Mojím snom je život v Kanade

Deria

no to prave ani ja neviem, ako je to teraz. pred niekolkymi rokmi, ked som pracovala v zahranici, bola som tiez poistena len tam.

0vecka

2 Deria ak sa ti nieco stane tak pojdes na SK sa liecit? ... okrem toho neviem ci to len tak ide sa poistit v inom state... by to tak asi vsetci robili... napr pokial viem tak ked robis v nemecku oficialne tak nemas moznost sa poistit na SK a neplatit poistku v nemecku...

dream

Neviem teraz či som to správne pochopila...takže je potrebné si platiť zdravotné poistenie v Kanade a zároveň aj v inom štáte, aby som mala istotu, že sa mi aspoň niekde mimo Kanady poskytne adekvátna zdravotná starostlivosť?

Deria

s tym soc.systemom je to pravda. moja kamoska sa vystahovala s muzom a dcerou do kanady. nechali tu 8 rodinny dom, ktory si postavili a ktory sa dalej mal prenajimat. nakolko zije v kanade svagor, ktory tam aj uspesne podnika uz asi 25 rokov, neisli na blink, mali vsetko zabezpecene ako aj ubytovanie a pracu. ale asi vedeli preco si zdravotnu poistku budu aj nadalej platit v nemecku, kde predtym zili. zrejme dali na rady svagra a dobre urobili. lebo po dvoch rokoch kamaratkin manzel vazne ochorel, takze sa vratili naspät do nemecka, kde dostal veskeru zdravotnu starostlivost a doslova ho vratili k zivotu, aj ked sme v to uz nedufali. pochybujem, ze by to bolo dobre dopadlo, keby si nebol nechal zadne vratka. moja kamoska stale spomina na kanadu, ako tam bolo super. najradsej by sa tam vratila ale zdravie jej muza a istota, ze je v pripade recidivy v dobrych rukach ju/ich drzi v nemecku.

Maoam

priprav sa na to, ze tam nie je taky super socialny system ako v EU, budes uplne odkazana sama na seba, nejestvuju take zachranne siete v pripade choroby, nezamestnanosti, zdrav. starostlivosti, ID ako v Europe

(teda asi sa ta to teraz netyka, ale je dobre o tom vediet, ked tam pojdes)