Na zamyslenie !

milli11

Maoam, malicka.

V lietadle pohodicka, dokonca ani necitim,ze letime (ak nie su tie turbulencie). Skor sa tam citim ako v kresle v obyvacke, hlavne ked pustia TV. :DDD A najviac zboznujem, ked sa lietadlo odlepuje od zeme alebo pristavame, hlavne, ked to nie je uplne hladke, ked citit take to drgnutie. :DDD Pre mna je to zabava. Ale neviem preco?

Ked sa divam z okna z vysokeho poschodia, to mi tiez nevadi.

Ale na balkone, to nie. :(

Kvoli strachu z vysok som aj obmedzila turisticke vylety. Vzdy, ked ma niekam pozvu, najskor sa povypytujem, ci tam budu kopce, ake vysoke, ake strme a ci bude niekto ochotny mi pomoct, ak by som to nezvladala.

Nemam problem vyjst hore na kopec, ak sa nepozeram spat. Ale ak uz som hore a mame ist spat dolu a uvidim tu vysku a sklon toho kopca, ktory sa mi, neviem preco, zda zhora strmsi ako sa zdal zdola, nastane problem. :( Uolne zmeraviem a nedokazem sa ani pohnut. :((( Musim sa niekoho chytit za ruku a az tak dokazem zist dole.

Ale toto iste sa mi stava aj na schodoch, na sirokych schodoch, ktore nemaju zabradlie. Hore vyjdem v pohode, ale dolu uz nie, musim sa niekoho chytit. Ako keby som mala strach, ze na nich spadnem a nebudem sa moct nicoho zachytit, zabrzdit. Z toho mi naskakuje husia koza. Nieco taketo.

thatgrapejuice.net

i2.cdnds.net

0vecka

2 bingham mozne to samozrejme je... ide o to ci sa to bezne stava... podla mna nie...

2 malickaaaaa nabuduce si daj na letisku dve tri piva a bude to ok....

bingham

Ja mam rad vysky a ked som bol mensi tak som aj sedaval na okraji balkona... :)

a k tej otazke...vobec by ani zomriet nemusel, zalezalo by na tom ako dopadne

a neviem ci je vobec mozne umriet skor ako ked clovek dopadne - asi nie :)

Maoam

malickaaaa, psychotrening je vraj ucinny, autogenny trening a pod., ale neviem do akej miery a nemam s tym osobne skusenosti, takze ti neviem poradit na zaklade osobnej skusenosti

Maoam

0vecka, zabudol si na to, ze tam si na zemi a nie vo vzduchu vo velkej vyske, to je velky rozdiel (z hladiska psychiky, to sa deje podvedome)

malickaaaaa

...tak neviem ale u mna je to len o strachu z vysky. Mam problem ako uz niekto spominal stat na balkonoch v panelaku. Normalne ma vkuse myka, keby niekto v taky moment do mna drgol tak asi zosaliem, strasna panika ma chyti a idem hned k zemi...

a v lietadle ide o to, ze nemam pevnu zem pod nohami, akonahle zacnu turbolencie som v krci a zapieram sa nohami o podlahu a ruky mam take zovrete ze koniec a ani sa mi zhlboka nadychnut neda :DDD jak taky blazon...

bus, vlak, auto je ok...

Daju sa kupit na to nejake lieky??? viete niekto o niecom?

Maoam

myslim, ze ide o dva rozne problemy, jednym je strach z vysky ako takej, kde clovek ma zavrate, ked stoji volne na balkone alebo na budove a hladi dolu a druhe je letiet v uzavretom priestore, niekde som citala, ze strach z lietania nesuvisi so strachom z vysky, ale s podvedomym straty kontroly ako takej

ludia, ktori su viac spontanni a nechavaju veci plynut, väcsinou netrpia strachom z lietania lietadlom, ti upnutejsi a ti, ktori sa snazia vzdy vsetko kontrolovat, vratane svojho okolia, maju panicky strach z lietania

neviem, co je na tom pravdy (?)