilo, drz sa

mrska

ahoj nikol...
tak nepovedali mi od čoho to mám...a to máš tak práve taký čo sa stravuje zdravo tak sa naň lepia samé hlipusti...ja mám dve deti dievča má 20a chalan 17..takže to mám doma aj veselé...ale veľmi mi pomohli aj s PPP...vieš máme taký fajn vzťah takže sa len nepozerali na to že robím voloviny ale povedali na plné ústa čo si o tom myslia a to mi pomohlo viac ako nejaké ofukovanie,a veľmi mi pomohla aj osôbka čo chodila tu na forum maoam...a tie ochutené tvarohy mám aj ja rad ale vlastne aj jogurty...včera som si kúpila kávový termix,tak sa naň teším...mám hrozne rada kávové príchute....ak chceš tak mi napíš na e-mail,môžeme podebatiť...mrska92@azet.sk...
ahojky...ľudia ozvite sa....

nikol89

ahoj mrska
a povedali ti,ze od coho to mas?ja mam o dost mladsieho brata a tiez s tm zapasim,ze nech neje take blbosti :D,ale ved si nic take nezjedla...same dietne veci a ked mas vycitky tak si daj menej na obed,zacala som to robit tak,ze ked nieco zjem,tak sa snazim vobec na to uz nemysliet,lebo to nema ziadny vyznam,zbytocna strata casu a tak sa mi tiez dari predchadzat prejedaniu sa..ja som ranajkovala tvaroh-ten rajo ochuteny,vanilko s hrozienkami,aj ostatne prichute su super,predtym by som si nic take nedala,dnes mam ranku,vonku akurat tak pocasie na spanie..a kolko mas deti?chcela by som uz aj ja :)

mrska

ahoj nikol...
tak ja sa mám zatiaľ s jedlom v pohode...včera som bola na USG brucha a zistili mi hemangióm na pečeni,vraj to je zhluk ciev...ešte mi to má lekár vysvetliť...inak si presne ako ja ani mne sa nepáči ako sa potraviny vyrábajú a čo sa s nimi robí,a taktiež z princípu nejem párky,salámy no 100% kuraciu šunku si dám,nejem paštéty a také tie rýchle jedlá...a moje deti to milujú a mna ide rozdrapiť ako sa im snažím vysvetliť že to nie je OK...tak si vždy vyberám to menšie zlo...doma mi povedali že budem 300 rokov žiť...no ťažko...dnes na raňajky som sa dožrala ako prasiatko ale stále som bola hladná...mala som activiu bielu,bobrú vlákninu,domáci syr a také chlebíky sucháre,niečo ako maces...no škandál....v piatok si beriem dovolenku ,idem k lekárovi aj v pondelok...tak sa maj krásne a pekný deň...
a ozvite sa dievčatá....
ahojte...

nikol89

ahojte :)

mrska, snazim sa a zatial mi to ide celkom fajn :),uz som sa prilis dlho trapila s tym jedenim,chcem si zivot aj uzivat,skusam si davat aj zo " zakazanych" potravin...ked nemam pocit,ze si nieco zakazujem,tak sa mi skoro vobec nechce prejest,celkom mi to takto funguje,iste su potraviny,ktore aj tak nevlozim do ust,ale skor z principu,nie kvoli kaloriam ako napriklad pastety,sunku,lebo sa mi nepaci,ze z coho to vyrabaju..vies si predstavit,ked som si to vsetko zredukovala,nieco som nejedla z principu a nieco kvoli kaloriam ,tak som ani nemala co jest :D,aj s masom mam problemy z principu-napichane antibiotikami,ale aspon to som sa prinutila jest..vobec sa mi nepaci akym sposobom su vyrabane potraviny a a to mi sposobuje dost velke vycitky pri jedeni..dnes mam volno,tak si ho uzivam :)mam len jeden den,ale potom bude vikend,tak sa tesim :)mala by som dnes nieco upratat,uz by bolo nacase :D,krasny den :)