Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC

Príspevok v téme: Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC
xyxyxy

Teraz už vážne !
Lietam v tom od cca. januára . Je mi zo seba zle . Baby, potrebujem poradiť, ako sa z toho dostať sama .Neviem si ani len predstaviť ako by som to povedala doma mamine a nechcem jej to povedať ,ja viem..že by mi chcela pomôcť , ale potrebujem to zvládnuť sama .
Viem,že by som sa z toho mohla dostať aj sama - snažím sa menej vracať ... niekedy to bolo 3-4 krat denne , teraz sa to snazim obmedzovat , a proste uz mam v hlave taky blok ,ze radsej sa neprejem ako keby som mala ist vracat potom .. uz to nevladzem robit .
Odkedy mam bulimiu som schudla "len" 4 kilá , myslíte si, že keby som s tým pomaličky prestala a hývbala sa medzitým ( bicykel,korcule,beh,posilnovanie,stepper,tenis... ) pribrala by som viac ako tie 4 kilá ?
-bola som na odbere krvi , nezistili mi nic zle,vsetko mam v poriadku , kedze vela mineralok ,ovocia,zeleniny ,jogurtov ( bielych ) ostava vo mne , takze predsa v sebe nieco musim mat. ; menzes mi tiez nemeska nikdy .. zatial mam zdrav. stav myslim ,ze v poriadku
Potrebujem len radu, ako zacat .. viem ,ze to pojde pomalicky , ale chcem to , musim to dokazat ! pre seba , aby som netrpela ako doteraz, lebo ma to nicí , ta predstava,ze ja som bulimicka ! - zabija ma to :-(
Prosim baby, ktore mate bulimiu alebo ktore ste ju prekonali , piste ,ako sa vam dari .. a tie ktore ste ju prekonali ,prosim,dajte vediet ako . K odbornikovi ist nechcem,lebo to by potom museli vediet rodicia, a ja chcem byt silna ,AJ BUDEM a musim to DOKAZAT !
Dakujem kazdej !
...................................................................................
ZDRAVIE.sk odporúča:
Veľký boj s anorexiou a bulímiou (PORADŇA)
Viac na www.zdravie.sk

mrska

ahojte...
ewca ..utekaj niekam od rodiny kde nemáš podporu,viem je to ťažké ale nemôžeš takto fungovať...si mladá máš pred sebou všetko...držím ti moc palce...nie je to ľahké ale pre tvoje dobro,na každého sa vykašli kto ti vysáva energiu...
no ja sa mám dnes na figu lebo ma bolí zub...z jedlom je to ok,len mám starosti s dcérinym zdravím...
a tie mená na fóre,žiadne mená nech tu nepadajú každý má právo na anonymitu...
tak sa majte pekne...

Oui

Ewca, v prvom rade si dospela, takze rodicia sa mozu aj hodit o zem. pekne im vysvetlis, ze to potrebujes a ked sa im to nebude pacit, mozes sa zbalit aj bez ich povolenia. ale musis pocitat s tym, ze stratis ich podporu minimalnu na tu dobu, kym sa trochu nespamataju a nedostanu rozum

Maoam

Ewca, tak to znie super, vsak to su dobre podmienky, mas po skole, mas moznost ist byvat s priatelom, budes mat aj oporu v nom + budes prec z toho prostredia, ktore ti tak ublizuje. VELMI TI PRAJEM, ABY TI TO VYSLO a nech si zdrava a stastna. Uprimne.

Ewca

Maoam, som po skole, aktualne nezamestnana.ale mam tu priatela, do zahranicia ma to nelaka.ma tu stabilnu pracu, nechce odist.ale vcera sme sa rozpravali, ze si najdem pracu aj v inom meste, prestahujeme sa a budemesi spolu pekne zit.ja budem stastna s zdrava a on tiez bude spokojny.je to ale problem, byvam s rodicmi ktori si ani len predstavit nechcu, ze by som od nich odisla...nechcu ani pocut.to je na prdel.

