Narazená kostrč

Príspevok v téme: Narazená kostrč
mimina

Ahojte všetci! Pred 8 dňami som si pri páde na zadok narazila kostrč.No a ani po týždni bolesť neprestáva,ba dokonca dnes keď som si sadala bolelo to ešte viac.Nebolí to nepretržite,len pri sadaní a vstávaní a pri veľmi prudkých pohyboch.Myslíte že to je len narazené alebo to môže byť vážnejšie??Má niekto podobnú,nepríjemnú skúsenosť??? Ďakujem vopred za príspevky :)

Michaela M.

Ahojte, určite takýto problém nepodceňujte a neodďaľujte zbytočne návštevu u lekára!! Ako tu poniektorí píšu, nešli ku lekárovi, a bohužiaľ sa im to vypomstilo - 10 rokov s takými bolesťami pri sadaní a vstávaní žiť? Aký je to potom život. Keby vedeli, čo ich čaká, a čomu by sa vedeli vyhnúť, určite by utekali k lekárovi, ktorý vie kostrč napraviť a bolesti prejdú max do pol roka.

Ja som skočila do vody z 5metrov, a pri páde zadkom na vodnú hladinu som si narazila kostrč. Bolesti sa dostavili do polhodiny a nebolo to veru nič príjemné. Pichľavá bolesť pri sadaní a vstávaní, až som mala pocit, že radšej budem stáť, aby som tú bolesť nemusela znova zažiť. Neodďaľovala som lekára, hneď som utekala na pohotovosť. Doktor bol ústretový, vypočul si môj problém, poučil ma akým spôsobom sa to napráva, ak by bola kostrč zlomená. Kázal mi ľahnúť si bruchom na stôl, pochytal oblasť kostrče a poslal ma na rontgen. Keď boli snímky hotové, doktor s úsmevom konštatoval, že je to iba narazené, a teda nie je potrebné to naprávať. Predpísal mi Ibalgin mastičku, ktorá stlmí bolesti pri sedaní, vstávaní. Myslím, že sa tu dá hovoriť o obrovskom šťastí, kedže sa mi dokopy nič nestalo, ba dokonca sa mi vyriešili aj problémy s chrbticou(cca 2 roky som mala pocit, že mám posunuté stavce a týmto nárazom z veľkej výšky o vodnú hladinu sa mi stavce posunuli na správne miesto, takže ma už ani chrbtica nebolí)

Pre tých, ktorí si narazili kostrč, ale boja sa ísť ku doktorovi: Určite sa nemáte čoho báť, dáte si to zrengenovať, a poprípade napraviť, pretože radšej zažiť nepríjemnú situáciu, ktorá trvá dokopy 5minút ako takto žiť so starosťami a nevedomosťou či je to alebo nie je zlomené niekoľko rokov!!

Denisa258

Odkaz pre miminu:::::::::::::
Mimina ja už takto trpím 12rokov!!!
Mala som úraz v detstve.Mala by si s tým ísť k lekárovi ja som išla po 8rokoch a povedal mi že som mala zlomené 3stavce chrbtice a ešte k tomu aj kostrč a mala som presne takéto problémy ako ty nemohla som sa ani postaviť a dodnes tak trpím.V najlepšom prípade to budeš mať iba odštiepené a nie zlomené.Teda iba úlomky,ale utekaj s tým ako sa ty dá.

exitt

Ahojte, ako tak pozeram kazdy tu ma problem s kostrcou. Ja som pred troma rokmi bolestivo spadla, aj ked som doktorom vravela ze ma boli kostrc zräntgenovali mi vsetko ostatne ale kostrc nie. Urobili zo mna sprostanu ktora sa chce vyhnut skole a este k tomu pridali ze tak ako opisujem moj pad, este nikoho padat nevideli. Odisla som odtial s placom a viac som to neriesila. Presli tri roky a kostrc ma neprestala boliet. Ja to vsak necitim pri sedeni ale hlavne ak som cely den na nohach, pracovala som ako casnicka a manzel ma po kazdej smene musel odniest domov na rukach lebo som sa nevela hybat. Musela som zmenit zamestnanie, ale bohuzial po pol roku nastali opät problemy, mala som viac prace a hned sa to zacalo prejavovat. Opisovanie väcsiny bolesti sa ale v niekolkych bodoch nezhoduje s mojou. Ja mam bolesti, nad kostrcou presnejsie v lavo, pokial stale chodim tak to nepocitujem akonáhle ale zmiernim krok, zacne sa mi podlamovat lava noha a pocitujem ako keby pichanie vidlicou do lavej polky zadku. Myslite ze to moze byt aj nieco ine ako samotna kostrc. Po skusenosti s doktormi nemam velku chut ich opät navstivit ale uz mi to velmi zneprijemnuje zivot.

VierkaM

Ahojte pred piatimi mesiacmi som spadla a zlopmila som si kostrc ktora mi zrastla do 45 stupnoveho uhla.navstivila som chirurga,neurologa a ortoped mi odporucil operaciu-odstranenie kosti.Operacie sa bojim poradte co mam robit ci to mam podstupit.chcem vediet ci to niekto podstupil a ci to je dobra volba.dakujem

kostrc

prosim rychlo potrebujem pomoc ja ked sa napnem tak ako keby sa mi nieco vyskocilo na kostrci co to je alebo hyblo sa nieco :(

maruska84

kostrc - ja som tu tiez pisala cca pred 2rokmi, spadla som dost bolestivo, bola som potom na RTG a lekar mi vysvetlil nieco take, ze zlomene to nie je, ale moze to byt podruzdene.. od bolesti mi kazal uzivat ibalgin a natierat si to niecim, uz neviem cim, bolelo ma to vyse mesiaca fakt moc, potom sa to zhojilo a odvtedy len parkrat do roka trochu zacitim, napr pri zmene pocasia a tak :) ale na rtg na pohotovost si mal radsej zajst..

kostrc

Ahojte mam to ite ako mimina :( boli ma to hlavne ked si sadam ked stavam ani moc nie . Prosim vas neda sa to liecit bezdoktora lebo sa ho bojim a stalo sa mi to ked som sa sankoval vyskocil som aj so sanami a dopadol som na na nepriamo na kostrc.Prosim pomozte :(.Raz som to uz mal ale to ked mi kamos kopol do kostrce so zeleznimi kanadami :) vtedy sa mi bolest zjavila potyzdni a za 3 dni prestaa teraz ma to boli uz 5 dni pomoc :(