Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC

Príspevok v téme: Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC
xyxyxy

Teraz už vážne !
Lietam v tom od cca. januára . Je mi zo seba zle . Baby, potrebujem poradiť, ako sa z toho dostať sama .Neviem si ani len predstaviť ako by som to povedala doma mamine a nechcem jej to povedať ,ja viem..že by mi chcela pomôcť , ale potrebujem to zvládnuť sama .
Viem,že by som sa z toho mohla dostať aj sama - snažím sa menej vracať ... niekedy to bolo 3-4 krat denne , teraz sa to snazim obmedzovat , a proste uz mam v hlave taky blok ,ze radsej sa neprejem ako keby som mala ist vracat potom .. uz to nevladzem robit .
Odkedy mam bulimiu som schudla "len" 4 kilá , myslíte si, že keby som s tým pomaličky prestala a hývbala sa medzitým ( bicykel,korcule,beh,posilnovanie,stepper,tenis... ) pribrala by som viac ako tie 4 kilá ?
-bola som na odbere krvi , nezistili mi nic zle,vsetko mam v poriadku , kedze vela mineralok ,ovocia,zeleniny ,jogurtov ( bielych ) ostava vo mne , takze predsa v sebe nieco musim mat. ; menzes mi tiez nemeska nikdy .. zatial mam zdrav. stav myslim ,ze v poriadku
Potrebujem len radu, ako zacat .. viem ,ze to pojde pomalicky , ale chcem to , musim to dokazat ! pre seba , aby som netrpela ako doteraz, lebo ma to nicí , ta predstava,ze ja som bulimicka ! - zabija ma to :-(
Prosim baby, ktore mate bulimiu alebo ktore ste ju prekonali , piste ,ako sa vam dari .. a tie ktore ste ju prekonali ,prosim,dajte vediet ako . K odbornikovi ist nechcem,lebo to by potom museli vediet rodicia, a ja chcem byt silna ,AJ BUDEM a musim to DOKAZAT !
Dakujem kazdej !
...................................................................................
ZDRAVIE.sk odporúča:
Veľký boj s anorexiou a bulímiou (PORADŇA)
Viac na www.zdravie.sk

[zruseny22]

mrska, dnes som sa ráno o 6:20 najedla, hoci som nemala chuť, ale pre istotu, keďže som včera nemala ani 1minútu voľnú. A dnes to isté! Našťastie som si dala ráno trochu musli s mliekom.

Baby, tak ja dnes druhý deň v práci a už bol aj exitus. Pacient dostal v čakárni infarkt, nepomohlo ani oživovanie:(
Prijali nás do práce troch na pol úvazku. Len včera sme nastúpili a dnes dal jeden chlapík aj výpoveď. A jedna 36 ročná plánuje to isté...
Ale ja ostanem..

Maoam

pre IRIS: ano, som zdravotak :-), ale neplanujem to robit do penzie, takze je dost pravdepodobne, ze casom sa posuniem inam, i ked ostanem v obore, ale ten je tak siroky, ved vies sama :-)

mrska

ahojte...
irise u nás je stále škaredo a nehlásia ani nič dobré už som z toho znechutená. Stále nosíme zimné veci...a v lekárni musí byť super...
cry ja pracujem na 8 hod.,a skús sa rano najesť,ranajky su najdôležitejšie,potom nemáš energiu..nemôžeš aj pracovať a hladovať...lebo to nezvládneš...
ja so mala dnes jogurt+pohanka,veľký pomaranč a 3 špaldové tyčinky...
no ide sa dať aj ja do práce...majte sa krásne...

irise

Ahojte, dobre rano.. konecne nam hlasia fajn pocasie dnes,tak dufam ze sa nesklameme...:)

zacala som dnes klasickymi ranajkami, a snazim sa presvedcit ze sa mi chce ist do skoly,no moc mi to nejde :D

cry,diky za podporu :) krasne a pravdive slova..

drzte sa aj dnes.