Maoam

Ewca - neviem, aka je tvoja situacia, ci si studentka alebo kolko mas rokov atd, ale - ak je fakt zle, clovek urobi pre unik vsetko, je to totiz pud sebazachovy, ja som zdrhla hned po SS, lebo som to nedokazala viac zniest, nie som PPP, ale to je jedno, princip je ten isty a vtedy (90te roky) sa slo na viza na trojmesacne za hranice, neustale vybavovanie povoleni, ako pobytoveho, tak i pracovneho, sla som s nulovym jazykom atd., ak studujes a skolu c hces dokoncit, mas kamosku,-y, s ktorou-ymi by si byvala v prenajme? Mas moznost brigady popri skole, ak studujes? Treba hladat MOZNOSTI A CESTY; AKO Z TOHO VON, alebo ziskat stipko a odist mimo krajinu, vzdy su moznosti, nechcem ti zle, ani ti robit vycitky, ale ludia su casto prilis pohodlni alebo prilis vziti do role obete a hladaju vyhovorky preco to NEJDE a nehladaju moznosti ani sa nemobilizuju na to, aby to SLO

ak si na skole, aj ta sa da odlozit, alebo nechat, mozes ist za hranice robit a skolu si urobit za hranicami, moznosti v zivote je vela, kym je clovek mlady a ako-tak zdravy, v dnesnej EU nespocetne mnozstvo moznosti, to sa neda ani porovnat s tym, co bolo cojaviem pred 13 rokmi...

mat dnes okolo 20tky, tak ani nemuknem a makam, robim, hladam, idem......bez muknutia, lebo je XY moznosti ako nieco dosiahnut a ovela lahsie, ako predtym...

a ked to dokazali ludia vtedy, preco nie dnes?

takze checkni moznosti vramci seba samej, ake mas, mozno by si si mala sadnut, zamysliet sa, spisat na papier, opytat sa aj ludi na ICH nazor, viac hlav viac vie...

najhorsie je ostavat v pekle a kapat dalej a ist coraz hlbsie ku dnu

to radsej sama - tiez to bude tazke, ale uz budes mimo toho prostredia

Ewca

Boze to je des! Niekedy mam sto chuti zbalit sa a vypadnut do Pezinka...aj dnes :-( je to tak unavne, strasne ma boli zaludok, toci sa mi hlava vlasy mi padaju hrozne, az take chumace...tolko toho telesneho mam uz v prdeli...o psychike nehovorim ani.ale doslo mi nieco.tazko mi je ist na liecenie, ked sa vratim spat do tohto prostredia.kde som ako klbko nervov.v skratke, hrozne rodinne zazemie.staci maly konflikt, hned mi nechuti .mam krce.pripadne vraciam...tych stresov je kazdy den strasne vela.same hadky, uplne dysfunkcna rodina.ak by ma dali v Pezinku do lepsieho stavu, vratim sa a je to v riti...fakt jedine odist od rodicov, prestahovat sa uplne inde, zit nanovo.A bez PPP, lebo ako ktorasi spominala, ak je rodina dysfunkcna a nepomoze nam, nemame sancu...

cry2

Som strasny clovek a neviem zit ani sama so sebou. Prepacte mi tie vsetky debilne prispevky, prepacte mi, ze zijem, budem sa snazit s tym nieco urobit.

Maoam

Cry - nie, myslela som pracu, ktoru si mala popri ID na par hodin denne, ci este v nej si, ci sa ti v nej paci

ohladne mena tej bohuzial uz nebohej dievciny, to meno odznelo tu na fore a bol vtedy nejaky incident, takze si to vsimlo vela ludi, riesil to potom aj admin

o jej blogu som sa dozvedela osobne az vcera, nevedela som, ze nejaky mala a jej meno nemam zo ziadneho e-mailu, proste si ho pamätam, lebo odznelo tu na fore

preto baby, respektujte jedna druhu aj vo svojom sukromi a anonymite, ziadna to nemate jednoduche

drzte sa a tie, ktore idete na liecbu, drzim päste, nech vam pomoze

irise

cry, ja som citala jej blog kedze citam blogy na sme.. a raz sa tu spominalo jej meno, neviem ci ty alebo niekto iny...tak som vedela o co ide.. necuduj sa,ved ak sa tu raz objavi nejake meno tak hocikto moze trosku pogooglit a dostat sa k roznym informaciam.. internet nieje anonymny - zial.

co sa tyka hospitalizacii a psych. liecebni - tak sa neviem vyjadrit kedze som nikdy nebola na lieceni. Mala som to vybavene uz, ale nastastie som sa tomu vyhla. Neviem co by to somnou spravilo. Jedno ale viem, a to je, ze ziadne liecenie ani poradna ani nic nerobi zazraky, kym sa pacientka nerozhodne ze sa z toho pekla dostane aj za cenu pribratia tak sa jej vsetka snaha bude zdat ze "chcu ma nakrmit, chcu aby som pribrala" ..

drze sa dievcata, ja sa mam inak fajn, jem co sa mi zachce, no s mierou a vecer sa snazim nejest vela,tak si udrzujem vahu, mam normalne BMI, nehovorim ze nemam zle myslienky ale je to lepsie ako kedykolvek pred tymto.