Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC

Príspevok v téme: Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC
xyxyxy

Teraz už vážne !
Lietam v tom od cca. januára . Je mi zo seba zle . Baby, potrebujem poradiť, ako sa z toho dostať sama .Neviem si ani len predstaviť ako by som to povedala doma mamine a nechcem jej to povedať ,ja viem..že by mi chcela pomôcť , ale potrebujem to zvládnuť sama .
Viem,že by som sa z toho mohla dostať aj sama - snažím sa menej vracať ... niekedy to bolo 3-4 krat denne , teraz sa to snazim obmedzovat , a proste uz mam v hlave taky blok ,ze radsej sa neprejem ako keby som mala ist vracat potom .. uz to nevladzem robit .
Odkedy mam bulimiu som schudla "len" 4 kilá , myslíte si, že keby som s tým pomaličky prestala a hývbala sa medzitým ( bicykel,korcule,beh,posilnovanie,stepper,tenis... ) pribrala by som viac ako tie 4 kilá ?
-bola som na odbere krvi , nezistili mi nic zle,vsetko mam v poriadku , kedze vela mineralok ,ovocia,zeleniny ,jogurtov ( bielych ) ostava vo mne , takze predsa v sebe nieco musim mat. ; menzes mi tiez nemeska nikdy .. zatial mam zdrav. stav myslim ,ze v poriadku
Potrebujem len radu, ako zacat .. viem ,ze to pojde pomalicky , ale chcem to , musim to dokazat ! pre seba , aby som netrpela ako doteraz, lebo ma to nicí , ta predstava,ze ja som bulimicka ! - zabija ma to :-(
Prosim baby, ktore mate bulimiu alebo ktore ste ju prekonali , piste ,ako sa vam dari .. a tie ktore ste ju prekonali ,prosim,dajte vediet ako . K odbornikovi ist nechcem,lebo to by potom museli vediet rodicia, a ja chcem byt silna ,AJ BUDEM a musim to DOKAZAT !
Dakujem kazdej !
...................................................................................
ZDRAVIE.sk odporúča:
Veľký boj s anorexiou a bulímiou (PORADŇA)
Viac na www.zdravie.sk

klimta.

ahojte :)
asi čas nudy a nikto nemá nič nové :))

jedlo je u mňa tiež v pohode,včera som si nakúpila banány,jahody,hrušky a kadejaké srandy :D..dnes som vstala okolo piatej a povedala som si,že sa naučím a pôjdem skontrolovať,čo nového v obchodoch...keď som videla koľko toho mám..prehodila som plány-najprv nákup..potom učenie :D..poviem vám..oplatilo sa :)). v zime som si chcela kúpiť šaty..krásne červené,nad kolená s 3/4 rukávmi,ale zdali sa mi strašne ppredražené,dnes ich v tom obchode mali posledný kus..moje číslo..-70% (!!!:D)z ceny.babky :D..srdce mi podskočilo haha

zajtra sa chystám po dlhej dobe na plaváreň..konečne pohodový víkend :)
majte sa pekne a napííííííšte :)

mrska

dobré ránko...no kde ste dievčatá?
nejak to tu stíchlo...
ja nemám ani nič nového,jedlo v pohode,samozrejme bezpečné potraviny,ale už dá sa povedať dosť dlho bez vracania a preháňadiel,tak som rada aj moje okolie...
dnes si idem robiť na obed pstruha tak sa naň teší,inak budem oddychovať ako vždy...lebo včera aj dnes mám nejaké väčšie bolesti v chrbte,nasadila som si aj korzet,aby ma to trochu spevnilo..
tak píšte čo nového a ako sa máte...
ahojte..

mrska

ahojte...
irise aj ja som jednu dobu fičala len na jablkách...ale potom som dostala chuť aj na iné,tak som skúsila pomaranče,kivi,a teraz ananás...ale je dosť drahý...a nie vždy sa vydarí...
dnes som si dala také nové hnedé nohavice a cítim sa v nich tučne...tak som si dala dcére doniesť iné rifle...ale ked som prisla do práce nejako ma to prešlo...schválne si ich nechám,čo mi už šibe či čo...
na raňajky som si dala ananás,activiu,dobrú vlákninu a 2 hobits..konečne piatok tak želám pekný víkend a ozvite sa...

irise

Ahojte zienky.

