Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC

Príspevok v téme: Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC
xyxyxy

Teraz už vážne !
Lietam v tom od cca. januára . Je mi zo seba zle . Baby, potrebujem poradiť, ako sa z toho dostať sama .Neviem si ani len predstaviť ako by som to povedala doma mamine a nechcem jej to povedať ,ja viem..že by mi chcela pomôcť , ale potrebujem to zvládnuť sama .
Viem,že by som sa z toho mohla dostať aj sama - snažím sa menej vracať ... niekedy to bolo 3-4 krat denne , teraz sa to snazim obmedzovat , a proste uz mam v hlave taky blok ,ze radsej sa neprejem ako keby som mala ist vracat potom .. uz to nevladzem robit .
Odkedy mam bulimiu som schudla "len" 4 kilá , myslíte si, že keby som s tým pomaličky prestala a hývbala sa medzitým ( bicykel,korcule,beh,posilnovanie,stepper,tenis... ) pribrala by som viac ako tie 4 kilá ?
-bola som na odbere krvi , nezistili mi nic zle,vsetko mam v poriadku , kedze vela mineralok ,ovocia,zeleniny ,jogurtov ( bielych ) ostava vo mne , takze predsa v sebe nieco musim mat. ; menzes mi tiez nemeska nikdy .. zatial mam zdrav. stav myslim ,ze v poriadku
Potrebujem len radu, ako zacat .. viem ,ze to pojde pomalicky , ale chcem to , musim to dokazat ! pre seba , aby som netrpela ako doteraz, lebo ma to nicí , ta predstava,ze ja som bulimicka ! - zabija ma to :-(
Prosim baby, ktore mate bulimiu alebo ktore ste ju prekonali , piste ,ako sa vam dari .. a tie ktore ste ju prekonali ,prosim,dajte vediet ako . K odbornikovi ist nechcem,lebo to by potom museli vediet rodicia, a ja chcem byt silna ,AJ BUDEM a musim to DOKAZAT !
Dakujem kazdej !
...................................................................................
ZDRAVIE.sk odporúča:
Veľký boj s anorexiou a bulímiou (PORADŇA)
Viac na www.zdravie.sk

Maoam

Antiana - este k Borderline, zavisi od charakteru osoby, ale mnohi borderline-pacienti maju sklony k zakernosti, agresivite a pomstychtivosti, ale to skutocne suvisi najmä s ich skutocnym charakterom a povahou

mnohi si skor neustale hoveju v roli obete a brutalne rychlo a impulzivne sa spravaju vo vztahoch, pri Borderline casto ovela viac trpi ich bezprostredne okolie a blizki ludia (partneri, rodina, deti) ako oni sami

Maoam

to Antiana:
tak k tym tvojich psych. porucham, ktore ti zistili:

1. Borderline - osobnostna porucha, znama aj pod pojmom hranicna porucha osobnosti je stredne tazko liecitelne psych. ochorenie, najznamejsie znaky su
nejasna alebo mylna predstava o svojej vlastnej osobe (to sa tyka zjavu, sexuality, atd., dalej su to
intenzivne a najmä nestale vztahy k druhym ludom, impulzivita, typicke je bud pocit totalnej pritazlivosti, pozitivneho vztahu k osobe striedajuceho sa s odporom a k odmietaniu, s cim ma okolie Borderline-cloveka obrovsky problem, najmä ak s takym clovek je v blizkom vztahu, za vsetkym je najmä panicky strach z odmietnutia a zo STRATY ci opustenia..., dalej su typicke sklony k sebadestrukcii, sebaposkodzovaniu, chronicky pocit vnutorneho prazdna, casta spojitost s depresiami a anxioznymi pocitmi (strach, uzkost)

obsedantno-kompulzivna porucha je typicka u perfekcionistov, posadnutost, opakovanie ukonov, cyklicke myslienky, ma to vela PPP-bab

