Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC

Príspevok v téme: Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC
xyxyxy

Teraz už vážne !
Lietam v tom od cca. januára . Je mi zo seba zle . Baby, potrebujem poradiť, ako sa z toho dostať sama .Neviem si ani len predstaviť ako by som to povedala doma mamine a nechcem jej to povedať ,ja viem..že by mi chcela pomôcť , ale potrebujem to zvládnuť sama .
Viem,že by som sa z toho mohla dostať aj sama - snažím sa menej vracať ... niekedy to bolo 3-4 krat denne , teraz sa to snazim obmedzovat , a proste uz mam v hlave taky blok ,ze radsej sa neprejem ako keby som mala ist vracat potom .. uz to nevladzem robit .
Odkedy mam bulimiu som schudla "len" 4 kilá , myslíte si, že keby som s tým pomaličky prestala a hývbala sa medzitým ( bicykel,korcule,beh,posilnovanie,stepper,tenis... ) pribrala by som viac ako tie 4 kilá ?
-bola som na odbere krvi , nezistili mi nic zle,vsetko mam v poriadku , kedze vela mineralok ,ovocia,zeleniny ,jogurtov ( bielych ) ostava vo mne , takze predsa v sebe nieco musim mat. ; menzes mi tiez nemeska nikdy .. zatial mam zdrav. stav myslim ,ze v poriadku
Potrebujem len radu, ako zacat .. viem ,ze to pojde pomalicky , ale chcem to , musim to dokazat ! pre seba , aby som netrpela ako doteraz, lebo ma to nicí , ta predstava,ze ja som bulimicka ! - zabija ma to :-(
Prosim baby, ktore mate bulimiu alebo ktore ste ju prekonali , piste ,ako sa vam dari .. a tie ktore ste ju prekonali ,prosim,dajte vediet ako . K odbornikovi ist nechcem,lebo to by potom museli vediet rodicia, a ja chcem byt silna ,AJ BUDEM a musim to DOKAZAT !
Dakujem kazdej !
...................................................................................
ZDRAVIE.sk odporúča:
Veľký boj s anorexiou a bulímiou (PORADŇA)
Viac na www.zdravie.sk

Ewca

Felia, neviem ako si na tom s vahou, BMI, ...pretoze podla prispevkov moc tomu jedlu nedas.len ti chcem napisat, ze je velmi nebezpecne nejest vobec, pretozr sa dostanes na hranicu, hrozi zlyhanie organov..., neviem ako menzes- ci ho este mas, ale fakt to neni sranda.jedz aspon nieco.male davky...lebo telo raz proste povie STOP a si v riti :-( fakt.uprimne hovorim.

Felia

Tak ja doma nejem. Ako tak myslím s ostatnými. Každý týždeň od pondelka do soboty som od 5:00 do 15-16:00 na brigáde. Keď jem većeru tak som sama. jem sama. Mama s ocom sú buď v robote alebo niekde vonku s bratom na výlete stanujú aj týzden alebo mama s kamarátkami a tak. A keď sú doma tak zvyčajne jem u seba v izbe. Nikdy nejem zároveň keď jedia oni. Ani v nedeľu keď som celý deň doma. Zajtra napríklad idú všetci na výlet no brat s ocom išli dnes s tým že prespia v stane a mama ide zajtra za nimi. Takze som celý den sama doma. A popravde som neskutočne rada. Neviem jesť ked sa na mna dívajú. Vytvorili mi k tomu taký odpor jak nikdy. Niekedy ma nútili jesť. Donútili ma aj pred nimi sa vážiť. A tak to este aj "príjemne" zkomentovali. Vtedy som od nervov taký cirkus spravila že som dostala takú facku od oca jak hrom. A mama ma chodila sledovať keď som sa sprchovala. Ale teraz kedže skoro vôbec nie som doma tak sú aj celkom radi(aspon niekedy mi to tak pripadá) ked si večer sadnem do obývačky k ním ked mám dobrú náladu a aj oni a len tak tam som. Ale čo sa týka jedla do toho mi okrem ich retardovaných poznámok uz nezasahujú. Oni uz toľko krát zakročili, a takými spôsobmi, že som rada že ešte som. Teraz je to super kedže skoro vôbec nie sme viac ako hodinu denne spolu tak sa nedostane ani na to jedlo a tak. Samozrejme niektoré dni sú aj výnimky kedy sa prioste nedá. Ale to aj tak si niećo dám pred tým než oni idú jesť alebo až potom.

