Materské kurzy pre rómske matky

Príspevok v téme: Materské kurzy pre rómske matky
gadzina

Neviete či sa nejaká z toho množstva proromskych organizácií zaoberá výchovou budúcich rómskych mamičiek? Ved by to potrebovali ako soľ, odkiaľ maju tieto deti detí vedieť ako sa maju starať? Sociálne dávky dostanú, ake vedia čo s nimi? Okrem kúpy kočara a handriciek pre deti. Minulé má išlo rozhodit pozorovaním ako do cca rok a pol ročného cigancata leju pepsi. A kolko ich deti má nadváhu lebo vedia prd o zdravej výžive. Viem že aj biela časť populácie má veľké medzery, ale u rómskych matiek su obrovské.

xxy

gadzina :) a co ta pampers z toho bude mat? no ja silno pochybujem, ze po invazii firmy pampers do ciganskych osad sa im zvysi financny obrat.

nefinka

a to ani nevravím, že keď chce biela budúca matka absolvovať dáke takéto kurzy, tak si za to musí SAMA zaplatiť..no ale jasne, cigáňom to venujme zadarmo :D

Blondula

nefinka....presne tak !!! zase by to boli zbytocne vyhodene peniaze !! skor dat "bielym" tie plienky...sak je vela rodin,kde chybaju peniaze :-(

gadzina

Platilo by sa to samozrejme z fondov, čo myslíte, že na rómov netahaju peniaze neustále, ci uz z rozpočtu alebo z eú? Je to jedna veľká čierna diera tak nech su aspoň nejake výsledky. Za 20 rokov sa to nikam nepohlo, akurát tak smerom nadol. Chcú žiť ako bieli tak nech rešpektujú pravidlá. Kocovny život zo stredoveku dávno skončil.

ika211

Aj ja som za sterilizaciu povinnu pre romske zeny, teda hlavne pre tie, ktore maju 5 deti v detskom domove a daslie 4 doma a este sa chystaju dalsie porodit to naco toto je? V Cine je zakon, ze kazdy moze mat max. 2 deti aj to dve len ked prve je dievca ak syn len jedno.A pritom su to aj rodiny, ktore by socialne zvladli aj 10 deti a my tu podporujeme koho? Dementnych ludi, ktori nam zaplnia domovy a vaznice?

Blondula

gadzina... ja by som bola za !! ale som si ista,ze "cigansku" krv neprevychovas !! teda aspon ti romovia,co ziju v osadach :-(

nefinka

a kto by platil tie sociálne pracovníčky a plienky zadara???
zasa MY z NAŠICH daní!!!ďakujem pekne, čo viacej by si ešte chcela spraviť pre týchto darmožráčov?

gadzina

Sucastou prednášok by bola aj výchova deti a dôraz na vzdelanie deti. Blondula - mohli by tam jazdiť s vlastným karavanom. A žeby tam neisli? Tak načo študujú sociálnu prácu? A existuje tu aj katolícka cirkev, sestry miesto modlenia sa by tiez mohli priložiť ruku k dielu, ved láska k blížnemu im dodá silu :)