Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC

Príspevok v téme: Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC
xyxyxy

Teraz už vážne !
Lietam v tom od cca. januára . Je mi zo seba zle . Baby, potrebujem poradiť, ako sa z toho dostať sama .Neviem si ani len predstaviť ako by som to povedala doma mamine a nechcem jej to povedať ,ja viem..že by mi chcela pomôcť , ale potrebujem to zvládnuť sama .
Viem,že by som sa z toho mohla dostať aj sama - snažím sa menej vracať ... niekedy to bolo 3-4 krat denne , teraz sa to snazim obmedzovat , a proste uz mam v hlave taky blok ,ze radsej sa neprejem ako keby som mala ist vracat potom .. uz to nevladzem robit .
Odkedy mam bulimiu som schudla "len" 4 kilá , myslíte si, že keby som s tým pomaličky prestala a hývbala sa medzitým ( bicykel,korcule,beh,posilnovanie,stepper,tenis... ) pribrala by som viac ako tie 4 kilá ?
-bola som na odbere krvi , nezistili mi nic zle,vsetko mam v poriadku , kedze vela mineralok ,ovocia,zeleniny ,jogurtov ( bielych ) ostava vo mne , takze predsa v sebe nieco musim mat. ; menzes mi tiez nemeska nikdy .. zatial mam zdrav. stav myslim ,ze v poriadku
Potrebujem len radu, ako zacat .. viem ,ze to pojde pomalicky , ale chcem to , musim to dokazat ! pre seba , aby som netrpela ako doteraz, lebo ma to nicí , ta predstava,ze ja som bulimicka ! - zabija ma to :-(
Prosim baby, ktore mate bulimiu alebo ktore ste ju prekonali , piste ,ako sa vam dari .. a tie ktore ste ju prekonali ,prosim,dajte vediet ako . K odbornikovi ist nechcem,lebo to by potom museli vediet rodicia, a ja chcem byt silna ,AJ BUDEM a musim to DOKAZAT !
Dakujem kazdej !
...................................................................................
ZDRAVIE.sk odporúča:
Veľký boj s anorexiou a bulímiou (PORADŇA)
Viac na www.zdravie.sk

irise

Malicka moja, dakujeme za zoznam, je uzasny :) Som rada ze ti fakt preplo do normalu, myslim ze ked sa z nas niekto uplne vylieci tak to budes ty, lebo tu pevnu volu a hlavne pozitivitu a nove ciele co mas nema z nas kazda... Vidno ze tvoje myslienky sa uzdravuju - a brutalne rychlo -stacili ti 3 mesiace, ze si sa naucila fakt jest normalne porcie - sice len najzdravsieho jedla na svete,ale to je fajn, aspon budes zdrava :)
Mam sa od teba co ucit..

Prosim ta ale, co robis s tymi stehnami.. pred par dnami som ta videla a si ako taka slamka s krasnym usmevom :) tie ministehna mas take pevne ze hocikto na plavarni ti ich moze zavidiet,hovorim uprimne,viem o tom svoje,kedze som na plavarni stravila asi polku zivota :D Tak snad sa zabavis,aspon budes mat oddych aktivny,... (nie ako ja,sedim v deke a ucim sa trochu)..

Inak maoam,tvoj nick su tie cukriky fakt ? :D lebo tie su dobre!

Maoam

MALICKA160- tak gratulujem k osvieteniu :D, ale vzhladom k tvojmu typu povahy to bola otazka casu :-), kedy prepnes

Malicka, ako som uz pisala v prispevkoch pred par dnami, SU pripady 'vyliecenia', ale vzdy slo o to, ze dotycny clovek urobil hrubu ciaru za minulostou a zacal novy zivot

a ty presne to teraz robis, si v procese a tebe sa to aj podari

takze Congratulations! z celeho srdca, nech sa ti dari co najlepsie :-)