Ewca

A vajicka mozes.Chcem sa spytat, to ako jes doma? Vsetci obeduju a ty nie? Nenutia ta jest? Nestrazia ta? To sa divaju tvoji blizki na to, ako nic nejes a nezakrocia???

Ewca

Felia, som rada, ze ti dopadol dnesny den tak super :-) Je to dobre, vyrazit si sem_tam a odreagovat sa s kamoskou vonku.Ci uz posediet len na kave, alebo po obchodoch behat ;-)
Vies ze aj mna to napadlo? Ked som tu babu videla? Ze co ak ma anorexiu, co ked zaziva take trapenie ako ja?? Casto ma to napadne, ked vidim chudu babu...rozmyslam, ci je v pohode zdravo chuda, alebo sa tiez topi v PPP ...

Felia

Ahojte všetky :)

No káva dopadla super. Len ku koncu sa to trochu pokazilo. Kávu som si vychutnala, aj sme si spravili taký nakupovací maratón, uf, omg všetko mi bolo veľké ale tak terranova a H&M-ko so svojimi xs a xxs vecami ma zachránili :D ale tak ku koncu mi začala kamośka tak ďakovať že je rada že ma má a že proste ako som ju zmenila k lepšiemu (ona má niečo ako slabú sociálnu fóbiu a úzkosti a je teochu taká ako by som to povedala že až príliš ťažko znáša životné zmeny a tak) a že konečne má pocit že žije a že je veľmi rada a šťastná že ju ťahám tak von a že sa stále strašne teší keď spolu ideme a blabalabla.. No ja neviem ale také reči ma stále skôr rozosmutnia než potešia. Som dosť dojatá a nesvoja z toho. :/ trochu ma to dostalo k slzám no ;)
Ale inak to bolo super. :) len dnes ma nejako všetko bolí. Som ani na brigáde nevládala nič.

Inak holky chcem sa spýtať je ok kebyže začnem jesť vajíčka? Napríklad na obed že by som si dala dve na tvrdo uvarené vajíčka a k tomu nejakú zeleninu? Alebo nejak tak? Alebo nejaký nízkotučný syr? Je to v pohode?

Ewca: poznám to veľmi dobre to čo si napísala, to porovnávanie a tak. Nie raz je mi do plaču. Ale tak som rozmýšlala zě aj keď vidím nejakú až príliš chudú babu, tak nikdy neviem že či náhodou neprechádza niečím podobným ako ja,alebo este niećím horším a to jej rozhodne nezávidím. Snažilm si to nahovoriť aj keď sú možno geneticky také pekné. A určite ti nešibe :D to potom by mohla o sebe povedať každá druhá žena na planéte. :) raz za čas to chytí každého. A hlavne teraz v lete keď sú všetci "odhalení" =)

Ewca

Ahojte holky.No Felia, tak ako dopadla kava? Snad si si ju vychutnala...:-)
Ja som dnes bola na vylete.Na takom, kde sa premlelo za 3hod.asi tisicka ludi...tak som samozrejme porovnavala, pozorovala vsetky baby! Tehotne, matky, deti, mlade, stare...stehna, brucho, postava...no krava! A vcelku som bola spokojna.ze wau, zatial tu neni nic chude.vsetko normal postava, skor k obezite smerujuce...Leto, neleto, kratasky ma teraz kazdy, vsetky postavy detailne vidno...Tak som si po 3 hodinach pozorovania povedala, do riti, si fakt chuda.pozri, aj 13 rocne dievcata su od teba pribratejsie...A potom bum! Pri odchode z " miesta oddychu" som oproti uvidela babu.Chudulinku, tenucke ruky, nohy, ako spajdlik.Wrrr! Nervy, smutok, hmm...:-( Potom este asi tri baby isli take chudsie...
A ja nwchapem, co sa mi to porobilo.Sibe mi? Takto sa porovnavat? Boze...vobec sa mu nechce uz ani von ist.neuzivam si leto, slnko...ale striehnem ako sup, ci neni v blizkosti chuda baba :-( ked je, nalada klesne a depka je tu...
Dufam, ze sa nehnevate za prispevok.potrebovala som to povedat.ze mi asi hrabe :-(
Mrska, ako sa mas ty??

