Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC

Príspevok v téme: Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC
xyxyxy

Teraz už vážne !
Lietam v tom od cca. januára . Je mi zo seba zle . Baby, potrebujem poradiť, ako sa z toho dostať sama .Neviem si ani len predstaviť ako by som to povedala doma mamine a nechcem jej to povedať ,ja viem..že by mi chcela pomôcť , ale potrebujem to zvládnuť sama .
Viem,že by som sa z toho mohla dostať aj sama - snažím sa menej vracať ... niekedy to bolo 3-4 krat denne , teraz sa to snazim obmedzovat , a proste uz mam v hlave taky blok ,ze radsej sa neprejem ako keby som mala ist vracat potom .. uz to nevladzem robit .
Odkedy mam bulimiu som schudla "len" 4 kilá , myslíte si, že keby som s tým pomaličky prestala a hývbala sa medzitým ( bicykel,korcule,beh,posilnovanie,stepper,tenis... ) pribrala by som viac ako tie 4 kilá ?
-bola som na odbere krvi , nezistili mi nic zle,vsetko mam v poriadku , kedze vela mineralok ,ovocia,zeleniny ,jogurtov ( bielych ) ostava vo mne , takze predsa v sebe nieco musim mat. ; menzes mi tiez nemeska nikdy .. zatial mam zdrav. stav myslim ,ze v poriadku
Potrebujem len radu, ako zacat .. viem ,ze to pojde pomalicky , ale chcem to , musim to dokazat ! pre seba , aby som netrpela ako doteraz, lebo ma to nicí , ta predstava,ze ja som bulimicka ! - zabija ma to :-(
Prosim baby, ktore mate bulimiu alebo ktore ste ju prekonali , piste ,ako sa vam dari .. a tie ktore ste ju prekonali ,prosim,dajte vediet ako . K odbornikovi ist nechcem,lebo to by potom museli vediet rodicia, a ja chcem byt silna ,AJ BUDEM a musim to DOKAZAT !
Dakujem kazdej !
...................................................................................
ZDRAVIE.sk odporúča:
Veľký boj s anorexiou a bulímiou (PORADŇA)
Viac na www.zdravie.sk

Oui

cry moja, ja som Ti uz pisala, ze som na Teba velmi hrda, ale budem Ti to opakovat velmi rada. Fakt som velmi velmi rada, ze si to takto vybojovala, sice je to vsetko len zaciatok, ale za posledny mesiac si podla mna presla kus cesty tym, ze si sa vzdy nakoniec pozviechala, pozbierala odvahu a nakoniec si vsetko vybavila sama, bez toho, aby to niekto robila z teba, aby si sa ty skryvala placuc v kute. fakt moja, to je velmi dolezite. tebe mozno pripada, ze nedokazes robit veci, ktore ini zvladaju, ale vies co? povedz si to tak, ze doteraz si sa vo svojom zivote spravala ako male dieta a teraz sa ucis konat ako dospely clovek. pomalicky, po krocikoch, presne, ako ked sa decko uci samostatnosti. nemozes za to ty, ale blbe okolnosti, sprosta rodinna situaca atd, ktore vyvolali chorobu, za to si netreba davat vinu.

len tolko ta este "zbuzerujem", ze sama dobre vies, ze "len" 7 kil neexistuje. podla mna ty racionalne vies, ze to vobec nie je o vahe a o tom, kolko schudnes, alebo neschudnes. to len ta chora cast v tebe ta nuti takto uvazovat, ze "pokym nie som vyhladovana, nezasluzim si pomoc a netreba mi liecbu". a to ty racionalne vies, ze je uplna chujovina. dobre vies, ze baby na lieceni vyzeraju rozne a hlavne, ppp vobec nie je primarne o vahe, podvaha je uz len to, co priamo ohrozuje fyzicky, no dievca s PPP sa dokaze zabit aj bez toho, aby skoncila so zlyhavajucimi organmi. podvaha nie je nic obdivuhodne, nie je to prejavom sily ani vynimocnosti.

cry2

Ahojte, dievcata, ja som vas prisla len pozdravit a povedat vam, ze 13.9. nastupujem na 3 mesacne liecenie. Sice som zatial schudla len 7kg, ale teraz vobec nejde o vahu ako o tie depresie, uzkosti a myslienky na samovrazdu. Jedlo nie je ale hlavny problem. Neviem ako sa to mohlo tak zmenit, ze som sa rozhodla pre zivot- cize aj pre liecbu.. asi pud sebazachovy.. ten pocit, ked ste skutocne na dne.. a bud zomrete, alebo sa "zachranite". Drzim vam vsetkym palce. (My mame doma tichu domacnost, matka nevie prijat, ze nepokracujem dalej v dalsom stupni VS, a ze idem na psychiatriu. Pre nu je to hanba.. od vcera spolu nekomunikujeme).
Mrska, si uzasna, ze si to takto dala sama. Jasne, nie je to 100%, ale mozno to pri nasej dg. ani 100% nikdy nebude.
Mam vas rada a je mi luto, ze som sa k vam chovala ako krava:(