Malicka 160

Ahojte babiky!
Irise, som rada že si to zvládla, vieš že občas si hore a potom zas dole. Ja ako na hlavu chorý jedinec so skresleným pohľadom na seba, ale zároveň triezvym pohľadom na iných ti vravím, že si tintítko :D. . . A to že máš občas stavy je u nás normálne. Tiež som ako aprílové dažde a všetci sa na mňa dívajú či som sa s koňom zrazila. A potom je to zas ok. Ale niekedy do mňa "vôjde" taký hnev, beznádej zbytočnosť a všetky tie negatíva, že ma to ide roztrhnúť, ale vždy ma to prejde a teraz keď je slnko, dúfam, že sa to bude lepšiť, lebo všetci sú zvyknutí na to, že som veselá :) . . . A ako písala Maoam (neni to prezývka podľa cukríkov z lidla? :D) môže to byť aj tou konečne prichádzajúcou jarou :)
Ako práve tu sedím v plavkách a najradšej by som si trieskala hlavu o stenu :D Chápete, že mi vadí, že sa mi pri sedení dotýkajú stehná? :D som sprostá :D . . . . Ale naučím sa "fungovať" so sebou v hocijakej situácii, veď nie som tučná bože!!! To len mojej hlave šibe. Aby ste si nemysleli, že si robím jarnú prehliadku, idem na plaváreň a už som mala nutkanie to asi 100x odvolať, lebo mi je nepríjemné ukazovať sa v plavkách pred inými ľuďmi, keď mám pocit, že mám také a také nohy a bla bla bla, proste PPP sa v tomto prípade krásne ozýva .... Ale viete čo? kašlem na ňu.... Zaplávam si, nasmejem sa a bude mi dobre. Musím sa prekonávať.
A ako sa okrem dneška mám? Dobre dievčence :) Som v poriadku a až na toto menšie nabúranie môjho pzitívneho ja si užívam život ako nikdy predtým. Rozhodla som sa spísať taký malý zoznam života po rozhodnutí bojovať, plusy aj mínusy :)
1: Užívam si jedlo- asi to pozná každá s ppp. Ak sme jedli, tak to bolo otrasné. B. to do seba nahádzali bez toho, aby si to vychutnali a potom sa cítili hrozne. Výčitky a všetko išlo von. A. mali výčitky pri každom súste. Dnes je to iné. Rozmýšľam čo si uvarím, o jedlo sa naozaj starám a pekne si ho aranžujem. Snažím sa jesť pomaly a pekne žuť a vychutnávať si to. Jedlo si viac vážim.
2: Rozoznávam: rozlišujem lepšie chute, koreniny, viem aká porcia je ok a zasýti ma, rozlišujem plnohodnotné jedlo a sladkosti, alebo pochutiny. Viem kedy som hladná, že je to skutočný hlad a nie len prázdnota v mojom vnútri.
3: Stopka- viem si povedať dosť, ukľudni sa, stačilo, netlač do seba, bude ti zle. Viem sa ovládnuť pri sladkom, slanom, samozrejme niekedy keď sú hormonálne výkyvy (ako teraz pred m.) to niekedy nejde, ale dokážem si povedať stačilo.
4: Užívam si: každú minútu nemyslím na to čo by som zjedla a následne ako to nenápadne vyvrátila. Užívam si deň, mám viac času, viac sa venujem všetkému čo treba. Bc som nepísala na poslednú chvíľu, všetko si pekne naplánujem a dokážem konečne normálne fungovať.
5: Plány- neplánujem si ako prežerem deň. Mám plány do budúcnosti na rozvoj mojich schopností. Chcem cestovať, učiť sa, byť lepšia, úspešnejšia a hlavne som sa prestala báť spraviť krok do budúcnosti.
6: Relax- Viem si sadnúť, ukľudniť sa, relaxovať, čítať knihu bez myšlienok na jedlo, proste relaxovať, ležať pri svojom partnerovi, nedeptám sa myšlienkami, že musím niečo robiť a podobne, skrátka som si uvedomila, že vypnúť je niekedy fajn
7: Nálada- Už nemám depresie, nemám tie lazy dni, keď som nebola schopná sa ani len umyť a len som žrala a spala a žrala a spala, na všetko kašľala a všetko bolo pre mňa zbytočné a beznádejné
8: SKUTOČNÁ RADOSŤ- z prechádzky, z počasia, s ľudí okolo mňa, z úspechov, z jedla, zo mňa, naučila som sa byť na seba hrdá.
9: Peniaze- ja mám peniaze, neprežerem a nepregrcám ich, môžem si za ne kúpiť pernamentku do posilky, sústrediť sa na seba, na veci, čo somm predtým nemohla mať. Už to nie je z ruky do úst.
10: Cvičenie- našla som sa v tom. Baví ma to a robím to pre seba kvôli endorfínom. Aj keď ma prepadne chmur, stačí to ísť vypotiť a potom je to ok :)
11: Znalosť- uvedomila som si ako som sa jedlom ničila a teraz mám o ňom znalosti. Viem naozaj veľa o zdravej výžive a našla som si v tom záľubu
12: Lepší vzťah s blízkymi: Predtým som si myslela, že som obeť. Teraz viem, že oni boli moje obete a obete dopadu PPP na človeka ktorého milovali. Nechápali čo sa deje, kde sa to vo mne berie a ničila som ich. Teraz mám neporovnateľne lepší vzťah s maminou, aj keď nič nevie, so sestrou, ktorá vie všetko a s priateľom, ktorý vidí zmeny ale nevie prečo nastali
13: Sebeckosť: už to nie je o mne, mojej váhe, mojich potrebách, mojom jedle, mojej nálade. Už to nie je ja ja ja.
14: Chuť žiť- tá radosť prebudiť sa a vedieť, že už s tým niečo robím, že sa z toho DÁ DOSTAŤ a tá hrdosť, že JA SOM TO DOKÁZALA! Je to neuveriteľne oslobodujúce
15: Dokažem sa učiť, sústrediť sa na knihy filmy, text, nezabúdam, nebolí ma hlava, prekonávam lenivosť, urobím viac práce, nielen fyzickej, ale aj psychickej
16: Spoznala som vás
17: konečne som spoznala aj seba, už žiadna maska, len čistá ja
18: Neklamem, seba, ani okolie.
19: Občas zabúdam že som chorá :)
20: Nebolia ma zuby, nepadajú vlasy, pleť ešte nie je tip top, ale lepší sa. Mám pravidelnú stolicu a nie som anemicka!!!!