mrska

ahojte...
felia je dobré že si a zverila kamarátke,určite ti pomôže a budeš sa môcť niekomu vyrozprávať ked ti bude pod psa...a karamelu sa neboj len si to uži pokecaj si,je fajn mať niekoho s kým to zdieľaš....skús do jedálnička pridať pečivo,ja si kupujem taký chlieb viaczrnný v takej kocke a naň si dám plátok syra a plátok salámy a papriku,je to fajnové...skús tofu,všetko pomaly a po troche...
no to teda bude teplo,ja budem asi zavretá v doma v chládku..možno sa pojde zajtra na kupko,ale to tam bude hlava na hlave...tak uvidím....
majte pekný deň...

Felia

Ahojte :)

Mrska: nejem mäso to je fakt, lenže mne proste mäso a také mäsové výrobky vôbec nechutia. Ryby ešte zjem ale to len tuniaka alebo filé. Budem sa snažiť nejako to pridať do jedálnička aspoň trochu. Musím!

antiana: inak tie nutridrinky sú naozaj chutné. Raz som jeden pila ešte veľmi veľmi dávno ked som neriešila jedlo a tak a celkom mi to chutilo. :D no teraz zatiaľ pre mňa už z princípu nie. Ale aj tak ma zaskočilo že to je na predpis a že ti to obvodná nechcela dať. O.o

Dnes bolo inak strašne horúco. A zajtra má byť ešte teplejšie. Fuuu ale zajtra idem na kávu s karamelom s kamoškou ktorá mi v tomto trochu pomáha. Ona tiež má problém nie s jedlom ale trochu iný a tak sa snažíme v poslednej dobe ťahať jedna druhú hore. Keďže som sa jej priznala :D neprišlo mi fér že ona mi stále všetko hovorí a nemá predomnou tajomstvá a ja jej klamem. A trochu sa mi uľavilo :) no som zvedavá. Celkom sa teším. Len sa trochu obávam toho "karamelu" v káve. Ale nebudem na to myslieť! :) tak sa majte a držte sa :) Prajem dobrú noc.

cry2

Antiana, ja viem, nemala by som sa k tomu vyjadrovat, ked som sama tam, kde som. U mrsky to este pochopim, lebo ona nebola nikdy v nemocke, ale ty hej. A sama vies, ze to nebolo raz. Ja ti chcem len "pripomenut", ze dobre vies, ze v nemocke je rezim, ze ziadne "zakazane" a "povolene" jedla neexistuju, malo by sa jest vsetko a "nenahovarat si", ze ved aspon nieco jem. A ak je fakt problem veliky, tak tie "zakazane" jedla postupne do jedalnicka treba pridavat. Ale ty to sama vsetko ovladas, ja v to verim.
A samozrejme vam drzim palce.

mrska

ahojte..
antiana to je fajn že mama dáva na teba pozor a hlavne to že ješ,aj ked su to potraviny bezpečné,aj ja vlastne jem takéto potraviny,len sem tam si dám niekedy nejaký prehrešok...
ale je hlavné že niečo máš v žalúdku...to je fajn len tak dalej pokračuj...ide ti to pekne...držím palce...
ja sa už teším na víkend ešte pár hodín...tiež som sa naobedovala a pijem kávu....
tak pekný víkend vraj má byť nejako horúco....

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC - Fórum - ZDRAVIE.sk