nikol89

Dakujem mrska :),ja sa snazim sa takto stravovat,ale vzdy nejako sklznem do toho vsetkeho a potom mi je z toho smutno,keby tak davam tolko energie do niecoho ineho zmysluplnejsieho ako je toto...no tu menstruaciu neriesim,lebo som si myslela,ze je to zbytocne,kedze viem preco ju nemam a kym sa to neda do poriadku,tak nemozem cakat zazraky od lekarov,v prvom rade sa musim zbavit tohto..som rada,ze sa s vami o tom mozem rozpravat,zatial som sa stretla len s jednym clovekom v mojom okoli,co mal tento problem,ale bala som sa to s nim riesit,lebo sa z toho dostal a nevedela som ci mu nesposobujem nejake zle pocity a spomienky,tak som to radsej nechala tak,pekny den prajem :)

mrska

ahojte..
tak nikol ja viem ako sa cítiš,ja som na tom bolo možno o niečo horšie ale podarilo sa mi dostať aspon tam kde som aj ked to ešte nie je ružové...tak najskôr by som ti poradila žiadne prehánadlá,tam sa to može skončiť velmi zle...to nafukovanie poznám a je to aj hlavne s prehánadiel,ale nafukuje aj mna teraz....najskor skús jesť hlavne pravidelne menej a častejšie,napr. každé tri hod. len kusok niečoho...skús si dat Espumisan na nafukovanie 3 krát denne...aj ja mám nábeh na prejedanie a tak si musím dávať pozor,tak to skús aj ty...daj si záležať a nachystaj si len menej jedla a radšej si daj viac zeleniny,to je neškodné a nebudeš mať výčitky...váhu máš OK...takže nemáš čo riešiť,ale ked budeš takto experimentovať na tele tak budeš mať stále tráviace problémy...viem to podla seba...a tú menštruáciu by si mala určite riešiť...si moc mladá na takéto problémy....skús piť veľa čajov z byliniek aj to pomáha tráveniu...tak ti držím palce...dá sa to aj ja som to zvládla a pomohla mi jedna vzácna osoba tu z fóra...maoam....
krásny deň...

winki

Nikol 89...hlavné je naučiť sa zvládať stresové situácie. Musíš nájsť v sebe vnútornú silu ovládnuť to a nepodlahnúť.

nikol89

Zabudla som napisat,ze mam 168cm a 63kg,vcelku normalnu vahu,najmenej som mala 55kg,ja nechcem schudnut,ja chcem len normalne jest,moj zivot sa toci okolo prace a jedla,vsetky svoje problemy riesim jedlom,nervozitu,hnev,strach,uz som z toho niekedy fakt velmi unavena,mam vycitky,ze stale riesim take banality ako jedlo pritom su omnoho dolezitejsie veci v zivote

nikol89

Dakujem,ze ste ochotne si ma vypocut :),mam 24 rokov,pracujem..dost tazko sa mi o tom pise..zacalo sa to niekedy pred styrmi rokmi,ale odjakziva som riesila svoju vahu,velmi zdravo som sa zacala stravovat,cvicila som..skoncilo to tak,ze sa teraz prejedam tak raz,dvakrat do tyzdna,parkrat som zvracala,pouzivala som aj prehanadlo,striedaju sa u mna obdobia,ked sa prejem a potom dietujem,vracanie a prehanadlo pouzijem len vtedy ked mi je uz velmi zle od toho mnozstva jedla..ked jem normalne,tak sa toho nijakym sposobom nezbavujem,ale to jedlo som si dost vytriedila,vacsinou jedavam stale to iste dokola a strasne si pocitam kalorie a mnozstvo jedla na jedno zjedenie,nesmiem prekrocit istu hranicu..mam kvoli tomu bolesti zaludka,hrozne ma nafukuje a rok uz nemam menstruaciu..nechodim k ziadnemu odbornikovi,aj ked viem,ze by som mala ist,ale rozmyslala som,ze naco,ked len v sebe mozem najst tu silu sa z toho dostat,nemozem cakat od ineho cloveka,ze mi pomoze

Ewca

Ahoj Nikol89.Vitaj medzi namiKepsie by bolo keby nas ubuda ako pribuda.ale co uz.neboj,tu sa nemusis hanbit.vsetky tu mame problem s jedlom a vahou. Kludne pis.napis viac- co ti je.anorexia, bulimia, prejedanie??? Aky mas problem.chodis k odbornikovi s tym?