Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Reumatická artritída

Príspevok v téme: Reumatická artritída
mirka6

RA mám už sedem rokov,beriem antibiotiká Plaqvenil,ktoré priebeh choroby aspoň tlmia. Lakte sú ohnuté asi na 40 stup. a pri zmene počasia a nachládnutí bolia,ale zatiaľ sa to nezhoršuje,no pred polrokom sa zápal presunul do ľavého bedrového kĺbu,nemohla som chodiť,pracujem za pásom a mám veľké bolesti. Reumatologička mi povedala,že skončím na vozíku. Som na diéte rok a pol,jem len ryby,ale nepomáha to. ASLO mám 560. Prosím,pomôžte mi.

RNG

A inac si myslim, ze kazdy je vlastnik svojho tela, ma rozum, aby sa vedel rozhodnut co pouzit pre seba ale na to potrebuje dostat informacie zo vsetkych stran, nie len jednostranne. Medicin je na svete plno, kazda ma svoje dobre/silne stranky a slabe stranky a ludia maju pravo na informacie aj z inych, aby sa mohli slobodne rozhodnut a nie aby im boli nanutene len monopolne nazory jednej, hoci velmi silnej velkej vacsiny lekarov.

RNG

Nuz ja sa budem radsej napriek vasim protestom liecit podla nazorov lekarov, ktory nepouzivasju chemicke lieky a predsa maju uspechy a to casto ovela lepsie, nez klasicka medicina, tj ta, ktora je viacmenej monopolna na Slovensku a inych krajinach. A pacienti k nim chodia hufne aj napriek tomu, ze to poistovne odmietaju hradit. Co sa tyka odmorovania tela, to je jediny ucinny pristup pri klieceni rakovin, lebo zamorenie tela je zakladna je pricina rakovin. Spochybnovzanie dopnkov ako neucinnych a malo ucinnych vam nepomoze, lebo aj lekari napr v USA poznali ucinky tychto a preto ich berie sukromne az 90% lekarov a nie chemicke patentovane lieky, co tlacia na ostatnych svojich pacientov.
A kedze si kazdy gramotny moze precitat, co vsetko tieto umele skodlive zamorujuce chemikalie mozu sposobit, nevidim ziadny dovod aby som to tu umelo zamlcoval, aby som vyhovel farmaceutom a lekarom , co ich veselo predpisuju, ale napr v USA sami povacsine nepouzivaju.

[zruseny17]

a mimochodom ani zakladatelka temy sa uz neozvala ako dopadli jej krvne testy na borelie,chlamydie a klieste...asi jej ziadne nenasli a preto sem uz nepise...a toto je presne to z coho RNG tazi...ze ked aj poradi zle,dotycny sa viac neozve a potom nema ziadnu negativnu spatnu vazbu...

[zruseny17]

llek-musis byt uzasna lekarka ked ta toto vytaca a nemavnes nad tym rukou...je vidiet ze ti na svojej praci a pacientoch naozaj zalezi...keby boli vsetci ako ty:)
nechapem ten paradox,je to forum zdravie,o zdravi a chorobach...namiesto kompetentnych lekarov tu radi nejaky starsi pan ktory lekarov uplne bojkotuje a stve ludi proti nim...katastrofa ak sa chory dostane na tuto stranku a uveri tym kecom o svetovom farma sprisahani...

[zruseny17]

ja k tomu len tolko-v zivote sa vyskytnu choroby kedy ide naozaj o cas,kedy kazdy odklad co len o den sposobi v organizme nenavratne skody...a ak niekto ma priznaky reumatickeho zapalu,ktory sa u nas dost podcenuje a pritom je to velmi vazne ochorenie-a s nim aj vsetky pridruzene reumaticke alebo autoimunitne choroby.ktore ak sa neliecia alebo sa liecia neskoro tak vedu k smrti...preto ma neskutocne hneva ak sem napise clovek s takymto problemom a pan RNG mu zacne odporucat veci na odmorenie tela...Lenze liecenie doplnkami je viac menej pre zdravych ludi,ako forma prevencie,ak ma niekto vazne ochorenie a caka az doplnky zaberu tak mu hrozi velmi vazne riziko poskodenia organov,kosti,v pripade poskodenia obliciek aj smrt...je mi velmi luto ze aj admini si nevedia toto uvedomit,RNG prispieva k tomu ze takito chori ludia odignoruju lekarov...
je fajn ze RNG ma svoju temu a urcite pomoze ale ludom ktori maju lahsie zdravotne problemy,ktore sa naozaj daju riesit stravou a doplnkami ako je celiakia,slabsia imunita,opakovane mykozy...ale preboha v pripade autoimunitnych ochoreni ide o zivot tak prosim nech takymto ludom neradi ignorovat lekarov!!!!a ked sa vam paci ze dava linky,tak ja mozem v tomto pripade odkazat na seba,mam autoimunitne ochorenie a trvalo 9 mesiacov nez som mala kompletnu diagnozu a za ten cas co som bola bez liekov som takmer prisla o oblicky,jedna je funkcna na 30 a druha na 70%...takze naozaj ide o cas!...

