Mojím snom je život v Kanade

anamarie

Hej, kapitalizmus.

Lekarov je ako maku. Statne nemocnice nejestvuju. Kazdy si da cenu aku chce, rovnako ako napr. v obchode. Lekarcina je velmi dobru biznis. Dobri lekari zarabaju 200 000-400 000 rocne.

0vecka

2 lostto su tie regulacie.... ja stale hovorim ze tak min 50% lekarov sa da nahradit ludmi co by dostali 2 mesacny kurz....

lost

no jo, tomu sa hovori kapitalizmus :D

a dostatok ludi studuje medicinu?

lebo toto mi pripomina nejaky divny trhovy jav, ze je bud malo medikov, alebo maju kartel.. (resp kartel maju dodavatelia nemocnic)

lebo to je fakt divne.. takto premrstene ceny..

anamarie

Lost no hej, je to tazke... Ked clovek nie je ozaj ze chudak alebo sa nan aspon nezahra - Mexikosky sa nevydaju a su doma s x detmi, hoci maju zarabajuceho chlapa, len aby mali lekara zadarmo, ale ked chces zit normalnym zivotom - manzel/manzelka, deti a zarabas, aj ked nie vela, tak sa fakt mozes obesit, ked ochories. Treba, aby aspon jeden z manzelov mal poistku cez zamestnavatela a mohol poistit svoju rodinu a ked o pracu pride, pride aj o postenie. Sranda to nie je.
Hej, na implantat treba cvakat. Je to dobre na plomby alebo jedno vybratie korena, ten rocny limit.

lost

hm, no pekne :)
1500 dolarov na zuby, to zozerie hravo 1 implantat a to ani nebude dokonceny :D (teda u nas, a x-nasobne ceny u vas :D )

no tak to je potom uz inak brutalne, ked si uvedomim ze tie sumy zrujnuju aj ludi s nadpriemernym platom a budu na tie ucty pracovat ROKY :-O

biznis so zdravym no :/

a to si nechcem predstavit, co ma robit clovek, co zaraba $36k .. povedzme ze nie cez zamestnavatela (nieco ako podnikatel, alebo freelancer ci neviem co) ale len tak sam pre seba.. z toho dat $12k na poistku, zostane mu velke hovno na zivot :D no a bez positky, ak u dojde $400k ucet od nemocnice, tak sa moze obesit..

0vecka

2 anamarie a preto hovorim ze neviem ako to bolo naozaj lebo ak nieco pracuje a este v IT tak si nemyslim ze by ho len tak poslali domov.... zdovodnenie podla neho bola prave vysoka zivotna uroven na slovensku...

anamarie

lost - ked clovek nema poistku, tak urcite. Lekari si uctuju neuveritelne cifry. Nie je to nicim kontrolovane, lebo tu nie su statni lekari, vsetko je sukromne. Pokial nemas poistenie, musis zaplatit to, co si pytaju, ked poistenie mas, tak od poistovne dostanu len tolko, kolko sa s poistovnou dohodli cez zmluvu - ked ti napriklad pride ucet na 4000 a mas poistku, tak doplacas dajme tomu 200 a od poistovne dostanu 1000. Ked nemas poistenie, musis zaplatit plnu sumu. Je to riadne zverstvo, tie ceny.
Aha- u zubara mame limit na ukony do 1500 dolarov rocne. Ked ti treba urobit nieco "velke" a co sumu presahuje, tak platis z kesene.
Neviem si predstavit, co moze stat x dnovy pobyt v nemocnici...

lost

anemarie, cize taka necakana operacia alebo poskladanie cloveka dokopy po nejakej nehoda na hrane smrti moze stat aj dolnu mid-6 cifernu sumu ?

dream

Chcela by som sa ešte opýtať, či pri mailovej komunikácii s firmou, ktorá zabezpečuje pracovné víza je potrebné uviesť aj svoje meno a priezvisko. Ďakujem :)