Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC

Príspevok v téme: Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC
xyxyxy

Teraz už vážne !
Lietam v tom od cca. januára . Je mi zo seba zle . Baby, potrebujem poradiť, ako sa z toho dostať sama .Neviem si ani len predstaviť ako by som to povedala doma mamine a nechcem jej to povedať ,ja viem..že by mi chcela pomôcť , ale potrebujem to zvládnuť sama .
Viem,že by som sa z toho mohla dostať aj sama - snažím sa menej vracať ... niekedy to bolo 3-4 krat denne , teraz sa to snazim obmedzovat , a proste uz mam v hlave taky blok ,ze radsej sa neprejem ako keby som mala ist vracat potom .. uz to nevladzem robit .
Odkedy mam bulimiu som schudla "len" 4 kilá , myslíte si, že keby som s tým pomaličky prestala a hývbala sa medzitým ( bicykel,korcule,beh,posilnovanie,stepper,tenis... ) pribrala by som viac ako tie 4 kilá ?
-bola som na odbere krvi , nezistili mi nic zle,vsetko mam v poriadku , kedze vela mineralok ,ovocia,zeleniny ,jogurtov ( bielych ) ostava vo mne , takze predsa v sebe nieco musim mat. ; menzes mi tiez nemeska nikdy .. zatial mam zdrav. stav myslim ,ze v poriadku
Potrebujem len radu, ako zacat .. viem ,ze to pojde pomalicky , ale chcem to , musim to dokazat ! pre seba , aby som netrpela ako doteraz, lebo ma to nicí , ta predstava,ze ja som bulimicka ! - zabija ma to :-(
Prosim baby, ktore mate bulimiu alebo ktore ste ju prekonali , piste ,ako sa vam dari .. a tie ktore ste ju prekonali ,prosim,dajte vediet ako . K odbornikovi ist nechcem,lebo to by potom museli vediet rodicia, a ja chcem byt silna ,AJ BUDEM a musim to DOKAZAT !
Dakujem kazdej !
...................................................................................
ZDRAVIE.sk odporúča:
Veľký boj s anorexiou a bulímiou (PORADŇA)
Viac na www.zdravie.sk

mrska

ahojte alebo ahoj mrska:)
tak popisem sama...dnes bude pekný deň,idem k mamičke na oslavu lebo mala r. tak dufam že sa neprežeriem...ale ona vie ako sa stravujem tak ma vždy pre mna niečo nachysané...ale teším sa že budem s ňou..tak ak môžete napíšte...pekný deň..

mrska

halo kde ste všetky...ja som zatial v pohode...dnes som si dala na ranajky takú ovsenú tyčinku čo mi kúpil manžel ale bola taká sladká...a vraj zdravá strava...to sú iné klamstvá...dnes budem mať na obed ryby..ale varím aj polievku,a našim urobím palacinky...
tak napíšte dačo...ahojte..

mrska

ahojte a pekné ráno...tak ako sa vám darí...ja som celkom dnes v pohode a dúfam že to tak bude po celý deň...ranajkovala som jogurt+pohánku a 2 be-be... trocha som sa po tých vašich slovách skludnila...momentálne opäť bojujem so zápchou...ale v rámci prírodných prostriedkov...tak uvidím či sa to pohne...no napíšte ako sa darí vám...ahojte...

mrska

ahojte...dakujem za pekné slová...
malická a doremi- neviem co rozputalo vo mne zasa ten pocit neistoty...možno aj tá debilná depresia...ja si aj niekedy poviem že sa neodvážim ale nedá mi to...možno zajtra skúsim..a ani neviem z čoho ma nafukuje,niekedy mám pocit že to je už na dennom poriadku...tá obsedancia ma ale poriadne trápi a samozrejme že s tým pôjdem aj za lekárom...len teraz mám veľa chodenia kvoli chrbtici...a áno ja som túto váhu nemala nikdy ešte som mávala aj o 2 kg viac...ale takto by mi to vyhovovalo...
tak dakujem za podporu...a nech sa vám darí...ahojte...

doremi

ahoj mrska, aj ostatne dievcence, citam si vas a mate moju podporu. tiez som chcela zareagovat na to tvoje trapenie sa s vahou. v prvom rade nie je normalne, aby si sa vazila kazdy bozi den a ptm bola cely den znechutena z toho, ake tam ukazuje cislo. pretoze to cislo v prvom rade nic nevypoveda o rozlozeni tuku v tvojom tele, o sumernosti tvojej postavy, o tom, v akom mnozstve potraviny konzumujes a v akych kombinaciach. schudla si dukankou, ak sa nemylim, a predtym bola tvoja hmotnost normalna ako teraz. teda de facto sa stravujes rovnako ako pocas dietovania a vysledok tvojej snahe nezodpoveda, naopak, priberas na vahe. preto v provom rade prestan tak obsedantne lipnut na bezpecnych vs. nebezpecnych potravinach, na bielkovinovych dnoch, ktore ti evidentne sposobuju len zapchu a nic ine. ano, je dobre, ze nad tym uvazujes, reci o tom, ze to mas ignorovat, ked VNUTORNE s tym stotoznena NIE SI a NEBUDES ti nepomozu, pretoze kazdy clovek sa vo svojom tele CHCE citit komfortne. teda co by som ti poradila? v prvom rade si musis ty sama odsledovat, po konzumacii ktorych potravin sa citis ako sama tvrdis NAFUKNUTA pretoze tie ti zadrziavaju vodu, sposobuju zapchu, to kvasenie a nasledne bolesti v tele. ak prides na to, ze je to po chlebe, tak ho nacas vyhod z jedalnicka, ak z tvarohu ci syru, taktiez. a netyraj sa uz tolko psychicky kvoli tej vahe, chapem, ze to dokaze slusne na*rat ked sa snazis, od ust si odtrhas, sledujes co zjes a kolko a je ti to nanic, ale ber to ako znamenie, ze nieco je treba zmenit, aj v strave, aj v mysleni. a este som chcela, necvic takto skoro rano, pretoze ak na vecer zjes nejake bielkoviny, ktore su zakladom svalov,ale cvicis az skoro rano, tak sa vlastne straca ich ucinok a zbytocne zahnivaju v tele a sposobuju ti nafukovanie, ale nie energiiu, na kt. su primarne urcene, cize ak cvicis, cvic vecer, prip. poobede, ale nie takto skoro rano o 4 ci ako to pises :)) a neboj sa, bude dobre, urcite :))