BAP - bipolarna porucha - najtypickejsie je striedanie uplne protichodnych faz, euforie, hypomanie az manie (typicke je vtedy, ze dana osoba ma obrovske plany, plno energie, je odhodlana vsetko zmenit, pusta sa s vervou do novych veci, je plna novych napadov, sily, energie, potrebuje malo spanku, citi sa schopna so vsetkym 'zatocit' a napr. u PPP sa zrazu chce liecit a nasledne prichadza zlomovo - niekedy v priebehu par hodin ci par dni, faza hlbokej depresie, apatie, chuti zabit sa, nezit, so vsetkym prastit, typicke 'lucenie sa' s ostatnymi, citove vydieranie, silne depresie, ktore mozu viest az k samovrazednym myslienkam ci az k pokusom o samovrazdu atd.

blbe je, ak je pri PPP kombinacia tychto ochoreni, no a liecba, kym u depresii a anxioz sa davaju väcsinou antidepresiva + anxiolytika, napr. u BAP ale aj u Borderline sa viac osvedcuju antipsychotika

ale to spada pod liecbu odbornika neurologa/psychiatra v spojeni s psychoterapiou + bez vole, ochoty a zmeny myslenia a spravania sa chorej baby NIET CESTY VON

ta baba fakt musi chciet a liecba je dlha a nie prave najlahsia...

mrska

ahojte...dnes som ešte doma lebo idem na kontrolu k neurologovi...
irise som rada že ti je lepšie...
ria,je to pravda lieky by si nemala neužívať ani nič tajiť,to je tá najhoršia cesta...ja som človek čo sa snaží neklamať,neviem to,ale ked som bola v najhoršej časti PPP,tak to klamstvo ohladom vracania a prehánadiel islo samovolne..fuj až som sa za seba hanbila..a ked som sa potom všetkým zdvoverila a zacala na sebe pracovať tak nemám dovod klamať,a vieš ako sa mi ulavilo...skús sa niekomu zdoverit so svojím problémom...držím palce...
Mkk,preco by sme sa hnevali...a na to prejedanie..skús si dať pred seba len tolko jedla aby to nešlo von,napr. z cokolády si odlom a ostatné schovaj a potom odíd niečo robiť aby si na to zabudla..viem ide to tažko,nakladaj si menej ale často aby si nemala záchvaty hladu...
no dnes má byť vraj krásne aj to tak vyzerá,tak sa teším,dcera ide so mnou tak možno aj niečo pokúpime...vzala som si radšej aj desiatu keby daco...
tak sa majte krásne..pekný deň...

irise

ahojtee, ozyva sa unavena irise... bola som dnes behaat! straasne dobre bolo s priatelom..potom sme si dali zmrzlinu/jahodovu/ a potom teraz rozmyslam co na veceru,neviem vobec...
psychicky sa mam dobre,ani sa mi nechce verit.

Ria711, ahoj.. si v celkom blbej situacii, ked rodina nebere vazne tvoje ochorenie.. len neviem preco.. a tie antidepresiva si nemala tak rychlo prestat uzivat,hlavne nie ked o tom lekar nevedel,a uz k nemmu nechodis?

Mkk, matne si ta pamatam, pocuvaj,zlyhania prezivame kazda..ok,dala si to von,tak teraz sa napi caju, a schovaj sa do izby,precitaj si knihu, casopis,nalakuj si nechty,proste niecim sa odreaguj,a zajtra bojujes zas. btw,ja si davam med za lyzicku ak mam chut na sladke...skus:)

Mkk

Ja viem že ma nepoznáte ,dávnejšie som sem prispela..rada vás čítam lebo tiež trpím PPP ..a práve teraz sa cítim tak divno ..strašne divno ,opäť som dnes po ťažkom boji podlahla a zjedla celu čoko na varenie.. :( išla von..aj s ostatným zdravým jedlom... nemám výčitky,nerobím to často..no teraz mam zase strašnu chuť na sladké,a nič nemáme a aj keby máme nemôžem to zjesť lebo viem že by to šlo von.. naši su doma, a už sa mi vraciať ani nechce ,nebaví ma to,vysiluje ma to,ničí ma to,robím to nasilu,zo zvyku ked zlyhám... cítim sa strašne divno..mam chuť zaspať ,na nič nemyslieť a zobudiť sa až ráno a zase začať odznova... ale bojím sa ,ani neviem čoho,bojím sa ísť dalej ..bojím sa dalšieho zlyhania,sladké už v dosahu nemáme všetko som postupne požrala ale nechcem zase opaäť cítiť plný naprataný žaludok jedlom..a zase mať nutkanie dať to von.. cítim sa tak zvláštne,ani zle ,ani dobre a potrebovala som to nejak dostať zo seba,vykecať sa.. dufam že sa nehnevate že som sa sem vtrela,občas mi to ale nedá .

