Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC

Príspevok v téme: Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC
xyxyxy

Teraz už vážne !
Lietam v tom od cca. januára . Je mi zo seba zle . Baby, potrebujem poradiť, ako sa z toho dostať sama .Neviem si ani len predstaviť ako by som to povedala doma mamine a nechcem jej to povedať ,ja viem..že by mi chcela pomôcť , ale potrebujem to zvládnuť sama .
Viem,že by som sa z toho mohla dostať aj sama - snažím sa menej vracať ... niekedy to bolo 3-4 krat denne , teraz sa to snazim obmedzovat , a proste uz mam v hlave taky blok ,ze radsej sa neprejem ako keby som mala ist vracat potom .. uz to nevladzem robit .
Odkedy mam bulimiu som schudla "len" 4 kilá , myslíte si, že keby som s tým pomaličky prestala a hývbala sa medzitým ( bicykel,korcule,beh,posilnovanie,stepper,tenis... ) pribrala by som viac ako tie 4 kilá ?
-bola som na odbere krvi , nezistili mi nic zle,vsetko mam v poriadku , kedze vela mineralok ,ovocia,zeleniny ,jogurtov ( bielych ) ostava vo mne , takze predsa v sebe nieco musim mat. ; menzes mi tiez nemeska nikdy .. zatial mam zdrav. stav myslim ,ze v poriadku
Potrebujem len radu, ako zacat .. viem ,ze to pojde pomalicky , ale chcem to , musim to dokazat ! pre seba , aby som netrpela ako doteraz, lebo ma to nicí , ta predstava,ze ja som bulimicka ! - zabija ma to :-(
Prosim baby, ktore mate bulimiu alebo ktore ste ju prekonali , piste ,ako sa vam dari .. a tie ktore ste ju prekonali ,prosim,dajte vediet ako . K odbornikovi ist nechcem,lebo to by potom museli vediet rodicia, a ja chcem byt silna ,AJ BUDEM a musim to DOKAZAT !
Dakujem kazdej !
...................................................................................
ZDRAVIE.sk odporúča:
Veľký boj s anorexiou a bulímiou (PORADŇA)
Viac na www.zdravie.sk

Maoam

Mrska - to som ti pisala aj ja, ze pri tvojej vahe, ktoru uvadzas a tom, ako vyzeras, ti to neuveri ani sam Pan Boh, pretoze vyzeras na minimalne sedem kg menej ako skutocne udajne mas a aj tvoje miery zodpovedaju tomu, akoby si mala okolo 50kg a viac nie

no nic, kazdopadne toto je ten mensi problem, najväcsi problem ti sposobuje depresia, ktora sa zjavne aktivovala a prehlbila + OCD, takze vybav si termin u N/P a povedz mu vsetko, ak zvazi, ze by bolo lepsie ta na nejaky cas hospitalizovat, moze ti to iba pomoct (psychosomatika)

napis a drz sa, prajem ti, aby sa ti ulavilo

mrska

ahojte...jej som rada že ste sa ozvali...
no ano vstavam tak zavcasu...neviem ja proste musím ak by som nevstala tak mám celý deň pokazený že som niečo dodrbala...stále robím niečo ako stroj...je to taká nutkavá vec...
no a včera som stretla po dlhšej dobe sestru tak sme boli na káve a nechcela veriť že mám 57 kg....ešte hovorila mužovi že či som si nedala niečo do vrecka..teraz neviem či šibe im alebo mne....:)ale asi mne...tak sme si fajn pokecali,bola rada že už som z toho trocha von...
irise napíšem ti lieky do mailu...
klimta a ty sa máš ako? čo škola..jedlo asi v pohode však?
tak pekný deň...

klimta.

ahojte..
koľko zmien..bohžial nie najlepších..
mrska..mrzí ma to..išlo ti to pekne..
neupadaj však..ak to bol nejaký reset a už to nechceš/neplánuješ urobiť ..diera do svwerta sa nestala..ale ak sa ti všetky myšlienky vrátili..tak má maomam pravdu..treba vyhľadať odborníka..

daj vedieť ako sa máš..dúfam,že budeš mať príjemý deň a nálada sa ti aspoň trošku zlepší :)

maomam..kto ti povedal,že sa nemáš pýtať na výšku/váhu?..veď kto nechce,nenapíše nie?

Maoam

Irise - horm. tbl od lekara - neviem co ti dal, vies co, kedze mi bolo povedane, ze sa vas nemam pytat na vysku/vahu v tejto teme na verejnom fore, napis mi proste e-mail osobne, ok? tam mi mozes dopisat aj zvysok a odpisem ti

maoamka1@gmail.com

irise

Maoam, tuky sa snazim prijimat, vlastne vobec niesom na nizkotucnej strave... jem aj vyprazane aj arasidy, obcas par chipsov a tak.. neviem kde je problem... takto je to s tym MS:
od oktobra do januara som nemala vobec (som prestala z bulimiou a schudla som 2-3 kg), potom v januari ano (som pribrala naspat tie 2-3 kg), vo februari kvapku, v marci nic, v aprili kvoli hormonalnym tabletkam (od gynekologa) som mala (co ma ukludnilo trochu,ze teda este som schopna menstruovat), a teraz v maji nic... :(
mozno niesom este na zdravej vahe? neviem, vobec netusim co by som este mala zmenit...

Maoam

a baby, ktore mate problem s MS - pod iste BMI na nu budete darmo cakat, aj ked sa vam zda, ze ste na tom 'fajn', moj skromny odhad je ten, ze drviva väcsina z vas ma stale dost nizke BMI a tym padom sa nacakate alebo budete mat MS raz za tri-styri mesiace tri dni a dost...

telo bohuzial neo*e*ete

Maoam

irise: ako si na tom s prijmom tukov v strave? s MS, ked sa raz dodrbe cyklus, to nie je vobec jednoduche, to dat opät do poriadku, kedy ju vobec mavas - ked uz, v akych intervaloch alebo inak - ako dlho si ju vobec nemala?

pri PPP je to bezny sprievodny jav a cesta spät moze pri MS trvat u niektorych jedincov rok, inde aj roky, zavisi od organizmu

odolnejsie organizmy zvyknu nabehnut rychlejsie, dolezite je prijimat TUKY v strave, aby sa vobec mali z coho tvorit hormony

irise

ahojte.
cely tyzden som nemala pristup k netu, tak sa ozyvam az teraz.. mam sa celkom fajn...az na menzes,ktory mi zas nedosiel :( uz neviem co mam robit..

mrska,je mi luto ze ti j blbo... prosim vypis mi vsetky lieky co beres, mozno ta zmenena psychika je v tom, ze sa ti hromadi nejaka ucinna latka v krvi z toho gabapentinu co beres na chrbticu napriklad.

Maoam

Mrska - co si tu robila v sobotu rano o 3:50? Nepoviem, kebyze pracujes alebo ides do sluzby, ale ty podla mna nemozes uz ani spavat :-/.
Chod ty k tomu lekarovi (N/P), cim skor...mozno ti treba aj lieky zmenit, alebo ta hospitalizovat, co ty vies. To je stav, kde ti ani forum, ani priatelia, ani rodina, ani ludia z fachu na dialku neporadia, lebo to treba riesit realne. Pokecaj s nim a povedz mu, aky je stav.