Negatíva:
1: Nie sú žiadne, naozaj nie. Nepribrala som, toho sa nebojím, popravde sa teším z každého kila, čo mám, pretože viem, že je to sval.
2: Výčitky: Ešte stále sa kdesi v hlave ozývajú a existujú. A viete čo robím? prejem ich. Teraz každý večer zjem niečo nezdravé, nech si uvedomím, že to so mnou nič nespraví (mám na mysli čoko, oriešky....) a tu som, stále ja bez kíl navyše
3: Hlúpe myšlienky a skreslený pocit. Ešte stále to neodišlo, aj keď si hovorím, že som krásna každý deň, lebo proste som!!!
Určite je viac tých pozitív a negatív, baby, napíšte sem aj vy, čo vám dal život bez ppp nech všetky dievčatá, čo to tu čítajú a nebojujú vedia, o čo prichádzajú!
A písali ste sem, či sa dá z PPP úplne dostať. Ja si myslím a verím, že áno, lebo nádej existuje vždy, aj pre nás. A áno v hlave bude stále ten hlások, ale ten majú aj normálne ženy, mám na mysli, nejedz toľko, lebo priberieš, alebo budeš mať výčitky. Tak sa majte krásne. Čítam vás a budem sa naďalej ozývať. Mám vás rada, tak žiadne blbosti!