llek

To, ze ma rng svoju vlastnu temu sa predsa respektuje a pokial viem, nikto, kto ma iny nazor tam nechodi. Ono problem je v tom, ze p. RNG si zela byt plne respektovany a velmi rychlo reaguje, ked si niekto dovoli oponovat ci nieco z jeho prispevkov okomentovat. Bolo by dobre, keby sa zameral len na rady a vynechal vo svojich siahodlhych prispevkoch neustale poznamky na adresu lekarov, ktori liecia liekmi a riadia sa standardnymi overenymi postupmi.
Ludia tu hladaju pomoc, lebo maju problem, ale nie som si ista, ze je ohladuplne voci mnohym z nich, ktori su ozaj velmi chori a maju doveru voci svojim lekarom, aby tu niekto, kto radi cez internet a nie je ani lekar spochybnoval to, ako su tito ludia lieceni, nazyval lieky ktore dostavaju skodlivymi chemiami az otravami a podobne. Su situacie, ked aj lieky s mnohymi vedlajsimi ucinkami pomahaju ci dokonca zachranuju zivot. Kedze sa v medicine pohybujem uz dlho, tak si mozem dovolit tieto veci napisat.
Tu v tejto teme je Nikushka ta, co ma reumaticke ochorenie, ona uz nieco zazila, on ma svoj nazor, tak by sme ju mali respektovat, ci uz sa lieci konvencne alebo alternativne, ona vie preco.

RNG

Vdaka za pochopenie. Ja som uz prilis stary na to, aby som sa snazil si budovat meno, poznam sa prilis dobre sam seba, aby som sa snazil este stale sutazit a pisem sem len pre to, zby ludia boli informovani aj o tych ludoch a ich pracach(tj lekarov, samozrejme) ktori nie su "popularni" pre sucasnu organizovanu medicinu.
A treba si uvedomit, ze kazda dnes uznavana metoda a liek boli kedysi neschvalene a preto patrili do skupiny alternativ.
To ze boli schvalene je dnes casto zalezitost ekonomie, nie vzdy sa to robi pre dobro pacientov. Musite si uvedomit, ze zijeme vo svete riadenom peniazmi a financnymi zaujmami, co zasahuje zialbohu hlboko aj do mediciny a najma farmacie
Inac toto kriterium plati aj pre doplnkovy priemysel, ktory ako kazdy iny priemysel sa snazi zarobit a co najviac, takze s kludom predavaju aj celkom neucinne davky, ale v jednom je tu zasadny rozdiel proti liekom.
Totiz kriteria na lieky su, ze mozu sposobit aj skodlive nasledky, vcitane smrti a jediny dovod, pre co boli vobec schvalene je, ze dokazali schvalovacim autoritam, ze statisticky(tj nie individualne) maju viac uzitocnych nasledkov nez skodlivych.
A pre potravinove doplnky je kriterium rovnake, ako pre potraviny a to je ze bez ohladu na uzitocne ucinky, ktore sa dokonca v USA ani nesmu uvadzat ale jedno je velmi prisne kontrolovane a to ze NESMU MAT ZIADNE SKODLIVE UCINKY. Toto kontroluju lekarske komisie na to urcene autoritami, tj reci o skodlivych ucinkoch doplnkov su v tomto svetle samozrejme lzive, inac by tie doplnky uz davno z trhu vylucili, pripadne zavreli vyrobne a pokutovali vyrobcov. Dokonca uz nejeden sedi vo vazeni, co sa tymto pravidlam FDA v USA nepodriadil, a to sa casto jednalo len o to, ze sa odvazil nepovolene tvrdit, ze niektore doplnky maju liecebne ucinky, co samozrejme bola pravda, ale zatial neuznana FDA a preto toto tvrdenie bolo trestne podla sucasnych nariadeni.

Matej

Môj pocit je, že sa RNG len snaží pomôcť to, že si niekto myslí, že sa opakuje je čisto subjektívny názor a je len na vás, či si z toho čo napíše aj niekto niečo zoberie alebo nie.. ale myslím si, že veľa ľudí ho uznáva keďže si môžete pozrieť, že má vlastnú tému kde je dosť veľa príspevkov a stále pribúdajú.. ale ak sa vám zdá, že vám chce zle alebo neradí dobre prípadne s ním nesúhlasíte tak si myslím, že nie je na mieste na ňho útočiť ale jednoducho si tú správu nevšímať a nebrať do úvahy.. a ešte by som dodal, že uvádza fakty a odkazy na stránky.. čo robí len málo kto..

púpavienka

llek, naozaj zvláštne, ja som si ten tvoj príspevok (z 20:30) stihla prečítať. možno sa niekto sťažoval adminom. každopádne, úplne s tebou súhlasím.

llek

Zmizol moj prispevok. Trochu cudne, ale nie som podozrievava, beriem to ako technicky problem.Na tomto fore sa to niekedy tak zahadne stane

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Reumatická artritída - Fórum - ZDRAVIE.sk