Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Sestra kradne

Príspevok v téme: Sestra kradne
krtko1

Ahojte, ak máte niekto skúsenosť s touto situáciu, prosím pomôžte mi nájsť riešenie, pretože som už naozaj zúfala. Mám opačný problém. Moja mladšia sestra, ktorá si neváži nič, mi kradne peniaze, ktoré si sama zarobím na brigáde popri VŠ. Sú to peniaze z ktorých žijem, pretože jediné čo dostanem je výživné od oca a bývanie od mamy, všetky ostatné výdavky si platím sama(cestovné, strava, telefon...) Začala som zamykať svoje skrine - nepomohlo. Kúpila som si pokladničku ktorá sa nedá otvoriť ak tak iba otvárakom na konzervu aj odtiaľ vzala peniaze, zaobstarala som si trezor na kľúč, aj ten otvorila. Už mi ukradla dosť peňazí, mobil, zlatý prsteň.... Robila to aj u otca ktorému ukradla veľkú finančnú hotovosť, gastro lístky a iné veci, nakoniec sa presťahovala vraj kvôli psychickému týraniu zo strany jeho manželky ku mne a k mame. Najhoršie je že mama sa to snaží uhrať do outu, nevidieť čo robí a dokonca ju stále sponzoruje. Práve skončila SŠ a ,,hľadá" prácu. Bola už aj na psychologických pohovoroch u psychiatra, tzv. terapia - nezabralo....Nepomáhajú rozhovory ani to že som naozaj schopná na ňu podať trestné oznámenie z krádeže...Nepomáha nič, neváži si nič, necíti sa byť za nič zodpovedná. Matka zatvára oči pred tým a za blbca v domácnosti som ja, pretože sa dožadujem rešpektu. Neviem čo mám robiť, na to aby som išla sama do prenájmu nemám momentálne financie. K otcovi bývať ísť nemôžem, pretože vraj po skúsenostiach so sestrou sa boja že som taká istá. Pritom sa živím od 16-tich sama a som úplný opak sestry. Momentálne má 21 rokov a nedokážem si nijak toto správanie vysvetliť ani nájsť vhodné východisko. Ďakujem za odpovede k téme.

Li.

Zákon je tak nastavený,že trestný čin je až keď suma presahuje 266 EUR
Keď je menšia,políciu to berie ako priestupok. A ten vyšetrovať nechcú.

matta5225

Ahojte mám jeden problém,Mala som u mna doma priateľov,na dva dni na návšteve.Po ich odchode som zistila že my chýba 100eur,Najhoršie je že oboch dobre poznám.Ale viem, že to mohol byť len niekto znich pretože sme mali voľný byt prosím poradťe ako to mám celé riešiť tak aby som ich dostala späť :( Dakujem

mimikaaa

urcite vkladna knizka,bez rizika...vytiahnes aj vlozis kedy chces,staci obciansky preukaz.behom chvili ti ju zalozia ziadna veda...peniaze ktore vlozis mas stale tam nemanipuluje sa snimi

Agnes998

U mna kradol brat, bolo to este pred cca. 14-timi rokmi, vtedy este platenie kartou nebolo take rozsirene preto som nemohla nemat pri sebe ziadnu hotovost. Ale kradol aj ine veci, to sa naozaj neda schovat uplne vsetko, vsak ani nemam kam, dam si to do izby a on mi to odtial zobral. Izbu som si mohla zamykat len tak, ze mama mala druhe kluce, nedovolila mi mat jediny kluc, lebo ze co ak bude u mna tiect radiator a oni sa do izby nedostanu. Samozrejme nikdy v zivote netiekol v tom byte nikde radiator. Mama dala ten nahradny kluc do maleho trezora, kluc od trezora niekde schovala do kvetinaca, brat ho nasiel, dostal sa do trezora aj do mojej izby. Bola to neriesitelna situacia bola som strasne zufala, tiez som nemala peniaze na to byvat inde. Nakoniec ked ma mama nasla pozerat na internete prenajom garazi, sa nejak spamatala a bola na brata prisnejsia, chcela som ist byvat do garaze lebo na prenajom bytu som nemala. Sprchovala by som sa v robote, garaz by som si v zime vykurila. Nakoniec k tomu nedoslo. Brat sa nakoniec po par rokoch spamatal a dnes spolu vychadzame bez problemov. Mozem sa nanho spolahnut, ked potrebujem, pomoze mi. Vtedy som neverila ze takyto cas niekedy pride. Myslela som, ze ho budem nenavidiet do smrti.