Malicka 160

Ahoj Mrška! Musím ti napísať, lebo sa mi zdá, že tápeš. Odkedy máš takéto stavy a čo sa zmenilo? To tvoje upínanie na váhu ako píšeš stále nie je normálne. Vieš to? Telo si pýta to čo si mu zobrala a priberať proste musíme každá jedna z nás, keďže sme hladovali a potrebujeme sa dostať do stavu ZDRAVÉHO človeka, ktorý má tuk, aby mu v tele mohli prebiehať životne dôležité funkcie a svaly, aby vládal. Prosím ťa, povedz niekomu nech ti tú váhu dá preč, pretože si myslím, že by si sa nemala vážiť. Tvoje pocity sa totiž od nej odvíjajú. Videla som tvoje fotky, nie si tučná, si normálna žena, lepšie stavaná. Nebuď toľko upätá na seba a to koľko vážiš. Sú to len čísla, nevieš, koľko vážia tvoje svaly, koľko váži tvoj tuk, čo si vďaka normálnej váhe napravila a čím si škodíš po psychickej stránke, keď nad sebou uvažuješ v takejto zlej rovine. Buď rada, že si z toho relatívne vonku a teš sa zo života, nie sme tu navždy. Myslím, že by si mala prestať s tým kontrolovaním a prvé kroky sú vynechať bielkovinové dni, vyhodiť váhu a doobeda si dopriať niečo z tvojich nie bezpečných potravín. Ži so svojím telom v harmónií, iné mať nebudeš. Svoj domov tiež cielene nedevastuješ. Ja viem, že ti tu dáva kapky baba, čo mala 8 rokov bulímiu, ale ver mi, že o to viac môžem povedať a potrvrdiť, výhody tohoto života bez nej. Hlavne tú psychickú stránku. Som schopná milovať nie len iných, ale hlavne seba, som schopná sa učiť, normálne sa najesť, neskrývať sa a neklamať. Konečne som úprimná k sebe a ostatným. Ak si myslíš, že tieto stavy a kroky nezvládaš, choď za odborníkom. A požiadaj decká, nech ti tu váhu zlikvidujú. Si dospelá žena a matka, mala by si mať iné priority ako debilné čislo!

mrska

ahojte...no tak zasa ticho...no ani ja nemám nič nového,stále som zo seba znechutená...ešte mi bolo aj včera večer zle...tak som pojedla všetko možné od trávenia,vypila čaj a ležala ako mrtva...aj myslím na to čo s tým a ani sama neviem...tak sa ozvite...ahojte...

mrska

ahojte...
maoam tak to OCD,to mám aj v chorobopise...
klimta dúfam že to všetko zvládneš bez nehody...depky su teraz u mna tiež väčšie,aj mám často bolesti,aj robota tlačí,aj váha blbne...no všetko dookola...
no a neuveríte ale už mám skoro 58 kg...tak a nejdem sa hrať na hrdinku ale je mi z toho zle...už som nabrala 10 kg a to je myslím aj dosť...ak to takto pôjde dalej tak neviem...akoby sa to ani nechcelo zastaviť...
tak vám želám pekný deň aj ked je hnusné počasie...ahojte...

nikaroxy

Irise - Ďakujem, velmi mi pomohli vaše príbehy, ono pre nezainteresovanych to je tazko pochopitelne, niektore pribehy ma doviesli k slzam, ine zase boli trosku lepsie (ak sa to da tak nazvať), každý jeden osud bol iný a predsa niečo mali spoločne a podarilo sa mi dospieť k nejakym zaverom, ktore samozrejme z časti aj boli predpokladané (vplyv na zdravie, socialnu oblasť a podobne). Ale musím povedať, že toto bola najkrajšia vec v štúdiu ktoru som kedy napísala :)
Nooo a ak mi das tvoj mail dači pohrabcujem v PC aj v elektronickej, poprípade ti viem niečo od kolegyniek vyzistiť že kde sa dá stiahnuť a tak. Ono vacsinou je to v tlacenej podobe. Chapem ta, aj nasi keby nevedeli aku mam diplomovku a najdu mi tuto knihu na stole,tak asi si vypočujem prednášku :) lebo teraz jem zdravo a sportujem, tak by si to ihned s tym spajali :) Ale fakt posli mail a nieco pohladam pre teba :)

mrska - chapem. pridem dat ten preplesk ?:) srandujem. Viem ake to je, že to že si niečo prečítaš je jedna vec, ale zmeniť to je druha a je to beh na dlhu trať, ale ja verím že všetky ten beh čím skor dobehnete :)

antiana - Poslala som ti mailik :)

antiana

pre nikaroxy:
ak si z BA a okolia, môžeme sa stretnúť aj napr. v BA na autobus. stanici, a ak by nikto iný nemal záujem, tak mi môžeš tie knihy darovať aj všetky, potešilo by ma to a snáď aj pomohlo...ďakujem