Mojím snom je život v Kanade

anamarie

lost - v sobotu idem na CT brucha a malej panvy. Absolvovala som to minuly rok presne o takomto case (myslim, ze mam bohuzial problem s pankreasom) a pozrela som si ucet z minuleho roka - spital si vypytal 9000 dolarov, moja poistovna im vsak zaplatila 1800 a ja som doplacala 450. Vdaka bohu za poistku. Akurat mi volala pani z nemocnice, ze mi vyratala, ze budem doplacat 800 dolarov, ze ako to chcem hradit -a cakala, ze vytasim kreditku. Ja na to, ze ked to prejde mojou poistovnou a dojde mi ucet. Prasce. Teraz si spominam, ze aj minuly rok to tak bolo a platila som nakoniec menej. Jedina pozitivna vec je ta, ze vcera, v stredu som sa na CT objednala a v sobotu nan idem.

Lumik

Ake asi tak mozu byt ostatne naklady ak sa odpocitaju naklady na mzdy personalu? Asi budu tiez vysoke kvoli nejakym certifikatom alebo patentom na lieky a pristroje. Tusim by v zdravotnictve asi mal byt socializmus, inak ti bohati stiahnu vsetkych lekarov k sebe.

lost

jaj tak, cize to tie pravidla su striktne :)
to potom ani nie je komunizum ale fasizmus :D (resp myslim tym, najhorsie mozne riesenie)

a snazi sa to niekto riesit, aby boli podmienky jednoduchsie?

0vecka

2 lost nie lebo by si ich vsetkych nestihal... to chce systemove riesenie... nepr zjednodusit proces toho ako sa clovek stane lekarom... potom ioch moze byt viac a uz to cele padne a toto nema s kapitalizmom nic spolocne... toto je komunizmus ... ked sa to cele centralne reguluje (kapitalizmus je ale to ze su zrazu vsetci samostatni... teda asi ta najhorsia kombinacia..)

lost

no podla mna lekari pocitaju s tym, ze su nepostradatelni :)

ale technicky, ak by som sa vyucil za lekara a isiel 10% pod ich cenu, stale zarobil 180-360K / year tak by som mal dost zakaznikov a ukradol zakaznikov im :D cize by tiez museli ist s cenou aspon na moju uroven, ci nie ?

0vecka

a teda vecsinou tak ze lekarom je byt tazke teda su drahi... kebyze to trosku zvolnia tak by ta cena hned klesla....

anamarie

V akom pripade zasahuje stat? Ved som pisala, ze tu nie je statne nic. Stat nenariadi lekarovi ist do basy, to s tym nic nema... Lekari robia biznis ako ktokolvek iny.

0vecka

2 anamarie to nema s kapitalizmom nic spolocne... v tom to pripade dost zasahuje stat a napr ak lekar nieco poserie tak ide do basy...