anka89

jedina rada bez urcite do banky a povedz aky mas problem doporucia ti urcite vyhodny ucet a spytaj sa tam aj na trezor kolko stoji prenajom zan a mas od sestry pokoj a napis ako si to vyriesila nacakaj uz ani minutu

Sisi111

Nečítala som predchádzajúce príspevky takže možno tu už taká rada padla ale ... podľa mňa jednoznačne založiť účet a držať pri sebe minimum v hotovosti. Telefón si môžeš platiť aj z neho, vo väčšine obchodov sa tiež dá platiť kartou. U mňa to bolo jediné č pomohlo dovtedy som prišla omnoho a najviac ma mrzí zlatá súprava so smaragdmi. U mňa však nekradla sestra ale matka

stonka

gabanna, musis si prachy a cennosti dokladne schovat, vsak ked vies, ze toto robi, tak si das prachy do rifli, ktore mas volne pristupne??!

gabanna

je to hrozné a presne to poznám, presne to iste robi moja sestra, vecer si dam nejake peniaze do vrecka riflí tesne pred spaním, ráno vstanem a penazí nikde, ked ju obviním povie mi že to som mohla hocikde vytratiť a klame nehorazne, nici vsetko čo je v dosahu, od oblečenia veci bežnej potreby proste všetko ukradla mi dokonca zlatý prsteň, ktorý som dostala od rodičov, a to žijeme v úplnej rodine s oboma rodičmi a ešte s dvomi bratmi, všetci vychadzame spolu super len s nou nevychadza nikto, rodicia nic nerobia, pripada mi to ako keby sa aj im niečim vyhrážala a su nemohúci v tomto, veľakrát okradla aj mamu a na otazku preco to zrobila jej odovedala ze ju nema provokovať ked necha penaženku len tak, ale väčšinou sa tvári že to ona nie, dokonca ked jej nadávam do zlodejov a že je chora zbije ma, nestalo sa to raz a to je o 9 rokov mladsia ja mam 26 a ona 17, ja mam na krku tak akurat depresie a neviem čo mam robiť, vyhražam sa dokonca som odisla z domu lebo sa potrebujem učiť na šátnice ale doma to nedokážem, najhoršie je že nemám peniaze na to aby som sa osamostatnila....

jahodka123

Tak toto ti nezávidím. Moja kolegyňa má tento istý problém s mladšou sestrou, ba aj horší. Jej sestra terorizuje celú rodinu. Nepracuje, iba cucá peniaze, kadekoho vláči do ich bytu, ked nie sú s mamou doma (otec s nimi nežije), vyjedia celú chladničku a ešte vynadá mame, že neni čo jesť. Kolegyni rozbila sekerou notebook, skrine, dvere a ešte jej do steny vyryla hákový kríž. Dievča to nemá v hlave v poriadku, je aj na drogách, len nevedia na akých a aj u policajtov je "známa firma". Ich problém je ten, že sa jej nevedia zbaviť a boja sa jej. Tak pozor na to, aj toto začalo "len" kradnutím peňazí...

krtko1

Zewa, sadli sme si spolu už nespočetne veľa krát. Mama ju proste ľutuje a donekonečna bude, pretože ona si odmieta priznať, že toto robí toľko krát to dokázala zopakovať.... Obviňujú mňa, že isto som si tie peniaze vybrala sama a teraz z toho obviňujem sestru. Ja vidím východisko zatiaľ len v úplnom osamostatnení sa, len ako som písala ako študent VŠ si to nemôžem dovoliť platiť vysoký nájom. V najbližšej dobe si idem zaobstarať minikameru, ktorá bude zapnutá v každom momente kedy sa nebudem nachádzať doma. Ak zistím zo záznamu, že čo i len otvorila moju skriňu, ktorá je zakaždým zamknutá idem v tom momente na políciu, pretože teraz nemám dostatočné dôkazy voči nej... Sedenia, ktoré mala u psychológa alebo psychiatra nedochodila, počas nich sa presťahovala k nám, pričom mama jej dávala voľnosť a otec bol ten tvrdší, ktorý ju tam vôbec dal. J111
tiež o tom už veľmi dlhú dobu uvažujem... A v súčasnosti, keď som jej vyhodila na oči, že internet jej odmietam poskytovať a nech ide kam chce, keď tak veľmi potrebuje, som samozrejme opäť mrcha, pretože ona net jednoducho ,,potrebuje" ...

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Sestra kradne - Fórum - ZDRAVIE.sk