Pravopis jednu radu prosim

Deria

samozrejme, ze ak sa jedna o nejaku uradnu listinu alebo list osobam, ktore si vazime alebo nepozname, takisto pri gratulaciach, vsade sa pise velke V, teda Vam! (bez ohladu na to, ci sa pise jednej osobe alebo viacerym)

lost

ale myslim ze raz som pouzil v zatvorke za tym slovom ze (vsimnite si prosim nizke/male v) ci nieco take :)
ale nie som si isty, tych mailov som uz popisal..

iskierka

:D
fuuf lost, keby som chcela urazit spolocnost, tak by som moju nepsokojnost nejak zaobalila do riadkov, ale just by som V ponechala velke... aby si nepomysleli o mne, ze "aha, chúďa, neovlada gramatiku" :D

lost

iskierka

no ja ked chcem urazit spolocnost, tak pisem male v :) alebo urazit osobu..
neviem ale ci si to domyslia :)

iskierka

neviem, ale ked pisem mail hromadne viacerym spoluziakom, napr. "chcela som vam povedat, ze..." tak male v davam.

ak posielam mail spolocnosti, zivotopis, ziadost, staznost, alebo hocico formalne, kde ludom vykam, tak pisem velke V, je jedno ci adresujem jednej osobe alebo viacerym...
ale neries, hlavne ze maju vsetko co potrebuju:D

Lindaaaa

Nie je to tak že ak e-mail patri iba jednej osobe ktorej vykam tak je velke V a ak je to pre viacerých ktorym samostatne vykam ale ak im píšem e-mail ktory je pre všetkych tak môžem dať už male v? Nie som si v tomto ista ale v škole sme sa učili že ak to patri viacerym tak sa dava male písmenko na začiatku. O tom že su to nadriadene osobnosti a vtedy sa dava velke pismeno aj ekd je to pre viacerých sa asi učitelka zabudla zmieniť :-)
Hmmm, dalši trapas :-)

Lindaaaa

Iskierka
"vam" som dala s malym v, lebo som to nepísala iba tej jednej osobe ale pre celú nemenovanu "budovu". Vlastne ten mail si prečita pani v kancelarii ale dokument s informaciami čo som napísala je pre všetkych kompetentnych :-)