irise

dobre rano,
mrska, ano dala som si s priatelom trosku.. v iny den by to nebol az taky problem,no vceera hej... vcera som mala otrasne depky,nielen z tucnoty, prave tucna som sa necitila,ale skor tak vseobecne..neviem preco.
dnes je to lepsie :) som si dala dobre ranajky,banan s jogurtom, kavu s medom :)

pekny den vam..

mrska

Ahojte babky..no konečne ste tu..
maličká teba rada čítam aj že si sa ozvala...dúfam že si ok...
irise,ja to poznám a si aj každá z nás,tie pocity že všetko je zle aj jedlo aj nejedlo...ja som mala taký piatok,sa mi zdalo že som tučná v takých nohaviciach,tak som z autobusu volala dcére nech mi donesie rifle,ona chodí do školy okolo mojej práce.Ale potom som si ich nedala ale ked som šla okolo zrkadla tak som sa pozerala...ja som si v piatok kupila suknu čiernu,pozerám aj šaty ale nič sa mi nevidelo..asi je to jarná depka,ako píše maoam,neboj irise,máš priateľa,rodinu,tak hlavu hore...
ja som dnes v bolestiach ako včera,tak to tiež nie je bohvie čo..
dnes na obed idem robiť kuracie prsia len tak na olivovom oleji a zeleninu a deťom zemiaky,mužovi kur.stehná pečené...
irise a dala si si s priateľom tej klobásky a chlebík?raduj sa sním že ho máš aj on teba...držím palce...
ahojte a pekný deň..

irise

Veru, dnesok bol hrozny,ja som rada ze za par minut konci...
Malicka,diky za povzbudenie. Citala som to pred odchodom k priatelovi,povzbudil ma :) vazne. Diky moc,si super.Sice potom som sa dostala opat do pesimistickeho stadia, no ale nevadi. Obdivujem frajera ze to prezil dnes somnou,som hrozna... a vytasili tam klobasku a chlieb no a este som sa k tomu musela usmievat :D velmi tazke to bolo aach..tak som si akoze dala no.. :D tragikomicky pripad som.. no nevadi,zajtra je novy den. Malicka,ty sa mas ako? :)

Maoam

dnes je blby den, prichadza jednak vlna oteplenia a jednak väcsinu kosi prave jarna unava

takze dako prezit, nemysliet na to a sustredit sa na to pozitivne ;-)

drzte sa babule

Malicka 160

Caute slniecka :) ide vam to krasne :) citam vas kazdy den a tesi ma kazdy vas uspech.
Irise ty ked ti je zle napis mi sms! Chces dostat na zadok? Pamatas sa co som ti hovorila? Mas krasne ZDRAVE vlasky. Plet bez chybicky ziadne kruhy pod ocami postavou si krehka a malicka. Co blbnes? Jedlo je radost. Jedz a var si jedla co ta upokojuju a cajiky dobre. Pekne kniha do ruky a citaj. Pamatas co si mi povedala o mrkve a olivovom oleji? Dnes som si nateba spomenula a spravila si mnamku k obedu. Mysli na tych co ta maju radi. Na priatela na kamaratky na mna;)). Si sikovna. Pozri kde studujes s akymi vysledkami. Mas prax a budes koncit. Pracujes ako sobrovolnik. Vela ludom na tebe zalezi tak hlupe myslienky bokom a usmievaj sa vtedy ti to pasuje :****

irise

Caute,
ja sa neozyvam, lebo som dost negativne naladena, nemam silu, nemam chut ani len zit, mam cely den nervy az mi je do placu zo seba.. chyta ma uzkost,ze PPP nikdy nezdolam,mam hrozne pocity.. ked nejem preto, ked jem tak preto... neviem co sa deje, no snad to bude zajtra lepsie.

klimta, taky nakup potesi :) mozno aj mne chyba nejake taketo materialne potesenie,ja uz vobec nemam co nosit.. vlasy mam tiez hrozne,kruhy pod ocami.. fuuj,baby, co mam robit so sebou?

mrska,dobre ze aspon cez vikend oddychujes..ja tiez dnes som spala ako babatko,no stale sa citim unavena...uz som asi prespata. :/