Pupatko, tak nakoniec ti uz maoam poradila, suhlasim s nou. Ak sama citis ze by si sla k odbornikovi,urcite chod.. pokazit s tym nic nepokazis. Myslim,ze mas predpoklady na vyliecenie, lebo si stastna,len tato "malickost" ta nici.. treba mozno vyriesit dovod toho vracania, najst povod zlych myslienok.. takze ja ti prajem vela stastia a sily, cim skor si najdes pomoc, tym lepsie a podla mna tym skor aj otehotnies :) ozvi sa nam este, mna osobne preto zaujima tvoj osud,lebo tiez som relativne stastna a tiez budem chciet otehotniet raz (o rok,2,3) :P

mrska, mnamka,ananas.. :) to by som si dala.. ja stale len tie iste ovocia, jablko a banan .D ani neviem preco..

k dnesnemu dnu,.. nic moc ohladom jedla,nejako mi nechuti.. no dosla som domov, takze ma caka vikend nebezpecnych potravin. :D zvladnut to musim, inak to nevidim. mozno sa dojdem postazovat.

mrska

Ahojte...tak kým som to tu prečítala..ale je fajn že ste sa ozvali...
irise tak z CT výsledky neviem,lebo tam nebol neurolog,a oni mu to poslali priamo na PC...tak zasa budem musieť pre výsledky..no ale som prišla unavená ako hovedko...
a baby moje maoam je naozaj super čo tu píše,lebo čo tu píše mi hovoril aj doktor,ona by mohla robiť psychologičku....mne teda uplne pomahla....
irise je to blbé že sa táto choroba vracia,alebo skor ostáva v nás...škoda...a ty sa trápiš už tiež dlho,a stými stehnami a zrkadlami mám aj ja problém...niekedy si poviem si ok,a o hod.si ako slonica...uplne šibnuté,ale snažím sa s tým vyrovnať ako sa dá...
pupatko dá sa s tým dačo robiť ale musíš chcieť,a vela som sa tu naučila od dievčat a hlavne od maoam...virtuálne kopance pomohli...dakujem...
ja som si dne skúpila zasa ananás je taký fajn,aj oriešky....na obed som mala ananás,zeleninku,cotage cheese a viaczrnný chlebík a tavaroh,a ešte aj tyčinku cereálnu...no dosť som toho pojedla...ale som bola otrasne hladná...
tak píšte teším sa že ste tu...

antiana

ahoj Klimta., tak to sedenie u dentálnej hygieničky trvá cca hodinu, zbaví zubov všetkého povlaku a zubného kameňa, a to aj mechanicky aj laserom, a nakoniec mi zuby zafluoridovala, aby bola pevná sklovina kvôli tomu vracaniu, spýtala som sa jej na bielenie zubov a ona že vzhľadom na bulímiu to u mňa nie je vhodné, úplne by som si zničila sklovinu, že vraj radšej mať zdravé zuby ako biele a zničené...a ešte povedala že na to že už 12 rokov vraciam tak mám ešte celkom dobré zuby, že k nej chodia bulimičky ktoré vracajú 2-3 roky a ich zuby sú oveľa zničenejšie ako moje, takže asi mám dobrý zubný genetický základ...no a nakoniec cena - platila som 40 eur, niekde sa platí aj 50 eur aj viac, takže ja som celkom spokojná a táto hygienička je fakt super odborníčka...
a ešte k tomu jedlu - ja som nejedla polievku s horčicou spolu:-) ale najprv som si dala čistý kurací vývar a o hodinu potom to mäso s horčicou a rožkom, veď to je podobné ako párok v rožku, aj tam ide horčica:-)))
zajtra idem neurologičke a za ten môj liek sa dopláca 65.53 eur!!!
majte sa zatiaľ pekne, možno sa dnes ešte ozvem