antiana

aj ja som brala antikoncepciu aj stále beriem dlhé roky kvôli hormonom lebo mám turnerov syndrom a nikdy som z nich nepribrala.....
už je to definitívne! v utorok sa sťahujem do Bratislavy! Z tohto zapadákova "Pánubohu za chrbtom", ako povedal básnik, idem žiť do mesta...dnes som tam bola ešte vybaviť posledné veci a je to fajn! teším sa strašne!!!:-)))))

Ria711

Ahojky... tak dnes som sa rozhodla najsť nejake diskusie ohladom bulimie..a dufam ze to len pomoze,,
Ja som sa z počiatku vybrala ku psychologovi a potom aj ku psychiatricke,,dobrovolne,,povedala som o tom mame hned ako som vysla od psychiatricky...samozrejme daval namna pozor...ale väčšinou som mimo domova..takže už ma nejak neustrazi...zacalo to v January,,, mesiac a pol bolo fajn brala som antidepresiva...a tak som si povedala že ich mozem prestat brat ze sa viem kontrolovat atd...o mesiac sa to zase vratilo...tym ako som sama na dome...depky...a to všetko...niekedy už vazne nevladzem zvraciat a hovorim si ze pokial mam este zdravy rozum zajdem za psychiatrickou..ale nejak sa tam neviem dokopat aj ked asi viem ze ma to ochvilu znici :( mame to uz nevravim..klamem...lieky naozaj pomozu ale vysadit ich sama?zly napad..strasne zly...clovek bude akurat viac v prdeli z toho... :( to ze sa o to podelim s kamosmi dobrymi alebo rodinou..tiez nepomaha...nemaju dohlad nadomnou a beru to ako normalnu vec...sem tam padne otazka..no co vracala si dnes?ako ti je?atd...to je vsetko..nedokazu pochopit ake je to pre nas tazke psychicky...ale odbornu pomoc treba...nieje to hanba...kazdy druhy clovek chodi za odbornikom..takže len odporucam...

mrska

dobré ránko...
xx_yy tak si sa konečne ozvala,často na teba myslím ako sa máš...takže ešte bojuješ...k antikoncepcii...ja som brala lieky 10 r. a nepribrala som...každý liek ale má svoje nežiadúce účinky,aj priberanie môže byť,ale vtedy ti môže lekár vymeniť lieky..mna z jedných napr.bolela hrozne hlava..a potom sme našli také čo mi padli..takže sa určite bude zaujímať aj o tvoj zdravotný stav...aj moja dcéra teraz užíva už rok a nepribrala...takže nemaj obavy,ušije ti niečo na mieru...ozaj pamätáš,naučila si ma jesť dobrú vlákninu...:)
ewca,ako písala maoam,skús nejakú stravu ktorej sa nemusíš báť,ako to mi voláme-bezpečné potraviny,ale hlavne pravidelne jedz,ked nie 5 krát denne aspon tri krát...
antiana si sa uplne zmenila gratulujem...len škoda že tolko diagnoz...
no ja som zatiaľ ok v stravovaní..
maoam napíšem ti,len dúfam že synátor nainštaluje nový PC...má nám dnes prísť...to tam budú iné nerváky...tak pekný deň želám aj ked dnes je už zamračené tak slnko v duši majte....ahojte..

irise

este by som dodala ,ze ak by ti nahodou (pravdepodobnost mala) narastla hmotnost,tak to bude jedine zadrzana voda, a to po vysadeni zmizne..takze ak by si pribrala:po 3 mesiacoch vysadis tabletky a najdete si iny sposob ochrany (no jasne ze antikoncepcia je najspolahlivejsia aj najjednoduhsia..ja len,ze riesenie vzdy existuje,netreba sa bat.)