Ako prekonat strach zo soferovania?

Príspevok v téme: Ako prekonat strach zo soferovania?
denyssa

Mam vodicak 1,5 roka, robila som si ho, ked som mala 30 rokov. Mam pocit, ze to bolo dost neskoro a mala som si ho asi urobit, ked som bola mladsia :). Mam pocit, ze mam zo soferovania ovela vacsi strach a respekt, ako ked by som sa bola ucila soferovat v 20tke.
Ked som ho dostala, napadol sneh a cez zimu som sa bala soferovat. Na jar som trochu skusala na otcovom aute, brat jazdil so mnou a ucil ma. Ked som vsak isla 1x sama, podarilo sa mi tuknut na parkovisku cudzie auto. Mala som z toho pekne nervy. Ked som na to trochu zabudla, zase som skusala soferovat a naucila som sa jednu trasu, ktoru som celkom zvladla, ale keby ze mam ist neznamou trasou, tak to nezvladnem. Teraz som zacala byvat s priaelom a aj on chcel, aby som si skusala jazdit na jeho aute. On ma vsak stare, viac ako 10 rocne auto, kde uz vela veci nefunguje tak ako ma (zasekava sa prevodovka napriklad)a to mam este vacsi stres z toho ako na novom aute. Otec ma pomerne nove auto, takze to bolo vsetko ako na aute z autoskoly. Priatel je trpezlivy a pomaha mi, uci ma, ale vzdy ked soferujem a stane sa mi nejaky maly kiks, tak hned mam z toho stres a uz dalej sa neviem sustredit na jazdu.
Jednoducho moj problem je, ze som asi totalne technicky antitalent a ja to auto jednoducho nedokazem ovladat a ked sa sustredim na to, ze mam preradit, podradit a pripadne sa mi na krizovatke moze zaseknut prevodovka, tak sa nedokazem sustredit na jazdu a vsimat si znacky a premavku a tym padom to moze skoncit zle a preto radsej do toho auta nesadam.
Velmi by som to chcela vediet, ale neviem v sebe ten stres prekonat.
Akoby sa to dalo?

cx600

Magy: Dobre dobre uz koncime :) Ale vyjadril som sa aj k téme :) Potom povedzte co hovorite na tie video-autoškoly :)

dazdovka666

Magy, to mas teda pravdu, to tak vyzera, ked sa tu stretnu auto-maniaci :) Len co ked nam podobne temy hned rusia, niekde sa musime vyburit! :D

dazdovka666

Od minuleho roka /kokos, minuly rok? nie som si teraz ista/ prideluje ECV generator, takze teraz je uz pridelenie cisto vecou nahody. Cize ak to bolo nove SUV aj s novym privesom, bola to fakt nahoda. :)

Magy

denyssa, skoda ze nie si registrovana a nemozes uzavriet temu, lebo tito dvaja mudrlanti tu za chvilu zacnu rozoberat, ci je lepsie OHV alebo OHC :DDD

nic v zlom mladenci, ale denyssa ma problem, kde zaplava pre nu nepotrebnych informacii jej nijako nepomoze, iba sa v tom strati. ;)

lost

nj tiez pravda :)

to by som zistil asi tak, ze sa postavim v NR pred to oddelenie a sledoval ake SPZ nosia ludia von :)

ci je to blizko k "EO" :)

dnes som videl take SUV ktore malo 444 a tahalo prives a malo 373 :D tiez sranda..

keby aspon davali take SPZ nejaku imunitu :P :D

to aby som isiel studovat diplomaciu :D

alebo radsej jazdil do 130kmh :)

lost

C63 to asi nie je (ziaci by to asi nezvladli :D hlavne ak to ma manual :) ), ale stavim sa o 10 000 eur ze maju kontakty na OR PZ NR :)

ved kazda SPZ im konci "77" :D (tusim ze len okrem tej toyoty)

to nemoze byt nahoda :D

ten traktor, to by bola sranda :)

lost

nj :)

ale to bolo skor nejake C220 nie? :)

lebo C63, to by nestacilo tych 16 eur na benzin :D

odhadujem ze C63 ma tak 40-50EUR na 100km benzin :)

minule so pozeral, ze take auta sa na hodinu poziciavaju tak okolo 400EUR :))))

ale nestoji to za to :) clovek si nevychutna auto pokial ho nepozna dokonale..

cx600

lost: Načo strácať? Zaplať si kondičné jazdy. :D Ale cca 16 - 18 Eur na jednu jazdu by som fakt nedal :/ (ale netusim ci 1 hodinovka alebo 2 hodinovka (po 45 min))