Maoam

Pupatko - nie, ja netrpim ani som netrpela PPP, ale bola som s nou konfrontovana pocas mojho zivota mnohokrat, opakovane ako v okoli, tak aj profesne. Dokonca som mala tu cest spoznat dvoch muzskych bulimikov. PPP je velmi rozsirene tazke ochorenie.
Niekolko mne blizkych ludi nou preslo, k tomu vela pacientov.
Co sa mna tyka, som zdravotak.
Ale ochorenia neobchadzaju ani mna, mam ich viac, ale nastastie PPP nie.
Tvoj priatel to mysli dobre, ale je LAIK (to nie je vycitka, iba holy fakt) a preto podcenuje vaznost ochorenia. Riad sa sama sebou, sama si prisla na to, ze bez odbornej pomoci to nedas a zhodnotila si to absolutne spravne.
Takze chod do toho, ambulantne sedenia ti velmi pomozu.
A nevesaj to druhym na nos, väcsina ludi to zneuzije, cest vynimkam.
A pis sem pravidelne, aj baby ta podporia.
Chodia sem aj ludia, ktori PPP netrpia, cita to tu aj viacero odbornikov, aj vela ludi z fora, ci uz zo zaujmu, alebo preto, lebo maju niekoho bud v rodine, alebo blizkom okoli a potrebuju vediet, ako mozu pomoct, cim prechadzate...

Drzim teda palce a ozvi sa opät.

pupatko112

maoam... mas pravdu ze sa necham velmi lahko ovplyvnit, velmi mi zalezi co si o mne myslia druhi...ato je ta chyba.. suhlasim aj stym, ze potrebujem pomoc psychologa, uz davnejsie som chcela vyhladat pomoc, no priatel ma ubezpecoval ze to zvladneme aj sami.. dufal ze sa nam podari splodit babo a ze pri tych vsetkych starostiach by som stym skoncovala , nemala by som ani cas pomysliet na take veci.. ja som v to dufala, no nebola som si ista.. ale bohuzial nedari sa nam otehotniet, asi to je spojene aj s tym... to je aj jedbyn z dovodov preco to chcem dat cim skor dokopy...

vseobecne mam s priatelom celkom pekny zivot, mam pracu , ktora nas sice nenaplna ale je fajn platena.. kupili sme si domcek, pomalicky si ho prerabame podla svojich predstav, mame uzasneho havina, ktory mi vzdy vycari usev na tvari... uz nam naozaj chyba len babatko... :)

maoamanapis mi nieco o sebe, som ti vdacna ze si najdes chvulku cas na mna ... velmi mi to dodava silu, ti tvoje slova..
trpis aj ty PPP? alebo si si tym presla?

Maoam

Pupatko - moja zlata, mala si to tazke a presne to je to, co potrebujes u psychologa spracovat ako prvorade, v tom ti nijaky laik nepomoze, ani najlepsi a najludskejsi priatel nie, ak nie je psycholog, navyse potrebujes niekoho, kto ta osobne nepozna - a bude mat objektivny pohlad na teba + odborne vzdelanie, prave preto ti to tak kladiem na srdce, musis to dat von, svoju neblahu minulost, lebo tam je to podhubie, ten zaklad, tvojej dnesnej PPP

co sa tvojho okolia tyka, chapem, v UK tak zije vela ludi, ja som v zahranici tiez, ale nie so Slovakmi, ako je to typicke pre UK, sharovanie ubytovania atd., ale chapem ta po tej stranke, ze si na vela veci sama a si daleko od domova, inak na tomto fore je strasne vela ludi, ktori dlhe roky ziju mimo SVK, to len ako tip, je tu vela fajn ludi, ktori si uz kadecim preskakali a vedia, o com je zivot

Pupatko - casom sa naucis nenechat sa ovplyvnovat tym, co do teba hudie okolie, to co rozoberaju, je ICH vec, preco by si sa tym automaticky mala nechat ovplyvnit? cim neistejsi a slabsi clovek je, tym ovplyvnitelnejsi je

ale ty to das, krok za krokom, zacni u GP, vybavte sedenia a pohnes sa dalej, urcite, budes potrebovat vela sil, trpezlivosti a jedna rada - okrem priatela to nikomu nevesaj na nos, ludia su 'zli', v tom smere, ze vela ludi je neprajnych alebo su laici a mozu to obratit proti tebe

je velmi malo ludi, ktorym fakt mozes doverovat, takze aj tie sedenia si radsej nechaj pre seba, nemusia o tom vediet, staci, ze to vie tvoj priatel, ktory za tebou stoji a podporuje ta

drzim silno palce