odvaha na pracu

Príspevok v téme: odvaha na pracu
tushi

viem, ze to asi znie divne, ale nemam asi odvahu na pracu. ako kazdy student, aj ja by som si chcela privyrobit. aj si vyhladavam ponuky, no bojim sa tam ozvat. mam strach, ze tu pracu nebudem zvladat, ze urobim nieco zle (aj keby slo o nejake upratovanie). bojim sa, ze ked nieco urobim zle alebo nepochopim, ze na mna nakricia alebo co...

nedavno som prekonala strach a kratko som brigadovala v jednej znamej obchodnej sieti s textilom. dopadlo to vsak vselijako, pretoze medziludske vztahy tam boli na bode mrazu (proste som LEN brigadnicka, tak musim byt od nich), aj som to nakoniec nechala.

zazili ste aj vy nieco podobne s tym strachom? je to preto, ze nemam s pracou skusenosti alebo som divna?

dakujem

milli11

To iste som zazivala aj ja po srednej. Ze to nebudem vediet, ze to nebudem zvladat.

Tak aj bolo, nastupila som ako zaciatocnik uz do rozbehnuteho kolektivu a davali mi pocitit, ze som nova, zaciatocnik, ze mi to tak nejde, ze ich brzdim.

Potom som vsak nastupila do novootvorenej firmy, kde sme zacinali vsetci od zaciatku. A tam som to uz zvladala v pohode. Cize zalezi aj od toho.

tushi

maomam
nie, na strednej to nebolo potrebne...
ako som spominala, pracovala som len raz...
nemyslim si, ze mam klave ruky... len ten strach ma brzdi a neviem, ako to prekonat

tamariska
dakujem

Maoam

21, doteraz si nikdy nic nerobila? na strednej tiez nic?
no to je najvyssi cas si zvykat na pracovny svet, vsak vyskusaj, nikto uceny z neba nespadol

podla mna je tvoj problem skor ten, ze nie si dost asertivna

ak nemas vyslovene klave ruky, zaucis sa, neboj nic

tamariska

ver mi, aj keby si bola neviemake nemehlo, pracu casnicky zvladnes. ak s tebou nebudu spokojne, poslu ta prec. je to len o zvyku. je pekne ze si chces najst brigadu. naucit sa da vsetko.

tushi

nie, mama ma nekarha ani nic take... jedine, ked som nieco spravila zle.. alebo inak, ako by to spravila ona, tak si zo mna spravila srandu...

rozmyslala som, co by som asi zvladla.. napadla ma casnicka, len neviem, co oni vsetko robia.. a keby som tam prisla, tak ma zaucia, ci bez praxe ma poslu prec? :D