[zruseny22]

Babky, mám jednu úžasnú kamarátku. Ona je vlastne terapeutka... pracuje skôr s chorými detičkami. Ale nedá mi, aby som vám sem nedala niečo, čo mi práve pomohlo.. áno, zasa prišli tie výčitky z jedla, nutkanie ísť do fitka, ale viete čo? Toto mi veľmi pomohlo. Ak to pomôže aj vám, keď budete v "núdzi", budem len rada. Chcem sa s vami o to podeliť, lebo vás mám rada. Budem ju citovať:

"viem, že s tým jedlom je to ťažké a tak si skús predstaviť, kam každé sústo toho, čo si práve zjedla cestuje- jeden kúsok pomáha mozgu myslieť, ďalšie pomáha nohám chodiť, ďalšie pomáha rukám pracovať, atď. Tie výčitky treba postupne rozumne "roztriedit" a vyargumentovat, prečo potrebujem jesť. Ak si pripustiš výčitku, začni odznova. Nauc sa argumentovať a triediť. Ak idem pracovať, potrebujem energiu a preto idem jesť. Ak idem von, potrebujem energiu pre svaly. Tak isto, ak mám stav úzkosti a sama ju momentálne neviem zvládnuť ani dýchacími cvičeniami a treningom musím pomaly chodiť, idem von, idem a pozerám sa, snažím sa vytesnat nechcené myšlienky z hlavy. Sústrediť sa len a len na niečo, čo ta zaujalo a cielene si udržať tu myšlienku a rozvíjať ju. Nevzdavaj sa, po troche a pomaly to pôjde. Ak sa nedarí vždy znova začni odznova. Je dôležité neprestavat a bojuj! Na bicykli sme si tiež sto krát rozbili bolestivo kolená, ale na 101 krát sme nasadli a podarilo sa, išli sme. Aj teraz sto krát padnes, ale na 101 krát sa podarí".

(Babky, citovanie som mala odsúhlasné danou osôbkou).

Držte sa a bojujte! Raz ten boj predsa musíme vyhrať!

[zruseny22]

iriska, tak som si trochu aj pospala. Len som chvíľami bola akoby "hore" a cítila strašnú úzkosť... doteraz som z toho "vyplašená".
Čo sa týka jedla, jem normálne, neboj.
To je super, že máš takú lásku:) To je parádička:)

irise

v hlavnom meste rovnako -sneh,sychravo.. fuj. Ale dnes pojdem este von, za priatelom.. nechce sa mi do tej zimy,no ale laska je silnejsia :D

cry, skus si lahnut,mozno zaspis. Som rada ze celkom si na tom psychicky dobre,teda posudzujem podla tvojich prispevkov. Tesi ma to. A uz si dufam jedla od rana :)

Tesim sa na mail.

[zruseny22]

A zabudla som.. iriska, to ake je u vas pocasie?:) Lebo u nas od rana priserne snezi, tak nechutne, az do xichtiku:(

[zruseny22]

Iriska, mailik som este nepisala, asi trosku neskor.. ja som aj bola trochu hladna, ale fakt som nemala cas ani na 2 minuty. Tak neviem. Mozno bolo dnes len rusno a zajtra tak nebude..
Mnam, ake dobre papanicka mas:)
Inak tiez premyslam, ze by som si na chvilu lahla, ale nezaspala by som.. tak uvidim este..
Ale zatial ok, stale som aj bez prehanadiel, uz ani nemam chut ich do seba cpat. Aj tie antidepresiva som vysadila a je mi stale normalne aj bez nich... hovorila som, ze som ich rok do seba cpala zbytocne, lebo mi vobec nepomahali.
Drzte sa.
A iriska, tebe dnes urcite odpisem este na e-mila;))

irise

Caute. Ja som dnes napriek pocasiu zase pozitivna :)

mrska, hej dnes som uz mala skolu,riesim diplomovku a tak.. nervy, ale ako vidis nemam cely den zabity, sice zajtra to bude hustejsie kedze idem aj praxovat do lekarne.
skusim ten syr, potom poviem aky je :) (asi az cez vikend)

cry, uff, tak si to mala huste.. ale jest nemozes zabudnut,lebo takto vydrzis max. tyzden potom zas budes znechutena a unavena :/ nejako to jedlo zariad,urcite aj ostatni pracovnici jedia.. inak blbne mi mail,tak neviem ci si mi pisala.

ja som dnes ranajkovala klasiku : banan- kusky s jogurtom a medom.. desiata jablko a ovseny kolacik (kamoska mi doniesla -tiez bola fanusicka dukanovej diety isty cas,ale uz s tym prestala), obed cestoviny s velmivela brokolicou v syrovosmotanovej omacke. :) mnam. teraz pijem caro, idem spat. :P mne sa zije...

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC - Fórum - ZDRAVIE.sk